Iphone’da Android İşletim Sistemini Çalıştıran Telefon Kabı Yapıldı! 0

Sizler de bitmek bilmeyen Android mi IOS mu muhabbetinden sıkıldınız mı? Bitmek bilmeyen savaş sona eriyor. Bir mobil geliştirici firması olan Tendigi’nin sahibi olan Nick Lee bir telefon kabı geliştirerek kutsal savaşı sona erdiriyor.

Iphone telefonlarda 3.parti yazılımların çalışmasının kısıtlı olmasının yarattığı Android vs IOS savaşının çözümü Lee’nin 45 saat üzerinde uğraştığı bu telefon kabı sayesinde sona eriyor.Daha önce Apple Watch saatine Windows 95 işletim sistemi yükleyerek sınırları ne kadar zorlayabileceğini gösteren Lee Android işletim sistemini Iphone’da çalıştırmaya yarayan bu sistem ile kişilere çalıştırmak istedikleri işletim sistemini seçme şansı tanıyor.

1-aVxrcEmBz2Y3EDxLUaFiA

Lee’nin ‘peki hepsi aynı telefon üzerinde çalışsaydı? ’ öngörüsü ile geliştirdiği telefon kabı Android işletim sisteminin sunduğu faydalardan yararlanmak isteyen Iphone sahiplerine tam bur ‘plug and play’ çözümü sunuyor. Telefon kabını telefonunuza taktığınız anda artık iki işletim sistemi arasında seçim şansına sahip olabiliyorsunuz.

Aşağıda yer alan video telefon kabına yapılan işlemi detaylı bir şekilde anlatıyor;

Peki gerçekten nasıl çalışıyor?

Teknik olarak Android işletim sistemini çalıştırmayan Iphone nasıl oluyor da çalıştırıyor sorusunun yanıtı 3-D yazıcı ile yapılan telefon kabının yazılımı benzetmesi ve duraksamadan telefona iletmesi sayesinde kaba bağlı olan Iphone Andoid işletim sistemini çalıştırabiliyor.

Açık kaynak bir sistem kullanan Andorid’in bu projeyi mümkün kıldığını belirten Lee, kişilerin kendi telefonlarına yapabileceği kadar basit bir işlem olduğunu ancak kabın çalışması için Iphone’un ekran ve kontrol cihazı olarak kullanıldığını ifade etti.

1-RblZLlAE4rfGFWGFUqXh5w

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere biraz biçimsiz olarak nitelendirebileceğimiz bu telefon kabı kişilerin kullanımından ziyade bir konseptin mümkün olduğunu göstermek için yapılmış. Ancak daha sonraları belki de tüketici dünyasında da iki işletim sisteminin kullanıldığı günler gelebilir.

Bu konunun Android ve IOS dünyasında nasıl karşılanacağı merak konusu. Peki siz ne düşünüyorsunuz böyle bir telefon kabı satışta olsa alır mıydınız?

 

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Kahveye Alternatif Geliyor: Kafein Oranı Artırılmış ‘Coca-Cola Plus’ 0

Sabahları uyandığınızda kendinize gelmek için düzenli olarak kafein takviyesine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Ya da öğleden sonra bastıran uyku gelmesi durumunu bir şekilde bastırmaya çalışıyor da olabilirsiniz. Eğer sizde neredeyse hepimizin rutini olan bu olaylar için kahve ve benzeri içecekler tüketiyorsanız tüm dünyada en çok bilinen marka Coca-Cola’nın ‘Coca-Cola Plus’ adıyla kafein oranı fazlalaştırılmış içeceğini Japonya’da satışa sunduğunu haber vermek isteriz.

Siyah hamburger, şeker pembesi Kit-Kat ve birçok ilginç ürünün denenme şansı bulduğu Japonya’nın kahve aromalı Coca-Cola içinde hedef pazar seçilmesi tabii ki şaşırtmadı. İlk bakışta ilginç bir tat kombinasyonu olarak düşündüğümüz Coca-Cola Plus’ın kafein oranı %50 fazla, kalori oranı ise standart kolaya göre %50 düşük olması ile öne çıkıyor.

Deneyenlerin yorumlarına göre ne kahve ne de kola gibi kokan bu yeni içecek kahve tadında ilginç bir Coca-Cola karışımı gibi görünüyor. Ancak markanın Twitter hesabında paylaşılan tweet altındaki yorumlarda tadının daha çok karamele benzediği ve Coca-Cola’dan daha zengin bir aromaya sahip olduğu paylaşılmış.

Aslında şirketin kahve ile kolayı karıştırma fikrinin ilk mahsulü Coca-Cola Plus değil. Çünkü şirket 2006’da Avrupa’da Coca-Cola Blak ismiyle kahve aromalı bir kola çeşidini piyasaya sürmüş ancak 2008’de kaldırılma kararı alınmış. Sonrasında kafein oranı artırılarak yeni tatlar denemeye açık olması ile bilenen Japon pazarına farklı bir isim ile yeniden sunulmuş.

Otomatlarda 130 Yen yani neredeyse 4 TL piyasa satış fiyatı ile satılmaya başlanan bu yeni içeceğin ülkemize gelip gelmeyeceğine dair henüz bir bilgi bulunmuyor ancak yeni aromalar denemeye alışkın markanın, enerji içeceği pazarından da pay almak için böyle bir hamle yapması tahmin edilemeyecek bir durum gibi de görünmüyordu. Ne dersiniz sizce Coca-Cola Plus kahve alternatifi olabilir mi?

iPhone X’in Kamerası İle Çekilmiş İlk Fotoğraflar Yayınlandı! 0

Apple geçtiğimiz gün Apple Park’ta gerçekleştirdiği lansman ile tanıttığı yeni iPhone modelleri iPhone X ve İphone 8 ile çekilen fotoğrafları yayınladı.

iPhone X’te 12 MP‘lik çift ana kamera bulunuyor. Cihazda büyük ve hızlı sensörlere kullanılmış. Bununla birlikte yeni renk filtresi kullanıcılara sunuluyor. Geniş açılı kamera f/1.8 diyafram açıklığına, telefoto ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip.
Ayrıca her iki kamerada optik görüntü sabitleyici var. Kameranın ortasında Quad LED True Tone flaş mevcut. Apple yeni flaşın 2 kat daha güçlü olduğunu vurguladı.
İşte o merakla beklenen fotoğraflar:

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link