Stresle Başa Çıkamıyor musunuz? Duygusal İlk Yardım Kitini Deneyin 0

Gün içinde hepimiz en az bir kez stresli bir durumla yüzleşmek zorunda kalıyoruz. Peki, stresle nasıl başa çıkıyoruz? Bu soruya belirli bir cevabınız yoksa bu haber bir hayli dikkatinizi çekebilir.

Endüstriyel Tasarım bölümü mezunu Rui Sun, stresli anlarında insanlara bir parça dinginlik sağlaması adına bir  “Duygusal İlk Yardım Kiti” tasarlamış.

Kültürümüz, yaşam tarzımız ya da maddi koşullarımız nasıl olursa olsun, hepimizin hayatta benzer iniş çıkışlar yaşadığını düşünen genç tasarımcı, “Fiziksel rahatsızlıklarımızı iyileştirdiğimiz şekilde duygusal rahatsızlıklarımızı da tedavi etmeye çalışsak nasıl olurdu?” fikrinden güç alarak hazırladığı kit içerisinde farklı duygusal senaryolar için farklı iyileştirme tekniklerine yer vermiş.

Yaşadığımız farklı duygusal olumsuzlukları gidermek adına, her biri özenle Sun tarafından hazırlanan kitte yer alan farklı ürünler her bir ihtiyaca değişik bir yardım önerisi ile geliyor.

Örneğin;  mor solunum maskesi, nefes alıp veren kişi için sakinleştiren kokular yayıyor. Böylelikle kullanıcı, yoğun ve stresli bir durumda maskeden soluk alırken karmaşık düşüncelerini netleştirebiliyor.

Mavi mürekkep ile sesi görselleştirebilen bir hoparlörü ve 3 lensi bulunan indigo 3. göz gözlükleri ise kullanıcıya “üçüncü gözünü” kullanarak olaylara farklı perspektiflerden de bakması gerektiğini hatırlatıyor.

Bir şekilde çevrenizdekilerle tartışmaya başladıysanız denemeniz gereken şey yeşil meditasyon stetoskobu oluyor. Bu stetoskop, tartışan kişilerin nefes alarak meditasyon yapmasına olanak verirken oldukça hafif sarı renkli bir malzemeden yapılan sarı güven tazeleyici ise kararsızlık yaşayanların imdadına koşuyor.

Genç tasarımcının yardım kiti, oldukça merak uyandırıcı olsa da sanırım şimdilik hepimiz değişen yaşama ve çalışma koşullarına ayak uydurmaya çalışırken yaşadığımız türlü gerginlik ve stresin çözümü için başka yöntemler bulmak zorunda kalacağız.

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

KitKat Kutularının Üzerine İstediğiniz Fotoğrafı Basan Otomat 0

İsviçre merkezli yiyecek ve içecek üreticisi Nestle‘nin en önemli markalarından biri hiç şüphesiz KitKat. Nestle Japonya da sıklıkla bu markaya yönelik olarak dikkat çekici kampanyalar yapıyor. Şirketin KitKat markasına yönelik olarak yaptığı son kampanya ise özelleştirilmiş kutulara sahip KitKat veren otomatik satış makinesi oldu.

Japonlar, KitKat’ı aşırı derecede seviyorlar. Hatta KitKat’lar özel butik dükkanlarda el yapımı olarak hazırlanıyor. Bununla birlikte hediyelik eşya dükkanlarında da yaygın bir şekilde bulunuyor ve turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen hediyeler arasında yer alıyor. Bunun bilen Nestle Japonya da yerel halk ve turistler için hediye alışverişini daha kolay hale getirmek amacıyla Kyoto şehrinde yer alan JR Kyoto İstasyonu’na özel bir KitKat satış makinesi yerleştirdi. Bu otomatik satış makinesi, insanların akıllı telefonlarında yer alan herhangi bir fotoğrafı sadece 5 dakika içerisinde bir KitKat kutusuna basabiliyor.

KitKat satış makinesinin verdiği kutuların arkasında yer alan özel kısma, KitKat’ı hediye etmek istediğiniz kişinin adresini yazabiliyor, daha sonra ise bir posta pulu yapıştırıp adresine teslim edilmek üzere postaneye bırakabiliyorsunuz. Kutular güzel bir tasarıma sahip olduğu için bir hatıra olarak saklanılması da mümkün. Ayrıca kutular, evin herhangi bir yerinde sergilenebilmesi için düşmemesini sağlayan bir dayanak ile birlikte geliyor. Bununla birlikte makineden verilen KitKat’ların, Japonya’da çokça tercih edilen “Uji Matcha” isimli yeşil çay aromalı olduğunu da belirtelim.

Böyle bir hediye almanın maliyeti ise 400 Japon yeni, yani yaklaşık olarak 3,5 dolar. Bu KitKat satış makinesi, önümüzdeki yıl nisan ayının ortasına kadar hizmet verecek.

Pepsi’den İçecek Siparişi Vermeye Yarayan Chatbot 0

Yoğun ilginin olduğu herhangi bir etkinliğe katıldıysanız özellikle içecek ikram edilen yerlerin önünde uzun kuyruklar olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Bu durum, zaman zaman kişiyi içecek almaktan vazgeçirebiliyor ya da içecek almak için kuyrukta geçen süre ciddi anlam can sıkıcı olabiliyor.

Dünyaca ünlü içecek markası Pepsi ise bu sorunun üstesinden gelmek için son dönemde sıkça kullanılmaya başlanan chatbot teknolojisinden faydalandı. Alivenow isimli dijital pazarlama ajansı, Pepsi adına Dubai’de gerçekleştirilen Fashion Forward konferansına özel olarak Pepsi Bot-tler isminde bir chatbot geliştirdi. Etkinlikteki katılımcılar, etkinlik alanında yer alan Pepsi afişlerinin üzerindeki Pepsi Messenger kodu aracılığıyla ya da Facebook Messenger uygulamasında arayarak bu chatbot’a ulaşabiliyorlardı. Daha sonra ise katılımcılar, chatbot ile bir sohbet başlatarak içeceklerini sipariş edebiliyorlardı. İçecekler hazır olduğundaysa içeceklerini gidip almaları için chatbot katılımcıları bilgilendiriyordu.

Her ne kadar bu chatbot Fashion Forward etkinliğine özel olsa da, ilerleyen zamanlarda bu gibi etkinliklerde bu tarz chatbot’ların kullanıldığını görebiliriz. Hatta self servis konseptini barındıran restoran ve kafelerde de böyle bir chatbot oldukça kullanışlı olabilir. Popüler kahve dükkanınıza yoğun olduğu bir vakitte gittiğinizde, o uzun kuyrukta beklemek yerine akıllı telefonunuzdan siparişinizi verseniz ve siparişiniz hazır olduğunda da telefonunuza gönderilen bir bildirimle haberdar edilseniz, sizce de daha güzel bir deneyim olmaz mıydı?

Bu arada Alivenow, Pepsi için geliştirdiği Pepsi Bot-tler ismindeki Facebook Messenger chatbot’u ile ilgili olarak bir de video hazırladı. Bu özel chatbot’un işleyiş mantığının gösterildiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link