Herkesin belirli dönemlerde kendine bahçeli bir ev edinip bahçesinde taze sebze meyve yetiştirme gibi hayalleri var, ancak şimdi herkesin bahçeye sahip olma gibi bir şansı yok. Peki taze sebze meyve hayalimizden vazgeçmek zorunda mıyız? Asla! Sizlere iç mekanda taze sebze yetiştiren mini iç mekan tarlası Nanofarm ile tanışın.

Nanofarm yemek yaparken kullandığınız taze sebzeleri mutfağınızda yetiştirme imkanı sunuyor. Taze sebzelere sahip olmanız için yapmanız gereken tek şey Nanofarm’ın tepsisine birkaç tohum yerleştirmek, birkaç tuşa basmak ve sebzelerinizin yetişmesini beklemek. Bir hafta sonra taze yeşilliklere, yaklaşık 20 gün sonra da salatanızın vazgeçilmezi marullara sahip olabilirsiniz. 6f40282eb5a1127092ea81586a08d26e_original

Replentable tarafından üretilen Nanofarm, diğer iç mekan yiyecek üretme kitlerinden farklı olarak, sulama, toprağı besleyen ek ürünler katma ya da ışığı ayarlama gibi süreçlere sahip olmadığı için siz sadece start tuşuna basıyorsunuz ve ürünleriniz hasata uygun hale geldiğinde o size haber veriyor.

6656e048e55f0096bc8fbb68e7d64628_original

Günışığı LED ışıklandırma sistemi ile yetiştireceğiniz ürünlerin yeterince ışık almasını sağlayan Nanofarm, toprak ve bitkilerinizi besleyecek diğer besinler yerine daha önceden bitkilerin tohumları ve besleyicileri konulmuş bir tip kumaştan hazırlanan bitki padleri kullanıyor. Bitki padleri her bitkinin yetiştirilme ihtiyaçlarına göre özel hazırlanıyor. Böylelikle yetiştirmek üzere olduğunuz bitkileriniz böcek yumurtası ya da E.coli gibi bakterilerden de uzak oluyor.

-nanofarm-automatically-grows-salads-in-your

 

Nanofarm’ın iç kısmında kullandığınız, bitkilerin yetiştiği tepsiler bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Yani hasat zamanından sonra yıkayıp tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz.

Kendi yiyeceklerini üretmek isteyen ama bunun için bahçeye sahip olmayan kişiler için ideal bir alternatif olan Nanofarm ile daha yeşil ve sağlıklı bir beslenme tarzına kendi ürettiklerinizle geçiş yapabilirsiniz.

nano2

Kickstarter kampanyası ile destek bekleyen Nanofarm’a ön sipariş ile 350 dolara sahip olabiliyorsunuz.

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın