İnsan Vücudunu Müziğe Dönüştüren Cihaz : AUGG Motion Synth

Nesnelerin interneti ev, sağlık ve moda gibi birçok konuda yeniliklere kapı açmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Avustralya’lı bir firma olan AUUG’nin müzik alanında geliştirdiği akıllı müzik bilekliği. AUUG Motion Synth adını verdikleri cihaz, moda, müzik, yazılım ve donanım arası bir yerlerde dijital müzikte daha önce hiç denenmemiş bir şeyleri denemeye hazırlanıyor.

Motion Synth bir nevi hareket sensörü ve bu sensor bizlere Ipod Touch ya da Iphone ile kendi dijital müziğimizi yaratma ve değiştirme imkanı sunuyor.

Alüminyum bir bileklik görüntüsüne sahip olan Motion Synth, müziği özelleştirmek için birçok yol ve araç sunuyor.  Elektronik müzik severler için tasarlanan bu bileklik Iphone ve Ipodlara kolayca adapte edilerek kullanan kişinin vücut hareketlerini müziğe dönüştürebiliyor.

Aslında AUGG Motion Synth dijital müzisyenler tasarlanmış ancak sadece müzisyenler değil aynı zamanda, artistler, dansçılar, teknoloji meraklıları hatta öğrencilerini müzikle haşır neşir etmek isteyen müzik öğretmenleri tarafından da kullanılması planlanıyor. Eğer kitle fonlama sitesi Kickstarter’da yeterli fona ulaşırsa dansla müziği aynı potada eriten bu cool cihazın satışları gelecek yılın Nisan ayı gibi başlayacak.

e8f67118c7deec45367eb0f2bb456341_original

AUGG platformu alüminyum bileklik, elastik bir bileklik kuşağı, bilekliğe özel bir uygulama ve yazılımı ile kablosuz kontrol edilebilen bulut tabanlı bir platforma sahip.

Başında nörobilimci Joshua Young olan SGW Designworks tarafından elektronik müzik ile uğraşan kişilere daha fazla hareket alanı ve müzik yaratma özgürlüğü vererek,  dinleyici kitlesi ile daha etkin bağlantı sağlamasını amaçlayan Motion Synth, aslında var olan uygulaması ile  kendi müziğini yaratmıyor, ancak kullanan kişilere kendi Iphone ya da Ipod Touch’ların da bulunan verilerle beraber diğer müzik uygulamaları ve cihazlardan aktarılan eserleri de uygulama yardımı ile hareket verisine dönüştürmesini sağlıyor.

auug_motion_synth-0

Bileklik içinde bulunan 8 farklı buton, gelen müzik sinyallerini özelleştirme, vokalleri değiştirme, oktavları ayarlama gibi özelliklere sahip. Böylece uygulama kişilere kendi özgün dijital müziklerini yaratmalarını sağlayacak 8 farklı opsiyon sağlıyor.

AUGG ilk etapta kişilere kendi özgün eserlerini yaratma imkanı sunarken, sonrası için ortak bir platform oluşturarak diğer müzisyenler ile iletişim ve yardımlaşmanın da olacağı bir forum oluşturmaya hazırlanıyor.

Kickstarter’da satışa sunulma fiyatı erken satın alacaklar için 68 dolar, sonrası için 78 dolar olarak belirlenmiş.

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Çin’de İnsansız, Sadece Yapay Zeka ile Çalışan Polis Merkezi Kuruldu

Yapay zeka ile ilgili her geçen gün yaşanan gelişmelere bir yenisi Çin’den ekleniyor.

Büyük şehirlerinden birisi olan Wuhan’a yapay zeka destekli bir polis merkezi açarak yapay zeka ile devlet etkileşimini en üst seviyede yaşayan ülke oldu.

7/24 tüm halka açık olması planlanan yapay zeka destekli polis merkezinin, gelişmiş yüz tanıma teknolojisi ve simülatörler yardımı ile araç kayıt, sürücü ehliyeti gibi genelde uzun süren işlemleri kolaylaştırması planlanıyor.

İnsanları kendi yüzlerini kimlik olarak kullanabileceği bir sistem geliştirilen polis merkezinde hiç bir insan çalışmadığı ve yapılan hizmete özel cihazlar geliştirildiği için normalde uzun ve sıkıcı süren işlemlerin daha az hata ile daha kısa sürece yapılması bekleniyor.

Unmanned AI Police Station to Open in Wuhan

Hizmetleri kullanmak isteyen vatandaşların yapay zeka destekli polis merkezine gittiklerinde herhangi bir uygulama indirmeleri ya da bir sisteme kayıt olmaları da gerekmeyecek. Görüntü tanıma sistemi ile gereken tüm bilgilere ulaşılabilecek. Yani Wuhan halkı böylelikle hafta sonu ya da günün istediği saatinde belgelere ihtiyaç duymadan kayıtlarını yenileyebiliyor olacak.

Tabii böylesine hayatı kolaylaştıran bir sisteme geçilmesi de ülkenin diğer şehirleri tarafından kendi şehirlerine de böyle bir polis merkezi kurulması yönünde taleplere neden olacak gibi görünüyor.

Bir açıdan bakıldığında da robotların insanların işlerini elinden alması açısından da değerlendirilebilecek bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz, ülkemizde de böyle bir hizmet olsa severek kullanır mıydınız?

30 Kasım 2017’de pazarlama ve  iş dünyasında yapay zeka kullanımını konuşacağımız Marketing Meetup etkinliğimize kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Yapay zekanın dünü, bugünü ve yarınını öğrenmek istiyorsanız Marketing Meetup tam size göre bir etkinlik.

KitKat Kutularının Üzerine İstediğiniz Fotoğrafı Basan Otomat

İsviçre merkezli yiyecek ve içecek üreticisi Nestle‘nin en önemli markalarından biri hiç şüphesiz KitKat. Nestle Japonya da sıklıkla bu markaya yönelik olarak dikkat çekici kampanyalar yapıyor. Şirketin KitKat markasına yönelik olarak yaptığı son kampanya ise özelleştirilmiş kutulara sahip KitKat veren otomatik satış makinesi oldu.

Japonlar, KitKat’ı aşırı derecede seviyorlar. Hatta KitKat’lar özel butik dükkanlarda el yapımı olarak hazırlanıyor. Bununla birlikte hediyelik eşya dükkanlarında da yaygın bir şekilde bulunuyor ve turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen hediyeler arasında yer alıyor. Bunun bilen Nestle Japonya da yerel halk ve turistler için hediye alışverişini daha kolay hale getirmek amacıyla Kyoto şehrinde yer alan JR Kyoto İstasyonu’na özel bir KitKat satış makinesi yerleştirdi. Bu otomatik satış makinesi, insanların akıllı telefonlarında yer alan herhangi bir fotoğrafı sadece 5 dakika içerisinde bir KitKat kutusuna basabiliyor.

KitKat satış makinesinin verdiği kutuların arkasında yer alan özel kısma, KitKat’ı hediye etmek istediğiniz kişinin adresini yazabiliyor, daha sonra ise bir posta pulu yapıştırıp adresine teslim edilmek üzere postaneye bırakabiliyorsunuz. Kutular güzel bir tasarıma sahip olduğu için bir hatıra olarak saklanılması da mümkün. Ayrıca kutular, evin herhangi bir yerinde sergilenebilmesi için düşmemesini sağlayan bir dayanak ile birlikte geliyor. Bununla birlikte makineden verilen KitKat’ların, Japonya’da çokça tercih edilen “Uji Matcha” isimli yeşil çay aromalı olduğunu da belirtelim.

Böyle bir hediye almanın maliyeti ise 400 Japon yeni, yani yaklaşık olarak 3,5 dolar. Bu KitKat satış makinesi, önümüzdeki yıl nisan ayının ortasına kadar hizmet verecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Black Friday Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link

BLACK FRIDAY

Marketing Meetup'ta Bugün Tüm Biletler 42,90 €
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
Kalan Kontenjan: 22
close-link
€42,90 Bugün Marketing Meetup'ta Tüm Biletler İndirimli
Black Friday