Gün içinde hepimiz en az bir kez stresli bir durumla yüzleşmek zorunda kalıyoruz. Peki, stresle nasıl başa çıkıyoruz? Bu soruya belirli bir cevabınız yoksa bu haber bir hayli dikkatinizi çekebilir.

Endüstriyel Tasarım bölümü mezunu Rui Sun, stresli anlarında insanlara bir parça dinginlik sağlaması adına bir  “Duygusal İlk Yardım Kiti” tasarlamış.

Kültürümüz, yaşam tarzımız ya da maddi koşullarımız nasıl olursa olsun, hepimizin hayatta benzer iniş çıkışlar yaşadığını düşünen genç tasarımcı, “Fiziksel rahatsızlıklarımızı iyileştirdiğimiz şekilde duygusal rahatsızlıklarımızı da tedavi etmeye çalışsak nasıl olurdu?” fikrinden güç alarak hazırladığı kit içerisinde farklı duygusal senaryolar için farklı iyileştirme tekniklerine yer vermiş.

Yaşadığımız farklı duygusal olumsuzlukları gidermek adına, her biri özenle Sun tarafından hazırlanan kitte yer alan farklı ürünler her bir ihtiyaca değişik bir yardım önerisi ile geliyor.

Örneğin;  mor solunum maskesi, nefes alıp veren kişi için sakinleştiren kokular yayıyor. Böylelikle kullanıcı, yoğun ve stresli bir durumda maskeden soluk alırken karmaşık düşüncelerini netleştirebiliyor.

Mavi mürekkep ile sesi görselleştirebilen bir hoparlörü ve 3 lensi bulunan indigo 3. göz gözlükleri ise kullanıcıya “üçüncü gözünü” kullanarak olaylara farklı perspektiflerden de bakması gerektiğini hatırlatıyor.

Bir şekilde çevrenizdekilerle tartışmaya başladıysanız denemeniz gereken şey yeşil meditasyon stetoskobu oluyor. Bu stetoskop, tartışan kişilerin nefes alarak meditasyon yapmasına olanak verirken oldukça hafif sarı renkli bir malzemeden yapılan sarı güven tazeleyici ise kararsızlık yaşayanların imdadına koşuyor.

Genç tasarımcının yardım kiti, oldukça merak uyandırıcı olsa da sanırım şimdilik hepimiz değişen yaşama ve çalışma koşullarına ayak uydurmaya çalışırken yaşadığımız türlü gerginlik ve stresin çözümü için başka yöntemler bulmak zorunda kalacağız.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın