İnsan Vücudunu Müziğe Dönüştüren Cihaz : AUGG Motion Synth

Nesnelerin interneti ev, sağlık ve moda gibi birçok konuda yeniliklere kapı açmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Avustralya’lı bir firma olan AUUG’nin müzik alanında geliştirdiği akıllı müzik bilekliği. AUUG Motion Synth adını verdikleri cihaz, moda, müzik, yazılım ve donanım arası bir yerlerde dijital müzikte daha önce hiç denenmemiş bir şeyleri denemeye hazırlanıyor.

Motion Synth bir nevi hareket sensörü ve bu sensor bizlere Ipod Touch ya da Iphone ile kendi dijital müziğimizi yaratma ve değiştirme imkanı sunuyor.

Alüminyum bir bileklik görüntüsüne sahip olan Motion Synth, müziği özelleştirmek için birçok yol ve araç sunuyor.  Elektronik müzik severler için tasarlanan bu bileklik Iphone ve Ipodlara kolayca adapte edilerek kullanan kişinin vücut hareketlerini müziğe dönüştürebiliyor.

Aslında AUGG Motion Synth dijital müzisyenler tasarlanmış ancak sadece müzisyenler değil aynı zamanda, artistler, dansçılar, teknoloji meraklıları hatta öğrencilerini müzikle haşır neşir etmek isteyen müzik öğretmenleri tarafından da kullanılması planlanıyor. Eğer kitle fonlama sitesi Kickstarter’da yeterli fona ulaşırsa dansla müziği aynı potada eriten bu cool cihazın satışları gelecek yılın Nisan ayı gibi başlayacak.

e8f67118c7deec45367eb0f2bb456341_original

AUGG platformu alüminyum bileklik, elastik bir bileklik kuşağı, bilekliğe özel bir uygulama ve yazılımı ile kablosuz kontrol edilebilen bulut tabanlı bir platforma sahip.

Başında nörobilimci Joshua Young olan SGW Designworks tarafından elektronik müzik ile uğraşan kişilere daha fazla hareket alanı ve müzik yaratma özgürlüğü vererek,  dinleyici kitlesi ile daha etkin bağlantı sağlamasını amaçlayan Motion Synth, aslında var olan uygulaması ile  kendi müziğini yaratmıyor, ancak kullanan kişilere kendi Iphone ya da Ipod Touch’ların da bulunan verilerle beraber diğer müzik uygulamaları ve cihazlardan aktarılan eserleri de uygulama yardımı ile hareket verisine dönüştürmesini sağlıyor.

auug_motion_synth-0

Bileklik içinde bulunan 8 farklı buton, gelen müzik sinyallerini özelleştirme, vokalleri değiştirme, oktavları ayarlama gibi özelliklere sahip. Böylece uygulama kişilere kendi özgün dijital müziklerini yaratmalarını sağlayacak 8 farklı opsiyon sağlıyor.

AUGG ilk etapta kişilere kendi özgün eserlerini yaratma imkanı sunarken, sonrası için ortak bir platform oluşturarak diğer müzisyenler ile iletişim ve yardımlaşmanın da olacağı bir forum oluşturmaya hazırlanıyor.

Kickstarter’da satışa sunulma fiyatı erken satın alacaklar için 68 dolar, sonrası için 78 dolar olarak belirlenmiş.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Hesap Gelince Kim Ne Kadar Ödeyecek Derdine Son Veren Basit Sistem

Arkadaşlarla bir mekana gittiğinizde yiyip içerken her şey güzeldir ancak hesap geldiğinde mutlaka işler bir karışır. Hele bir de gidilen yer alkollü bir ortamsa sarhoş olmadığını düşünen birisi mutlaka gelen hesabı önüne alıp telefonunu çıkarıp hesap yapmaya çalışır. Sen şu kadar ödeyeceksin, sen bu kadar derken “Falanca kişi giderken kendininkini ödemişti ama ona da bakıyor musunuz?” diye çıkışanlar olur, sonuç olarak hesap ödemek günün en zahmetli işi olur çıkar.

Fakat Teşvikiye’de bir yer bu duruma güzel bir çözüm bulmuş. Healin isminde bir cafede hesabı ortaklaşa ödemenizi kolaylaştırmak için hesap direk kişi sayısına bölünmüş olarak geliyor. Hesabın kişi sayısına bölünmüş haline bakarak saniyeler içinde ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı görenler genel olarak beğenseler de duruma esprili bir şekilde yaklaşanlar da var:

Bu uygulama elbette daha da geliştirilebilir. Herkesin yediği içtiği aynı olmadığı için hesap baştan itibaren kişi bazlı tutulabilir. Sonuçta 2018 yılındayız ve menüsünü tablet ile veren yerler var. Yakın bir zamanda nakit kullanımının bile biteceği söylenirken hesap ödemenin de kolaylaşması lazımdı tabi.. Yine de hesap ödemeyi kolaylaştırmak adına güzel bir adım olmuş. Ne dersiniz, siz de sevdiniz mi?

Görselin kaynağı:https://twitter.com/AltugYucel

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tüketici Duygularını Anlayabilen Cihaz Geliştirildi

Pazarlamanın en önemli unsurlarından biri tüketici davranışlarıdır. Tüketici davranışlarını etkileyen en önemli etkenlerin başında ise duygular gelir. Buradan hareketle tüketicilerin duygularını kolay bir şekilde anlayabilmek, tüketici davranışlarının da büyük ölçüde anlaşılmasını sağlar. Ancak insan duygularını tam anlamıyla ölçmek, subjektif olmasından ötürü çok kolay bir iş değil. Buna rağmen, bu alanda yapılan çalışmalar sonuç verdi ve pratik bir cihaz geliştirildi.

PSFK’nın yaptığı habere göre, bir MIT (Massachusetts Institute of Technology) girişimi olan mPath, bir süredir geliştirdikleri emotyping (“duygusal yazım” ya da “duygu yazımı” olarak çevrilebilir) cihazı aracılığıyla insanların tepkilerini ve hayal kırıklığı, can sıkıntısı ve stres gibi duygularını gelişmiş bir şekilde grafik haline getirmek için çalışıyor.

Şirket, duygularını düzgün bir biçimde ifade etmede sorun yaşadıkları için özellikle çocukların duygularını ölçebilmek amacıyla MOXO isimli sensörünü kullanıyor. Bu sensör, insanların bilinçaltını ve duygusal reaksiyonlarını ölçme imkanı tanıyor ve odak grup araştırmalarındakinden daha fazla doğruluk sağlıyor.

Bunların yanı sıra MOXO isimli bu sensör, pazarlamanın ötesinde de bir kullanıma sahip. Bu cihaz sayesinde insan psikolojisi konusunda birtakım çıkarımlar da yapılabiliyor. Internet of Business isimli internet sitesinin paylaştığı habere göre, mPath şirketi yaptığı araştırmalar sonucunda çocuk psikolojisi hakkında önemli bir bulgu etti. mPath’in elde ettiği sonuca göre, tatlıyı bir ödül olarak vermenin aksine, önceden tatlı verildiği takdirde çocuklar okumaya daha fazla katılım gösteriyorlar.

mPath isimli girişimin geliştirdiği bu teknoloji, daha şimdiden birçok önemli şirketin ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Şirketin internet sitesindeki iş birliği yapılan şirketler bölümüne göz attığımızda; Google, The LEGO Group, Hasbro ve Best Buy gibi önemli şirketler göze çarpıyor. Bu teknolojinin şirketlere nöropazarlama konusunda çok büyük fayda sağladığına hiç şüphe yok. Bununla birlikte ilerleyen zamanlarda, çok daha fazla sayıda tüketici davranışlarını anlamaya yönelik bu tarz çalışmalar görebileceğimizi şimdiden söyleyebiliriz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link