Uyku Problemini Tarihe Gömmeyi Hedefleyen Robot; Somnox

Düzenli ve kaliteli uyku uyuyamamak günümüzde çoğu insanın problemi. Stres, düzensiz iş saatleri, kaygı  bozukluğu gibi pek çok sebep uykuyu etkiliyor. Yeterli veya kaliteli uyku uyuyamamak da stresi ve yorgunluk hissini arttırıyor. Yani bu bir döngü aslında.

Uykuyu düzenleme ile ilgili çeşitli nefes teknikleri önerilir ancak çoğu insan buna vakti olmadığından veya doğru yapamadığından yakınabilir. Doğru nefes ile derinden rahatlama mantığıyla geliştirilen robotik yastığa ise sadece uyumak istediğiniz zamanı ayırarak düzenli bir uyku uyumanız mümkün.

Hollanda’da bulunan Delft Teknoloji Üniversitesi Robotik Enstitüsü’nde geliştirilen Somnox uyku robotu uyurken nefesinizi düzenleyen, size sakinleştirici sesler gönderen, çok daha hızlı uykuya dalmanızı, daha iyi uyumanızı ve daha doğal uyanmanızı sağlayan bir robotik yastık.

Robotun çalışma sistemi aslında çok basit. Uyumadan önce çocukken oyuncaklarınıza yaptığınız gibi robota sarılıyorsunuz böylece robot sizin nefes alışınıza göre nefes alıp vermeye başlıyor. Daha sonra robotun nefes alışverişi yavaşladığında sizin de nefes düzeniniz ona göre ayarlanıyor ve uyku moduna geçiyorsunuz.

Somnox’u sadece nefes alışverişinizi düzenlemesi için değil rahatlatıcı sesler vermesi için de kullanabiliyorsunuz. Robotu telefonunuz aracılığıyla kontrol edebiliyorsunuz. Gün içinde somnox’un gece çıkaracağı sesleri telefonunuz üzerinden ayarlayıp gece kendi istediğiniz seslerle uykuya dalmanız da mümkün.

Somnox yayınladığı tanıtım yazısında “Hedefimiz 2025’e kadar 100.000 insanın gece dinlenebilmesini doğal yollarla sağlamak.” Diyor.

Somnox henüz geliştirilme aşamasında, satışa sunulmadı. Bunun için önce klinik araştırmalarının tamamlanması gerekiyor. Ancak ön sipariş vermek isterseniz  başlangıç fiyatı olarak 449 Euro belirlenmiş. Türkiye’ye gelmesi halinde TL’ye çevrileceğinden fiyatı oldukça yüksek olacak gibi gözüküyor. Sizce iyi bir uyku için buna değer mi?

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Louis Vuitton’dan Gittiği Yeri Takip Edebileceğiniz Akıllı Valiz!

Gezeceğiniz yerlerin hayalini kurarak geçirdiğiniz uçak seyahatinizin en can sıkıcı kısmı sanırım bagaj alanında kendi valizinizi görememek olabilir. Ama eğer valiziniz nerede olduğunu takip edebilmenize izin veren bir Louis Vuitton ise artık endişelenmenize gerek yok.

Yılın başlarında böyle bir fikrin üstüne gitmeyi düşünen lüks marka, içinde valizinizi takip edebilmenize yarayan bir cihaz bulunan bu özel valizi 6.000$’dan satışa çıkardı.

Bu özel ve fiyatı biraz tuzlu olan valiz, sinyal tanıma sistemi içeren Sigfox’s Monarch konum belirleyicisini kullanıyor. LV Pass ismindeki uygulamayı akıllı telefonunuza indirip valizinizle eşleştirdiğiniz anda markanın belirttiği üzere “huzurlu bir şekilde seyahat edebileceksiniz.” Çünkü valizinizi dünya çapındaki tüm ana havalimanlarında takip edebilir hale geleceksiniz.

Valizinizi sadece takip etmekle kalmayıp, içindeki sensör sayesinde birisi valizinizi açtığı zaman gerçek zamanlı olarak telefonunuza bildirim alabileceksiniz. Aynı zamanda valizinizin sizin iniş yaptığınız havalimanına gelip gelmediği ile ilgili de iniş yaptıktan sonra bildirim alabileceksiniz. Yani bir şekilde valiziniz aktarma havalimanında kaldıysa ya da başına bir şey geldiyse bagaj alanında beklemeden havalimanı görevlilerine haber verebilirsiniz.

Ve valizin 6 ay batarya ömrü,  bu kadar önleme rağmen hala bir şekilde kaybolan valizinizi size geri sağ salim getirmek için yeterli bir süre gibi görünüyor.

Ne dersiniz bu akıllı valiz parasının hakkını veriyor mu sizce?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tommy Hilfiger ile Moda Engel Tanımıyor: Engelli Bireylere Özel Tommy Adaptive Koleksiyonu ile Tanışın!

Ünlü moda markası Tommy Hilfiger engelli bireylerin istedikleri gibi giyinmelerin önünü açan yenilikçi bir koleksiyona imza attı. Tommy Adaptive ismi verilen koleksiyonda birçok renkli ve stil parça bulmak mümkün.

2016 yılında moda endüstrisine engelli kişilerin katılımını artırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen organizasyon Runway of Dreams ile işbirliği yaparak bir koleksiyon çıkarak marka, koleksiyonu genişletmek ve engelli bireylere daha fazla kıyafet opsiyonu sunmak için yeni bir giyim hattı oluşturdu.

Tommy Adaptive’in misyonunun kendilerini moda ile ifade etmeleri için kişileri güçlendirmek ve onları modaya dahil etmek olduğu belirtildi.

Adaptive her gardıropta olması gereken temel parçalar olan tişörtler, pantolonlar, sortlar, elbiseler ve ceketlerden oluşuyor. Ve tüm bu kıyafetlerin yakaları ya da kolları ayarlanabiliyor. Bazıları manyetik düğmeler içeriyor, fermuarları tek el ile kapatılabiliyor ve böylece moda engel bir parça daha engel tanımıyor hale geliyor.

Tommy Hilfiger bu yeni hattını duyurmak için 18 yaşındaki otistik şef Jeremiah Josey, tekerlekli sandalye kullanan bir dansçı, paralimpik atlet Jeremy Campbell gibi önemli isimlerle çalıştı.

Marka daha önce Runway of Dreams ile çıkardıkları koleksiyon sonrası birçok kişiden ürünleri çeşitlendirmeleri adına yoğun geri dönüşler almaları sonucu böyle bir giyim hattı çıkarmak istediklerini belirtti. Belki de bu geri dönüşler moda endüstrisinde artan bu talep için daha fazla marka için de bir uyanış olur ne dersiniz?

3 Nisan’da lansmanı yapılan Tommy Adaptive koleksiyonu online satışa sunuldu.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link