Düşünün en sevdiğiniz pizzayı 3 dakika içinde hazır eden bir otomat var ve sizler sadece ekrana dokunup pizza malzemelerinizi seçiyorsunuz ve açlık gerginliğine kendinizi bırakmadan taze ve oldukça lezzetli bir pizzaya kavuşuyorsunuz. Artık hayal değil!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan Xavier University birçok öğrencinin yüzünü güldürecek bir girişime imza attı ve okulda 7/24 hizmet verebilecek bir pizza otomatını faaliyete geçirdi. Ülkenin talebe göre hazırlanan ilk gurme pizza otomatı olma özelliğini taşıyan bu otomat şimdiden okul kantinlerinin vazgeçilmezi olmaya başlayacak gibi görünüyor.

Testing the #pizzaatm and these two lucky students had their first slice! #xavieruniversity

A post shared by Pizza ATM™ Brand (@pizzaatm) on

 

Pizza otomatı öğrencilerle henüz buluşmamasına rağmen birçok yerde adını duyurmaya başladı bile. Pratik ve lezzetli bir atıştırmalık seçeneği sunan otomat, kredi ve debit kartlarla işlem yapabiliyor ve uzaktan kontrol edilebiliyor, herhangi bir hasar durumunda da gerçek zamanlı olarak e-mail üzerinden otomat sahibini bilgilendirebiliyor.

Eylül ayının ilk haftası faaliyete geçmesi planlanan pizza otomatı öğrencilerin yemek yedikleri alanda yer alacak ve 7 gün 24 saat talebe göre hizmet verecek. Otomat 70 tane orta boy pizza kapasitesine sahip ve öğrenciler otomatta bulunan dokunmatik ekrandan pizza malzemelerini seçip, üç dakika hazırlanma süresini bekledikten sonra otomat içerisinde yer alan içten ısınan pizza fırını sayesinde pişirip hazır hale getirecek.

Pizza otomatında pizza fiyatları ile sabit, dokuz dolar olarak belirlenmiş. Ayrıca Üniversite kaliteden ödün vermemek, daha iyi ve lezzetli pizzaların hazırlanabilmesi için Fransız bir şef ile anlaşarak kampüs çalışanlarına eğitim verdirmeyi planlıyor.

Üniversiteler, hava alanları ve bilumum bekleme salonlarının olduğu her yere muhteşem uyum sağlayabilecek bu pizza otomatının ülkemiz üniversitelerinde ne zaman yayılacağını merak ediyoruz.

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın