IKEA’nın Yemek Tarifi Posterleri, Yemek Yapmayı Kolaylaştırıyor

IKEA’nın bu dünyadaki misyonu, herşeyi basit ve anlaşılır kılmak. Aldığınız herhangi bir mobilya ürününü, kolaylaştırıcı talimatlarıyla bir araya getirebiliyorsunuz. IKEA’nın henüz tanıttığı bir dizi yemek tarifi, yemek yapmayı boyama yapmaktan daha kolay hale getiriyor.

IKEA Kanada Mutfak etkinliğinde tanıtılan ve bir takım görselleştirilmiş tariften oluşan “Bu Sayfayı Pişirin” isimli ürünü yaratmak için IKEA Kanada, Leo Burnett isimli Toronto merkezli bir pazarlama şirketiyle çalıştı. Görsellerden her biri, gerekli olan malzemeyi gösteriyor ve şefe sadece görsellerin içlerini malzemeyle doldurmak kalıyor.

Peki, en güzel tarafı ne mi? Tabii ki, gıda mürekkebi ve yenebilir kağıtla basılmış olması. Böylece, tüm malzemeleri görselin içine koyduktan sonra kağıdı katlayarak içindeki malzemelerin hafifçe karışması sağlanabiliyor. Şu anda baharatlı ve limonlu somon balığı, İtalyan usulü makarnalı İsveç köftesi ve karides yemeği gibi yemek tarifleri bulunuyor.

“Bu Sayfayı Pişirin”, IKEA mağazalarına henüz ulaşmış değil. Fakat zamanla yemek kitaplarının yerini alması bile mümkün. Ayrıca, kampanya şu anda Cannes Lions 2017‘de outdoor kategorisinde Gold Lion aldı. Bu yöntemden sonra, eski tariflere dönmek zor olacak gibi görünüyor.

Bu arada IKEA’nın işini geliştirme konusunda yaptığı diğer hamleleri görmek için “Perakende’nin Geleceğini IKEA’nın Taktikleriyle İnceleyelim“,”Artırılmış Gerçeklik, IKEA ve Apple İş Birliğiyle Evinize Geliyor” ve “IKEA, Uzay Yaşamından Esinlenilmiş Mobilyalar Yapmak İçin NASA ile İş Birliği Yapıyor” başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Ayrıca Cannes Lions 2017’de ödül kazanan çalışmalarla ilgili diğer haberlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

IKEA Pazarlama Stratejisini Değiştiriyor

IKEA’nın mağazalarında, katalograında en küçük ayrıntısına kadar oluşturduğu yaşam alanlarına hayran kalmayan yoktur. Farklı farklı mobilyaları birbiriyle kombinleme, rahatlık, kullanışlılık… IKEA müşterilerine bunların hepsini hep bir arada sunarken küçük ürünlerini hep toplam faydanın içerisine gizliyordu ancak artık ürünlerin gücüne yani ayrıntılara odaklanıyor.

Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü IKEA bir reklam filmi yayınladı ve bu reklam filminde IKEA’nın büyüleyici mavi torbasından çıkacak küçük ev eşyalarının her şeyi ne kadar değiştirebileceğine değindi. Önce reklam filmine bir bakalım…

3 filmlik reklam serisinin ilk filminde gördüğünüz gibi IKEA, odalara odaklanan pazarlama stratejisini ürün yeniliklerine odaklanan bir stratejiyle değiştiriyor. IKEA’nın basit, küçük ve en ucuz ürünlerinden “spinning cups”ların bile ev ortamını ve tekdüzeliği ne kadar değiştirebileceğini görebiliyoruz.

IKEA artık ürün yelpazesine eklenen her yeni ürünü İngiltere websitesine entegre edip öne çıkaracak.

Ikea UK ve İrlanda pazarlama müdürü Laurent Tiersen; “Evinizi yenilemek söz konusu olduğunda, her zaman tam bir stil revizyonuna ihtiyacınız yoktur. Aslında, çoğu zaman fark yaratabilecek küçük yeni şeyler,” diyor. “Ikea’da, sadece küçük bir değişimin bile günlük hayatımızı evde beklenmedik şekillerde dönüştürdüğüne inanıyoruz. Tek gereken biraz hayal gücü ve ilham kaynağıdır.” diye de ekliyor. 

IKEA daha iyi bir marka birliğine teşvik etmek ve mobilyalarına daha geniş ilgi göstermeye teşvik etmek için fiziksel olmayan pazarlamanın potansiyelini küresel olarak yaymadan önce İngiltere aracılığıyla deniyor…

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

RFID Teknolojisi ile Etiketleri Okuyup Faturalandıran Otomatik Alışveriş Sepeti

Japon elektronik markası Panasonic, ilk otomatik alışveriş sepetini geliştirdi. Regi-Robo isimli alışveriş sepeti, içine konulan ürünlerin RFID etiketlerini otomatik olarak okuyor ve bu sayede ürünlerin fiyatlarını algılayarak bunları faturanıza ekliyor. Üstelik bu alışveriş sepeti, açılıp kapanabilen alt kısmı sayesinde ürünleri poşetleyebiliyor.

Zaman kazandırmayı amaçlayan ürün, ödemenizi de nakit veya kredi kartı ile yapmanıza izin veriyor. Osaka’da bir markette test edilen otomatik sepetin, 2018’de kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?