Lokasyon bilgilerinize ulaşmak birçok şirket için oldukça değerli. The Frequent Flyer uygulaması da bu şirketlere dahil. Ancak bu bilgiyi sizden ikna edici bir yolla almayı deniyor: Uçuş milleri

Kim uçuş mili kullanıp ücretsiz seyahat etmek istemez ki zaten? The Frequent Flyer uygulaması da lokasyon bilgilerinize erişip bu bilgiler karşılığında yolculara ianlaşmalı olduğu havayolu firmalarından uçuş milleri sağlıyor.

Lokasyon temelli bilgiler sağlayan şirlet Placed tarafından kendi türünde bir ilk olarak çıkarılan uygulama iOS ve Android cihazlardan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Arka planda lokasyon verilerinizi ölçen uygulama için yapmanız gereken tek şey konum servislerini aktif hale getirmek.

Kullanıcılar paylaştıkları lokasyon verileri ve ziyaret ettikleri yerlere dair bazı anketlere cevap verdikçe daha fazla puana sahip oluyorlar. Bu puanlar United Airlines, Alaska Airlines ve Hawaiian Airlines gibi havayolu şirketlerinin de dahil olduğu bir çok havayolunda uçuş mili olarak kullanılıyor. Kullanıcılar bir ayda maksimum 100 uçuş mili kazanabiliyorlar.

Placed’in CEO’su David Shim; “Lokasyon verileri fiziksel dünya ile dijital dünyayı birbirine bağlıyor, Placed böylelikle offline davranışlarında etkilerini ölçebiliyor, buna mağaza ziyaretleri de dahil.” Diyerek verilerin nasıl kullanıldığı hakkında fikir veriyor.

Frequent Flyer uygulaması tarafından toplanan lokasyon verileri üçüncü partilere anlamlı içgörüler sağlamak için analiz ediliyor.

Shim: “Uçuş milleri ve lokasyonlar eleleler. Frequent Flyer tüketicilere kimin verilerine ulaşabileceği ve onlara değişim değeri olarak uçuş mili sunacağını seçme imkanı sunuyor. Placed, hem uzun hem de kısa vadede onlara fayda sağlayacak olan güvenlik meselesini hem tüketicileri hem de partnerleri için ilk sıraya koyuyor.”

Lokasyon verilerinin paylaşılması için uçuş mili vermek güzel bir teşvik gibi görünüyor yine de tercih her zaman tüketiciye ait. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın