Başlığı okuduğunuzda zaten emojiler hayatımızın hangi noktasında değil ki gibi bir tepki verebilirsiniz normal. Evet Londra’lı bir restoran The Little Yellow Door yeni yayınlanan emoji klavyesinden ilhamla tüm menüsünü emojilerle yeniden yaratmaya karar vermiş. Akşam yemeğine ne yemek yiyeceğinize karar veremediniz mi? Olsun biraz uğraşarak yemek içeriklerini çözüp sipariş verebilirsiniz. Hem de WhatsApp üzerinden. Artık yemek seçmek daha eğlenceli!

Yaza özel bir farklılık denemek isteyen The Little Yellow Door, hedef kitlesi ile iletişimde kalmanın cool bir yolu olarak zaten günlük iletişim hayatımızda da bir hayli kullandığımız emojileri menülerinde kullanmayı düşünmüş.

Restoranın sahibi Kamran Dehdashti zaten restoranı ilk açtıklarından bu yana siparişleri WhatsApp üzerinden aldıklarını ifade ediyor. WhatsApp’tan sipariş almayı ise “Birinin yanına gittiğinizde haber vermek için WhatApp’tan yazmak gibi bir şey” olarak tarif ediyor.

13708381_1227543847278916_6575206842965112905_o

Menüden içeriklerini tahmin ederek sipariş vermek eğlenceli olsa da tüm yemek ve kokteylleri baştan emojilerle yaratmak restoranı biraz zorlamış haliyle. Özellikle Mavi Peynir Soslu Buffalo Tavuk Kanadı’nı menüde emoji ile yaratmaya çalışmak epey vakitlerini almış. Ama restoran sahibi Dehdashti zaten işin asıl noktasının menüyü oluştururken eğlenmeleri ve biraz yaratıcılıklarını kullanmalarının olduğunu ekliyor. Zaten en kötü ihtimalle emojilerden yemeği anlamayıp bir görevliye danışırsınız değil mi?

 The Little Yellow Door, yepyeni emojili menüleri ile yaz sezonu boyunca Çarşamba ve Perşembe günleri çalışacak. WhatsApp’tan emoji menü ile verilecek siparişlerde ilk etapta masa numarası sonra menüde ki seçtiğiniz menü ya da kokteylin emojisi giriliyor. Diğer günlerde standart menüler ziyaretçileri bekliyor olacak.

Aynı menüyü geleneksel Türk yemekleri satan bir restoran menüsünde görmek hem bizleri hem de menüyü yaratanları bir hayli zorlardı değil mi? Düşünün mantı ya da içli köfte sipariş ediyorsunuz tam bir karmaşa, ancak belki ilerleyen dönemlerde emoji klavyelerinde kebap görmeye başlarsak neden olmasın değil mi?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın