Her Yere Götürebileceğiniz Bir Çamaşır Makinası: The Scrubba

Kampa gitmeyi sever misiniz, ya da daha önce hiç sırt çantanızı alıp çıktınız mı? Böyle durumlarda yanınıza az ve sadece ihtiyacınız olan şeyleri almak durumundasınız ki yol boyu size yük olmasın. Peki yol boyu yıkayarak defalarca giymeniz gereken kıyafetlerin temizliğini nasıl sağlamayı planlıyorsunuz?

The Scrubba ile tanışın! Kilimanjaro Dağı’ndan esinlenerek yapılmış dünyanın en küçük çamaşır makinesi sizinle beraber her yere gelerek zorlu yolculuk şartlarında hayatınızı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

Her yenilik bir ihtiyaçtan doğar derler ya The Scrubba tam da buna örnek bir çalışma. The Scrubba’nın kurucusu Ash Newland 2010’da bir arkadaşı ile Afrika’ya gidip Kilimanjaro Dağı’na tırmanmaya karar vermiş. Ancak seyahat planı evresinde kamp ve soğuk hava için yanlarına almaları gereken malzemelerden sonra günlük kıyafetler için çok fazla bir yer kalmamış sırt çantalarında. İşte o zaman Newland’in aklına yıkama tahtalarının yıllardır bu işi yaptığı gelmiş. Sonrasında seyahat esnasında kişilerin kıyafetlerini yıkama işini kolaylaştırmak adına bu fikri hayata geçirmiş.

ScrubbaWashBag_UserSteps2_large

Nasıl kullanılıyor?

Scrubba’nın kullanımı aslında oldukça basit. İlk etapta yıkama çantasını su ve temizleyici sıvı ile dolduruyorsunuz. (Bu miktar çantanın %40’ını geçmeyecek şekilde olacak)
Sonrasında çantanın içinde bulunan fazla havayı dışarı çıkararak çantanın sağlam bir şekilde kilitlendiğinden emin olana kadar fermuar kısmını sağlamlaştırıyorsunuz.
Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra 3 dakika kadar sanki çamaşır ovuyormuşsunuz gibi çantayı dışarıdan ovuyorsunuz.

dry_large

Yıkama çantasının klipsini açarak kirli suyu boşalttıktan sonra temiz suyu çamaşır çantasına koyup tekrardan çamaşırları içinde durulayıp sonrasında, güneşte kurumaya bırakabilirsiniz.
Seyahat şekliniz ne olursa olsun (kamp, yürüyüş, tırmanış, hatta iş seyahati) çamaşırlarınızı temizlemenin en kolay yolunu Scrubba sunuyor.
The Scrubba değer vaadine uygun bir sosyal sorumluluk hedefine de sahip. Şirket 2014 yılında Etiyopya’da temiz su, hijyen ve sağlık önlemleri için Tigray Bölge’s,ne 10.000 dolar, Bangladeş’te ki okullara temiz su desteği için se 15.000 dolarlık yardımlarda bulunmuş.
Scrubba çamaşır yıkama çantası kendi websitesinde 55 dolar gibi uygun bir fiyatla satışa sunulmuş durumda.
Detaylar için websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Boston Dynamics’in Robotu Artık Kapıları Da Açabiliyor

Yeni bir teknolojik gelişme insanları her zaman heyecanlandırmıştır ancak söz konusu alan yapay zeka ve robotlar olduğunda bu yenilikler bizi tedirgin edecek cinsten olabiliyor.

Robot denildiğinde dünyanın gözü 2016 yılında Alphabet tarafından Japon SoftBank‘e satılan teknoloji devi Boston Dynamics şirketinin üzerine çevriliyor. Zira şirket yeni özellikler taşıyan robotlarının videolarını belirli aralıklarla Youtube kanalına yüklüyor. Bu videolardaki robotların yaptıkları izleyicileri şaşırtırken, yapay zekanın gelecekte ulaşabileceği noktaları düşündürerek endişeledirebiliyor.

İki ay kadar önce takla atabilen robotu hayretle izlemiştik; şirket eklediği 3 boyutlu izleme sistemiyle robotların kabiliyetlerini arttırmıştı. Dün ise şirket, bilim kurgu filmlerini hatırlatan yeni bir modelinin videosunu yayınladı.

Videoda, şirketin SpotMini ismini verdiği modellerden biri arkadaşının gerekli donanıma sahip olmadığını farkediyor ve sırtındaki kol yardımıyla kapıyı onun için açıyor. Kapının arasına ayağını koyması ve ardına kadar açtıktan sonra kenara geçip arkadaşına yol vermesi sizce de biraz ürkütücü değil mi!

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, videonun Netflix’in çok izlenen dizisi Black Mirror’ın son sezonundaki Metalhead bölümünü akıllara getirdiğinden söz ediliyor. Bakalım şirketin gelecekte paylaşacağı videolarda robotlar hangi yeni becerileriyle bizleri şaşırtacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Hesap Gelince Kim Ne Kadar Ödeyecek Derdine Son Veren Basit Sistem

Arkadaşlarla bir mekana gittiğinizde yiyip içerken her şey güzeldir ancak hesap geldiğinde mutlaka işler bir karışır. Hele bir de gidilen yer alkollü bir ortamsa sarhoş olmadığını düşünen birisi mutlaka gelen hesabı önüne alıp telefonunu çıkarıp hesap yapmaya çalışır. Sen şu kadar ödeyeceksin, sen bu kadar derken “Falanca kişi giderken kendininkini ödemişti ama ona da bakıyor musunuz?” diye çıkışanlar olur, sonuç olarak hesap ödemek günün en zahmetli işi olur çıkar.

Fakat Teşvikiye’de bir yer bu duruma güzel bir çözüm bulmuş. Healin isminde bir cafede hesabı ortaklaşa ödemenizi kolaylaştırmak için hesap direk kişi sayısına bölünmüş olarak geliyor. Hesabın kişi sayısına bölünmüş haline bakarak saniyeler içinde ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı görenler genel olarak beğenseler de duruma esprili bir şekilde yaklaşanlar da var:

Bu uygulama elbette daha da geliştirilebilir. Herkesin yediği içtiği aynı olmadığı için hesap baştan itibaren kişi bazlı tutulabilir. Sonuçta 2018 yılındayız ve menüsünü tablet ile veren yerler var. Yakın bir zamanda nakit kullanımının bile biteceği söylenirken hesap ödemenin de kolaylaşması lazımdı tabi.. Yine de hesap ödemeyi kolaylaştırmak adına güzel bir adım olmuş. Ne dersiniz, siz de sevdiniz mi?

Görselin kaynağı:https://twitter.com/AltugYucel

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link