Nike’ın Matematiksel Formüller Kullanarak Tasarladığı Spor Ayakkabısı

Özellikle büyük markalar, günümüzde herhangi bir ürünü piyasaya sürmeden önce uzun süren testler yapıyorlar ve mümkün olan en iyi ürünü ortaya çıkarmak için teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanıyorlar. Bunun en dikkat çeken örneklerinden biri ise spor giyim markası Nike sergiledi.

Nike, piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni spor ayakkabısı Nike Epic React‘ı son derece titiz bir çalışmanın sonucunda üretti. PSFK’nın yaptığı habere göre Nike’ın yeni ürünü Epic React, kendinden önceki spor ayakkabılardan daha yumuşak ve daha rahat olması için sayısal tasarımla meydana getirilmiş bir spor ayakkabısı. Nike Epic React, üç yıl süren bir çalışmanın ve 400’ün üzerinde kombinasyon denemesinin sonunda ortaya çıktı.

Bu spor ayakkabıyı meydana getirirken değişken geometri üretmek için matematiksel formüllerin kullanıldığı sayısal bir tasarım kullanan Nike, optimizasyon için atletik verilerin açıklamasını yapan bir ayakkabı üretti. Üretim süreci, atletlerin hareketlerini, hızlarını ve kuvvetlerini en iyi şekilde anlamak için incelendi ve sonuç olarak sadece potansiyel alıcılar için değil, Nike yöneticileri için de heyecan verici olan bu ayakkabı ortaya çıktı.

Nike’ın uzun uğraşlar sonucunda ürettiği bu ayakkabı, beklentileri karşılaması için geliştirildi. Nike Epic React’ın ne kadar iyi bir ürün olduğunu, ürünün test aşamasından vereceğimiz bir örnekle size açıklayalım. Testlere katılan kişilere yaklaşık olarak 800 kilometre boyunca giyilmiş bir çift Nike Epic React verildi ve bu katılımcılara ayakkabı ile kaç kilometre yol katedilmiş olabileceği soruldu. Katılımcıların ortalama tahmini ise yalnızca 24 kilometre civarındaydı. Sanırım bu test, bu spor ayakkabının ne kadar dayanıklı olduğu konusunda size bir fikir verebilir.

Bu arada Nike’ın yeni spor ayakkabısı 22 Şubat’ta satışa çıkarılacak. Nike Epict React’ın internet sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilir ve ayakkabıyla ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Boston Dynamics’in Robotu Artık Kapıları Da Açabiliyor

Yeni bir teknolojik gelişme insanları her zaman heyecanlandırmıştır ancak söz konusu alan yapay zeka ve robotlar olduğunda bu yenilikler bizi tedirgin edecek cinsten olabiliyor.

Robot denildiğinde dünyanın gözü 2016 yılında Alphabet tarafından Japon SoftBank‘e satılan teknoloji devi Boston Dynamics şirketinin üzerine çevriliyor. Zira şirket yeni özellikler taşıyan robotlarının videolarını belirli aralıklarla Youtube kanalına yüklüyor. Bu videolardaki robotların yaptıkları izleyicileri şaşırtırken, yapay zekanın gelecekte ulaşabileceği noktaları düşündürerek endişeledirebiliyor.

İki ay kadar önce takla atabilen robotu hayretle izlemiştik; şirket eklediği 3 boyutlu izleme sistemiyle robotların kabiliyetlerini arttırmıştı. Dün ise şirket, bilim kurgu filmlerini hatırlatan yeni bir modelinin videosunu yayınladı.

Videoda, şirketin SpotMini ismini verdiği modellerden biri arkadaşının gerekli donanıma sahip olmadığını farkediyor ve sırtındaki kol yardımıyla kapıyı onun için açıyor. Kapının arasına ayağını koyması ve ardına kadar açtıktan sonra kenara geçip arkadaşına yol vermesi sizce de biraz ürkütücü değil mi!

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, videonun Netflix’in çok izlenen dizisi Black Mirror’ın son sezonundaki Metalhead bölümünü akıllara getirdiğinden söz ediliyor. Bakalım şirketin gelecekte paylaşacağı videolarda robotlar hangi yeni becerileriyle bizleri şaşırtacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Hesap Gelince Kim Ne Kadar Ödeyecek Derdine Son Veren Basit Sistem

Arkadaşlarla bir mekana gittiğinizde yiyip içerken her şey güzeldir ancak hesap geldiğinde mutlaka işler bir karışır. Hele bir de gidilen yer alkollü bir ortamsa sarhoş olmadığını düşünen birisi mutlaka gelen hesabı önüne alıp telefonunu çıkarıp hesap yapmaya çalışır. Sen şu kadar ödeyeceksin, sen bu kadar derken “Falanca kişi giderken kendininkini ödemişti ama ona da bakıyor musunuz?” diye çıkışanlar olur, sonuç olarak hesap ödemek günün en zahmetli işi olur çıkar.

Fakat Teşvikiye’de bir yer bu duruma güzel bir çözüm bulmuş. Healin isminde bir cafede hesabı ortaklaşa ödemenizi kolaylaştırmak için hesap direk kişi sayısına bölünmüş olarak geliyor. Hesabın kişi sayısına bölünmüş haline bakarak saniyeler içinde ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı görenler genel olarak beğenseler de duruma esprili bir şekilde yaklaşanlar da var:

Bu uygulama elbette daha da geliştirilebilir. Herkesin yediği içtiği aynı olmadığı için hesap baştan itibaren kişi bazlı tutulabilir. Sonuçta 2018 yılındayız ve menüsünü tablet ile veren yerler var. Yakın bir zamanda nakit kullanımının bile biteceği söylenirken hesap ödemenin de kolaylaşması lazımdı tabi.. Yine de hesap ödemeyi kolaylaştırmak adına güzel bir adım olmuş. Ne dersiniz, siz de sevdiniz mi?

Görselin kaynağı:https://twitter.com/AltugYucel

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link