Nesnelerin interneti ev, sağlık ve moda gibi birçok konuda yeniliklere kapı açmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Avustralya’lı bir firma olan AUUG’nin müzik alanında geliştirdiği akıllı müzik bilekliği. AUUG Motion Synth adını verdikleri cihaz, moda, müzik, yazılım ve donanım arası bir yerlerde dijital müzikte daha önce hiç denenmemiş bir şeyleri denemeye hazırlanıyor.

Motion Synth bir nevi hareket sensörü ve bu sensor bizlere Ipod Touch ya da Iphone ile kendi dijital müziğimizi yaratma ve değiştirme imkanı sunuyor.

Alüminyum bir bileklik görüntüsüne sahip olan Motion Synth, müziği özelleştirmek için birçok yol ve araç sunuyor.  Elektronik müzik severler için tasarlanan bu bileklik Iphone ve Ipodlara kolayca adapte edilerek kullanan kişinin vücut hareketlerini müziğe dönüştürebiliyor.

Aslında AUGG Motion Synth dijital müzisyenler tasarlanmış ancak sadece müzisyenler değil aynı zamanda, artistler, dansçılar, teknoloji meraklıları hatta öğrencilerini müzikle haşır neşir etmek isteyen müzik öğretmenleri tarafından da kullanılması planlanıyor. Eğer kitle fonlama sitesi Kickstarter’da yeterli fona ulaşırsa dansla müziği aynı potada eriten bu cool cihazın satışları gelecek yılın Nisan ayı gibi başlayacak.

e8f67118c7deec45367eb0f2bb456341_original

AUGG platformu alüminyum bileklik, elastik bir bileklik kuşağı, bilekliğe özel bir uygulama ve yazılımı ile kablosuz kontrol edilebilen bulut tabanlı bir platforma sahip.

Başında nörobilimci Joshua Young olan SGW Designworks tarafından elektronik müzik ile uğraşan kişilere daha fazla hareket alanı ve müzik yaratma özgürlüğü vererek,  dinleyici kitlesi ile daha etkin bağlantı sağlamasını amaçlayan Motion Synth, aslında var olan uygulaması ile  kendi müziğini yaratmıyor, ancak kullanan kişilere kendi Iphone ya da Ipod Touch’ların da bulunan verilerle beraber diğer müzik uygulamaları ve cihazlardan aktarılan eserleri de uygulama yardımı ile hareket verisine dönüştürmesini sağlıyor.

auug_motion_synth-0

Bileklik içinde bulunan 8 farklı buton, gelen müzik sinyallerini özelleştirme, vokalleri değiştirme, oktavları ayarlama gibi özelliklere sahip. Böylece uygulama kişilere kendi özgün dijital müziklerini yaratmalarını sağlayacak 8 farklı opsiyon sağlıyor.

AUGG ilk etapta kişilere kendi özgün eserlerini yaratma imkanı sunarken, sonrası için ortak bir platform oluşturarak diğer müzisyenler ile iletişim ve yardımlaşmanın da olacağı bir forum oluşturmaya hazırlanıyor.

Kickstarter’da satışa sunulma fiyatı erken satın alacaklar için 68 dolar, sonrası için 78 dolar olarak belirlenmiş.

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın