Ikea Yeni Mağazasını Sanal Gerçeklikle Açtı

Ikea birkaç ay önce , alışveriş yapanların, satın almak istedikleri ürünlerin iPhone kullanarak evlerinde nasıl görüneceğini  görmelerine olanak tanıyan bir AR uygulaması açmıştı. Şimdi de Ikea, alışveriş yapan müşterilerinin ürünler hakkında sanal gerçeklikte daha fazla bilgi edinmesini sağlayacak. 

Ikea’nın Dallas’taki yeni mağazasının açılışında VR teknolojisi kullanarak insanlara oyunlar oynattırıldı. Yastık atmadan tutun da bir panda ile bambuların arasında vakit geçirmeye kadar ilginç deneyimler yaşandı. Yaklaşık 300 kişi Ikea VR oyununu oynamak için ortalama üç ila beş dakika harcayarak, ekrandaki mobilyaları öğrendi veya sürdürülebilirlik ve tasarım konusunda hızlı bir ders almayı denedi. 

Kuzey Amerika Ikea Proje Yöneticisi Kelly Cronin Niszczak “Sanırım bizim için potansiyel konukları mağazaya çekme amaçlı bir sonraki seviyeyeydi, Ürün geliştirme ve sürdürülebilirlik konusundaki inanılmaz öykülerimizin bir başka katmanı. Sanırım bizim için misafirlerimize güvenmemiz gerçekten yardımcı oldu.”dedi. 

Ikea’nın VR oyunu potansiyel olarak yeniden kullanabilecek bir şey. Wavemaker’ın deneyim, içerik ve sponsorluk sorumlusu Noah Mallin’e göre, Ikea bu çerçeveyi oluşturduğuna göre, gelecekteki mağaza açılışları için tekrarlanabilir ve taşınabilir durumda.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Yonca Gıda’nın 15 Yıl Önce Çıkarttığı Ürünün Benzerini Heinz Çıkarttı

Yonca Gıda, 2003 yılında Aşkım Aşkım isimli yeni bir ürün piyasaya sürmüştü. Aşkım Aşkım, ketçap ve mayonez karışımı bir üründü. Hatta o zamanlar, bu yenilikçi ürün için bir reklam filmi bile yayımlanmıştı. Bu tarz bir ürün için neden böyle bir isim seçildiğini düşünenler, aşağıda paylaştığımız reklam filmini izlediklerinde aradıkları cevabı bulacaklar.

Dile kolay! Ürünün piyasaya sürülmesinin üzerinden koca bir 15 sene geçmiş. Bu süre zarfında ürünün pek tutulduğunu söylemek zor. Tabii, bu tarz yeni ürünlerde, ürünün tüketiciler tarafından benimsenebilmesi için tabir-i caizse hedefi 12’den vuran reklam ve pazarlama kampanyalarının yapılması gerekiyor. Belki Yonca Gıda bu nokta da başarız oldu, belki de ürün gerçekten tat anlamında bekleneni veremedi bilinmez. Ancak yabancı bir marka, Yonca Gıda’nın 15 sene önce piyasaya sürdüğü bu ürünün bir benzerini piyasaya sürdü.

ABD’li sos üreticisi Heinz, Mayochup isimli mayonez ve ketçabın birleşiminden oluşan sos karışımını duyurdu. Ürünün ismi, tahmin edebileceğiniz üzere İngilizce mayonez (mayonnaisse) ve ketçap (ketchup) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. İşin ilginç tarafı, Heinz’ın bu yeni ürünü, görünüşe göre şu anda sadece Kuveyt’te satılıyor. Yani en azından ürün, ilk olarak bu ülkede ortaya çıktı. Ancak sürekli olarak markaların, yeni ürünlerin ilk başta sadece belli ülkelerde çıkartarak tüketicilerin nabzını yokladığına şahit oluyoruz. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda, ürünü başka ülkelerde de göreceğimiz kesin.

Sonuç olarak Yonca Gıda ve Heinz’ın farklı klasmanlarda mücadele eden iki marka. Heinz’ın kendi alanında son derece başarılı bir global marka olduğunu göz önüne alırsak, Mayochup’ın piyasada tutunma ihtimalinin Aşkım Aşkım’a göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak böyle bir şey gerçekleşse bile, bizler her zaman bu ürünü senin Heinz’dan yıllar önce çıkarttığını hiçbir zaman unutmayacağız Yonca Gıda!

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Sanal Coin Biriktirerek Yeni Spor Ayakkabınızı Alabileceğiniz Fitness Bilekliği: Aura

Giyilebilir teknolojinin bu denli gelişimi önümüze fitness bileklikleri anlamında da birçok seçenek sunuyor. Ancak Aura fitness bilekliği, bu türün bilinen faydalarının yanında size spor yapmak için yepyeni bir neden sunuyor: Daha önceden belirlediğiniz her amaca ulaşarak topladığınız sanal coinleri yeni bir spor ayakkabısı almak için harcamak mesela..

Her Pazartesi başlanan diyet ya da kaydolup iki defa gidildikten sonra bırakılan spor salonlarından ziyade bu bileklik ile önceden belirlediğiniz nasıl bir hedef varsa (koşuya çıkmak, spora gitmek gibi) bu hedefleri gerçekleştirdiğinizde gerçek bir ödül kazanıyorsunuz. Tıpkı küçükken annelerimizin ödevlerimi yapmamız karşılığında verdiği küçük hediyeler gibi.

Kilo vermek, kas yapmak ya da günlük yürüme hedefinize ulaşmak. Tüm bu amaçları gerçekleştirdiğinizde Aura Coinleri kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu coinler ile gerçek eşyalar ya da hizmetler alabiliyorsunuz. Mesela sadece üç ay hedeflerinizden şaşmazsanız yeni bir spor ayakkabı almaya yetecek kadar coin biriktirebiliyorsunuz.

Aura coin işbirliğine sadece spor markalarını değil, onlarla beraber sigorta şirketleri ve spor salonlarını da dahil etmek için çalışıyor. Ve kazanılan tüm ödüllerin global ölçekte geçerli olması için de elinden geleni yapıyor. Yani böylelikle global bir ağı ve ödül sistemi olan bir fitness bilekliği ile tanışmış oluyoruz ki bu şuana kadar herhangi bir fitness bilekliğinin önerdiğinden çok daha fazlası.

Aura aynı zamanda sıradan bir bilekliğin adım saymasından daha karmaşık olarak biodirencinizi, yağ ve kas oranınız ve su seviyenizi de geliştirme aşamasında olmasına rağmen %95 tutarlılıkla ölçüyor.

Halihazırda Kickstarter’da mali hedeflerine ulaşmak için destek bekleyen Aura, Apple Health, Google Fit ve diğer uygulamalarla ortak çalışmak için geliştirme aşamasında.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link