Modern zamanların sıklıkla rastlanan problemlerinden birisidir, bir yere oturduğunuz zaman priz yanı olmasına dikkat etmek ya da görevliye priz var mı diye sorarak telefonunuzu bir nebze daha olsun şarj etmeye çalışmak.  Tüm zamanların en lezzetli kızarmış tavuklarını bulabileceğiniz KFC, bu soruna çözüm olarak Watt Box ismini verdikleri 5’i bir yerde bir kutu oluşturdu. Yani artık en favori atıştırmalığınızı yerken aynı anda onun kutusu ile telefonunuzu da şarj edebileceksiniz.

Blink Dijital isimli Hindistan temelli bir kreatif ajans yardımıyla yaratılan Watt a Box ‘lar oldukça güzeller ancak sınırlı sayıdalar. KFC’nin Hindistan’a özel promosyon kampanyası çerçevesinde hayata geçirilen şarj edebilen atıştırmalık kutuları Bombay ve Delhi’de seçilmiş restoranlarda ve KFC Hindistan Facebook sayfasında online yarışma ile heveslilerine kavuşacak.

Screen-Shot-2016-06-22-at-10.17.23-AM

İçinde sevdiğiniz menülerin bulunduğu alışılagelmiş KFC kutuları ile aynı görünümde ancak manyetik kanatlarla gelen bu özel kutuların bir tarafına power bank entegre edilmiş bulunuyor. Ayrıca mikro USB ve şarj kablosu ile gelen kablolar, Iphone ve Android cihazları kolaylıkla şarj edilebiliyor.  Sadece yemek süresi boyunca değil, istedikleri her an telefonunu şarj etmek isteyenleri de düşünen KFC, kutu içi power bank’i çıkarabilir yapmış.

Nasıl çalıştığı hakkında daha fazla aydınlanmak isteyenler için ilgili video aşağıda;

Yapılan testlerde kutuda şarj edilen Iphone 5s yarım saat sonra %17 daha fazla batarya süresine ulaşmış.

Güç kaynağı oldukça küçük olsa da modern zamanların şarj sorununa akıllıca bir çözüm getiren fikir oldukça güzel.

Yiyecek kutularını yaratıcı nesnelere dönüştürme konusunda bu fikir kadar başarılı olan diğer kampanyalarda var. Hatırlarsınız Pizza Hut Hong Kong’da sınırlı sayıda üretilen pizza kutularının akıllı telefonlar için projektör olarak kullanılmasına olanak sağlayan bir konsept tanıtmıştı. Bununla beraber Mc Donald’s ın İsveç’te Happy Meal kutularını sanal gerçeklik gözlüğüne çeviren sistemi ve benzer olarak Coca Cola’nın da 12’li kola kartonlarından sanal gerçeklik gözlüğü yapılabilen paketleri vardı.

KFC’de Watt a Box ile dünyayı yeniden keşfetmemiş olabilir ancak oldukça ilgi gösterileceğine inandığımız bir kampanya yaratmış.

Siz ne dersiniz, fikri sevdiniz mi?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın