Lenovo’nun son tanıttığı akıllı telefon konsepti aynı zamanda eğilerek bileğinize sarılıyor ve bir akıllı saat halini alabiliyor. Çünkü neden olmasın?

The CPlus konsepti, şirketin San Francisco’da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir keynote konferansında tanıtıldı. Sizlerde sadece akıllı telefon kullanmanın ‘sıkıcı’ olduğunu düşünenlerdenseniz, eğerek akıllı saat haline getirebileceğiniz bu konsepti çok seveceksiniz.

Birçok endüstride deneysel projelere imza atan bir şirket Lenovo, sürücüsüz araçlardan Back to Future kaykayına kadar ucu teknolojiye dokunan her şeyi denemeyi seviyor. Tech World Konferansı’nda tanıttığı CPlus konsepti de bunu doğrular nitelikte.

Android işletim sistemine sahip olması planlanan bu yeni akıllı telefonda ki asıl büyü bükülebilir bir tablet halinde olması böylelikle akıllı telefonun giyilebilir bir hale gelerek daha az yer kaplaması, kullanması ve taşımasının da daha kolay olması. Tabi tüm bunların gerçekleştirilebilmesi için esnek piller ve esnek ekranlar, esnek plastik iletken filmler gibi maliyeti artıran malzemeler kullanılıyor.

CPlus’ın büyük ve küçük olmak üzere iki boya sahip olması planlanıyor. Bununla beraber telefonlar 12 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunulacak.

esnek-telefon-1024x683

Yürüyüş ya da egzersiz vakitlerinde düşmesinden endişe duymadan kullanabileceğiniz CPlus, Tech World teknoloji konferansı tanıtımında deneyen kişilerin ilgisini çekmeyi başarsa da zor durumlarda kolaylıkla bozulabilir yorumları ile de karşılaştı.

Nasıl bir şey olduğunu merak edenler aşağıda ki videoyu izleyebilir;

Konsept şimdiden akıllı telefonları giyilebilir bir hale getirmesi bakımından oldukça heyecan yaratsa da, şirket bu yıl içerisinde satışa sunmayı planlamıyor.

Elastik akıllı telefon konsepti tabi ki sadece Lenovo’ya özgü değil. Lenovo ile beraber LG, Nokia ve Samsung’un da bu konu hakkında çalıştığı biliniyor. Hatta Samsung gelecek yılın başlarında iki farklı elastik akıllı telefonu teknoloji severler ile buluşturacağını açıkladı.

Yakın bir zamanda cep telefonlarımızı daha farklı bir boyuta taşıyacak bükülebilir telefonlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın