Pizzaseverler İçin Harika Bir İnovasyon: Kenarlıklı Kutu

Yaratıcılık, birşeyleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, kendilerini biraz suçlu hissederler çünkü aslında bunu onlar yapmamıştır, onlar sadece bir şey görmüştür.

Steve Jobs’un Stanford’ta söylediği bu cümlelerin üzerinden tam 12 yıl geçti. Bugünkü habere konu olan yaratıcılık da tam olarak Steve Jobs’ın 12 yıl önce söyledikleri ile uyuşuyor. Biliyorsunuz pizza yemek, bunu da elimizi kirletmeden yapmak hepimiz için bir zulüm. Koreli tasarımcılar Yu Kyung Ha, Won Min Jung ve Kwon Young Hee bu durumu fark edip pizza yemenizi kolaylaştıracak bir yeniliğe imza atmışlar.

Fikir aslında çok basit. Pizzanın köşelerine parmağınızın kirlenmemesi için extra bir karton kutu yerleştiriliyor ve bu sayede pizzayı kolaylıkla yiyebiliyorsunuz. Henüz konsept aşamada olan bu yöntemin önümüzdeki yıl başlarında büyük pizza zincirleri tarafından kullanılacağı öngörülüyor.

Pizza kutusunun bir diğer avantajı da markalar için herhangi bir ekstra maliyete sebep olmaması. Böylelikle hem markalar hem de müşteriler için karşılıklı fayda sağlanmış oluyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, bu tür bir inovasyon Türkiye’ye gelse pizza yediğiniz marka yerine bu inovasyonu getiren markayı tercih eder miydiniz?

 

1 YORUM

  1. çok saçma.. bugune kadar pızzamı hep rahatlıkla yedım sorun olmuyor.. zaten dunyanın milyar dolarlık pızza markaları bunu dusunmustur emın olun..

Bir Cevap Yazın