Logitech’ten Tüm Evi Kontrol Edebilen Akıllı Ev Düğmesi: The Pop

Akıllı bir eve sahip olma fikri harika ancak, her şeyin yolunda gitmesi için birçok karmaşık işle uğraşmak durumunda da kalabilirsiniz. Ancak Logitech tüm bu zorlukları bir kenara bıraktıran yepyeni bir cihaz ile karşımızda, akıllı ev düğmesi olarak tabir edebileceğimiz The Pop Home Switch

The Pop akıllı ev fikrinin tüm gerektirdiklerini tek bir buton rahatlığında sunan bir cihaz olarak kullanılan tüm akıllı ev sistemlerini kendisinde toplayan bir ağa benzetilebilir. Beraberinde gelen uygulama ile Wi-Fi ağı üzerinden tüm akıllı sistemlerin kontrolünü sağlayabilirsiniz. The Pop’la kontrol edilebilecek sistemlerin arasından Philips Hue ışıklandırma sistemi, televizyonunuz, akıllı kilitleme ve ısıtma sistemleri de dahil.

Aslında temel olarak Logitech’in The Pop ile sunduğu şey, rahatlık olarak tanımlanabilir. Yani Pop ile aynı anda evinizde bulunan birçok akıllı cihaza aynı anda erişebilir, isterseniz evi ısıtır, ışıklandırmayı ayarlar, TV’yi açar ya da kapıları kitlersiniz, tüm bunlar farklı farklı markaların ürettikleri sistemler olsa da The Pop’un yarattığı ağ sistemi ile bunu sadece tek bir uygulama yapabilme rahatlığına erişir, ayrı ayrı uğraşarak vakit kaybetmezsiniz.

the pop

The Pop akıllı eve dair aynı anda yapmanız muhtemel olan emirleri sistem içinde kombinleyebiliyor. Örneğin; düğmesine iki kez bastığınızda kapıları kilitleyip, ışıkları kapatabilir. Daha önce  bir yazımızda da bahsettiğimiz Logitech Harmony ile de beraber çalışabilen the Pop tek bir tuşla uzaktan kumandalı cihazlarınızı sizin için hazır hale getirir.

Şimdilik sadece Logitech tarafında ön siparişi verilebilen tek tuşla akıllı ev rahatlığı The Pop’a başlangıç paketinde iki düğme ile beraber 99 dolara sahip olunabiliyor, ancak kısa süre sonra Amazon, Best Buy gibi perakendecilerde de yerini almaya başlayacak.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Xiaomi, Kar Marjının Asla %5’i Geçmeyeğine Söz Verdi

Akıllı telefon pazarının son birkaç yıldır parlayan yıldızlarından biri de Çinli Xiaomi şirketi. Akıllı telefonlarının yanı sıra çok geniş yelpazede başka elektronik ürünler de üreten Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Çin’de gerçekleştirdiği bir etkinlikle yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi 6X‘in tanıtımını yaptı. Ancak Çinli şirket, bu tanıtım etkinliğinde başka bir önemli duyuru daha yaptı.

FoneArena’nın yaptığı habere göre, Xiaomi yeni akıllı telefonunun tanıtım etkinliğinde, ürünlerindeki genel net kar marjının hiçbir zaman %5’i geçmeyeceğine söz verdi. Belirtilene göre, bu açıklama akıllı telefonların yanı sıra nesnelerin interneti ürünlerini ve de yaşam tarzı ürünlerini de kapsıyor. Üstelik şirket, kar marjının %5’i geçmesi durumunda, %5’in üzerinde olan miktarı kullanıcılara iade etmek için bir yol bulacağını da ifade etti.

Xiaomi, bu yeni ve ilginç sayılabilecek hamlesiyle kullanıcıların uzun vadeli desteklerini kazanmayı, düşük kar marjıyla yüksek miktarlarda ürün satmayı ve böylece de uzun vadede uygun donanım karı elde etmeyi hedefliyor. Bu şekilde Xiaomi; donanım, internet hizmeti ve yeni perakendeyi kapsayan bir “triatlon iş modeli” meydana getirmiş oldu.

Bunların yanı sıra şirket, Xiaomi’nin satışlardaki düşüşün ardından geri sıçrama yapan tek akıllı telefon olduğunu iddia ediyor. Xiaomi, misyonunun, herkesin teknolojinin avantajlarının tadını çıkarabilmesi için durmak bilmeden dürüst fiyatlarla harika ürünler peşinde koşmak olduğunu ifade ediyor. Şirket, akıllı telefonların yanı sıra daha akıllı bir yaşam tarzının benimsenmesine yardımcı olmak ve dünyanın en büyük akıllı ev platformunu meydana getirmek için farklı iş modelleri ve stratejilerini de takip ediyor. Mevcut yıllık geliri 100 milyar yuanı aşan şirketin yaklaşık 20.000 çalışanı bulunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Dünyanın Sakızdan Üretilen İlk Spor Ayakkabısı: Gumshoe

Son dönemde geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş birçok ürünle karşılaşıyoruz. Denizlerdeki plastik atıklardan üretilen spor ayakkabılar ve balık ağı ve şamdandan yapılan moda ürünleri, bunlardan sadece bazıları. Sosyal sorumluluk ile inovasyonun bir araya geldiği bu ürünlere bir yenisi daha eklendi.

Iamsterdam isimli şehir pazarlama organizasyonu, tasarımcı Explicit Wear ve sürdürülebilirlik şirketi Gumdrop, geri dönüştürülmüş sakızdan yapılmış bir ayakkabı tasarlamak için iş birliği yaptı ve sonuç olarak ortaya Gumshoe (Sakız Ayakkabı) adı verilen bu ayakkabı ortaya çıktı. The Verge’ün paylaştığı habere göre, Gumshoe isimli bu ayakkabının tabanı, Gumdrop tarafından üretilen geri dönüştürülebilir bileşimlerden meydana geliyor ve bu bileşimlerin %20’si sakızdan oluşuyor.

Gumdrop’ta idari müdür ve tasarımcı olarak görev yapan Anna Bullus, projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sakızın sentetik kauçuktan yapıldığını keşfettik. Ve bu özellikleri yıkarak yeni bir tür kauçuk üretebildik.” dedi. Belirtilene göre, her yıl yaklaşık olarak 1.500 ton sakız Amsterdam sokaklarına atılıyor ve bunları temizlemek milyonlarca dolara mal oluyor. Bu proje kapsamında, her dört çift ayakkabının üretimi için ise yaklaşık olarak 1 kg sakız kullanılıyor. Üstelik ayakkabıların üretiminde kullanılan bu geri dönüştürülmüş sakızlar, Amsterdam sokaklarından kazınıyor.

İfade edilene göre Gumshoe, dünyanın sakızdan yapılan ilk spor ayakkabısı. Tabanı haricinde, ayakkabının geri kalanı deriden yapılıyor. Müşteriler ihtiyaç duyduklarında, belli bir ücret karşılığında ayakkabı tabanını değiştirebiliyorlar. Bu durumda eski ayakkabı tabanı ise tekrar geri dönüşüme kazandırılıyor. Haziran ayında satışa sunulması planlanan ayakkabının satış fiyatı ise 190 euro olacak. Ayrıca ayakkabının balonlu sakız pembesi, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunacak.

Projede görev alan Jonathan Van Loon proje ile ilgili olarak The Verge’e e-posta üzerinden yaptığı açıklamada, ayakkabının tabanında kullanılan bileşimlerin normal kauçuk kadar güçlü olduğunu, hatta sakız gibi koktuğunu ifade etti. Proje ortakları, bu projeyi diğer büyük şehirlere de yaymak ve bu şekilde insanların sakız atıklarından kurtulabilmeleri için daha kolay ve sürdürülebilir bir yol sunmak istiyorlar.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link