Her Yere Götürebileceğiniz Bir Çamaşır Makinası: The Scrubba 0

Kampa gitmeyi sever misiniz, ya da daha önce hiç sırt çantanızı alıp çıktınız mı? Böyle durumlarda yanınıza az ve sadece ihtiyacınız olan şeyleri almak durumundasınız ki yol boyu size yük olmasın. Peki yol boyu yıkayarak defalarca giymeniz gereken kıyafetlerin temizliğini nasıl sağlamayı planlıyorsunuz?

The Scrubba ile tanışın! Kilimanjaro Dağı’ndan esinlenerek yapılmış dünyanın en küçük çamaşır makinesi sizinle beraber her yere gelerek zorlu yolculuk şartlarında hayatınızı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

Her yenilik bir ihtiyaçtan doğar derler ya The Scrubba tam da buna örnek bir çalışma. The Scrubba’nın kurucusu Ash Newland 2010’da bir arkadaşı ile Afrika’ya gidip Kilimanjaro Dağı’na tırmanmaya karar vermiş. Ancak seyahat planı evresinde kamp ve soğuk hava için yanlarına almaları gereken malzemelerden sonra günlük kıyafetler için çok fazla bir yer kalmamış sırt çantalarında. İşte o zaman Newland’in aklına yıkama tahtalarının yıllardır bu işi yaptığı gelmiş. Sonrasında seyahat esnasında kişilerin kıyafetlerini yıkama işini kolaylaştırmak adına bu fikri hayata geçirmiş.

ScrubbaWashBag_UserSteps2_large

Nasıl kullanılıyor?

Scrubba’nın kullanımı aslında oldukça basit. İlk etapta yıkama çantasını su ve temizleyici sıvı ile dolduruyorsunuz. (Bu miktar çantanın %40’ını geçmeyecek şekilde olacak)
Sonrasında çantanın içinde bulunan fazla havayı dışarı çıkararak çantanın sağlam bir şekilde kilitlendiğinden emin olana kadar fermuar kısmını sağlamlaştırıyorsunuz.
Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra 3 dakika kadar sanki çamaşır ovuyormuşsunuz gibi çantayı dışarıdan ovuyorsunuz.

dry_large

Yıkama çantasının klipsini açarak kirli suyu boşalttıktan sonra temiz suyu çamaşır çantasına koyup tekrardan çamaşırları içinde durulayıp sonrasında, güneşte kurumaya bırakabilirsiniz.
Seyahat şekliniz ne olursa olsun (kamp, yürüyüş, tırmanış, hatta iş seyahati) çamaşırlarınızı temizlemenin en kolay yolunu Scrubba sunuyor.
The Scrubba değer vaadine uygun bir sosyal sorumluluk hedefine de sahip. Şirket 2014 yılında Etiyopya’da temiz su, hijyen ve sağlık önlemleri için Tigray Bölge’s,ne 10.000 dolar, Bangladeş’te ki okullara temiz su desteği için se 15.000 dolarlık yardımlarda bulunmuş.
Scrubba çamaşır yıkama çantası kendi websitesinde 55 dolar gibi uygun bir fiyatla satışa sunulmuş durumda.
Detaylar için websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Bu Kartviziti Okumak İçin Biraz Uğraşmanız Gerekecek 0

Muhtemel müşteriler ya da iş yapabileceğimiz kişileri bulmak için bugün birçok araca sahibiz. Her ne kadar sosyal medya iş ilişkilerimizi geliştirmemiz adına birçok olanağı önümüze sunsa da tanışmak, karşımızdaki hakkında bir izlenim sahibi olmak, iletişimde kalmak için bir kartvizit uzatmak belki de hiç bitmeyecek bir geleneğimiz olabilir. Siz de kartvizitlerin gücüne hala inananlardansanız gelin bu yaratıcı kartvizitin hikayesine yakından bakalım.

26 yaşındaki Kanadalı sanat direktörü Dori, “bu zaten önceden yapılmıştı” fikri ile savaşmak için yaratıcı gücünü kullanan yeni ve orijinal fikirleri seven, her zaman daha iyisini yapmak için emek sarf eden genç bir sanat direktörü. Kendisini ifade edebilmek adına kartvizitini oyun alanına çeviren Dori,  ilk izlenimde olumlu bir intiba ile beraber merak duygusunu da harekete geçirmeyi başarıyor.

En büyük hobilerinden birisinin yaratıcı kartvizit tasarımı olduğunu belirten Dori, daha öncede birçok farklı temada yaratıcı kart tasarımları yapmış. Ancak bu sefer yapabileceği en sade, en yaratıcı ve en dikkat çekici kartviziti üretmek için yola çıkan Dori, sonunda ilk bakışta bomboş bir kağıt parçasını andıran ancak insanların sadece dikkatli baktığında içinde saklı bilgileri görebileceği en yaratıcı kartvizitini yaratmayı başarmış.

Kartvizitinin yardımcı oyuncusu olarak herkesin cep telefonlarında bulunan flash ışıkları kullanmayı düşünen genç sanatçı kartın sadeliği ile ters düşmemesi adına çok az bilgi eklemiş. Nasıl olsa Google’da aradıklarında tüm bilgilerine ulaşılabileceğini bildiği için karta sadece ismini ve mesajını eklemeyi istemiş.

İlk etapta bomboş bir kartvizit uzatan genç sanatçı bu eseriyle “işte benim kartvizitim, biraz zekiyseniz zaten mantığı çözebilirsiniz.” mesajını da vermeyi ihmal etmiyor tabii ki.

Akıllı telefon ışığı, bir ampul ya da parlak bir ışığa tuttuğunuzda okuyabileceğiniz bu yaratıcı kartvizit, orta ve alt katmanına stensil olarak eklenmiş katmanların birleşmesi ile 3 katmandan oluşarak son halini almış.

Söylemek ile göstermek arasındaki farkın derinliğini gördüğümüz bu kart tasarımını sevdiniz mi?

Markaların Birbirine Gönderme Yaptığı 10 Reklam Filmi 0

Resmi gazete’de yayınlanan Tüketici Haklarının Korunması Kanunu geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı’nın onay vermesiyle yürürlüğe girdi. Bu kanunlar arasında en dikkat çekeni, markaların karşılaştırmalı reklam yapabilecek olmasıydı. Yani markalar aşağlayıcı cümle ya da görsel kullanmadıkları sürece rakiplerine reklamalar üzerinden gönderme yapabilecekler.

Böyle bir kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte yaratıcılığın markalar arasında tavan yapacağı kesin. Çünkü videolarda da görüleceği üzere karşılaştırmalı reklamın yasal olduğu reklamlar oldukça eğlenceli. İşte biz de yaratıcı ve eğlenceli reklamlardan oluşan bir liste hazırladık.

1. IKEA’dan Akıllı Telefon ve Tabletlere

2. Samsung S5’ten Apple’a

3. Panda Dondurma’dan Magnum’a

4.Audi’den tüm markalara göndermesi

5.Pepsi’den Coca-Cola’ya 

6. Nokia’dan Apple’a

7. McDonalds’dan Burger King’e 

8.KFC’den diğer Fast Food markalarına

9. Vodafone’dan Volvo’ya 

10. Blackberry – Apple kapışması

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link