Motorola, kullanıcının kendi ihtiyaçlarına göre şekillenecek açık kaynaklı telefonlar üretebileceğini duyurdu. Buna göre, kullanıcı telefonun yenilenmesini istediği yada arızalı olduğu bölümü için telefonu değil, yalnızca telefonun o işlevini değiştirip yenileyebilmeyi sağlayacak.

“Ara” adı verilen proje aslında Phonebloks projesinin teknik ve mali olarak desteklenmesini kapsıyor. Motorola Teknoloji ve Ürün grubu, Phonebloks kurucusu Dave Hakkens ile iskelet yapı ve modüller konusunda çalışmalara başladı.

ara2blogpost

Daha önce “Phonebloks” adına daha basit ve donanımsal bazda gerçekleştirilen bu proje, Motorola’nın açıklamasına göre, akıllı telefonlarda da uygulanmaya çalışacak. Çünkü Phonebloks, modüler bir akıllı telefon isteyenlerin tasarımdan taviz vermesi gerektiğini gösteriyordu.

Modüler , açık , özelleştirilebilir ve tüm dünya için yapılmış bir telefon platformu geliştirmek için çalışacaklarını belirten Motorola yetkilileri, açık kaynaklı telefonlarla ilgili topluluğu Phonebloks ile birlikte yürüteceğini bildirdi.

Phonebloks Tanıtımı

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın