Kampa gitmeyi sever misiniz, ya da daha önce hiç sırt çantanızı alıp çıktınız mı? Böyle durumlarda yanınıza az ve sadece ihtiyacınız olan şeyleri almak durumundasınız ki yol boyu size yük olmasın. Peki yol boyu yıkayarak defalarca giymeniz gereken kıyafetlerin temizliğini nasıl sağlamayı planlıyorsunuz?

The Scrubba ile tanışın! Kilimanjaro Dağı’ndan esinlenerek yapılmış dünyanın en küçük çamaşır makinesi sizinle beraber her yere gelerek zorlu yolculuk şartlarında hayatınızı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

Her yenilik bir ihtiyaçtan doğar derler ya The Scrubba tam da buna örnek bir çalışma. The Scrubba’nın kurucusu Ash Newland 2010’da bir arkadaşı ile Afrika’ya gidip Kilimanjaro Dağı’na tırmanmaya karar vermiş. Ancak seyahat planı evresinde kamp ve soğuk hava için yanlarına almaları gereken malzemelerden sonra günlük kıyafetler için çok fazla bir yer kalmamış sırt çantalarında. İşte o zaman Newland’in aklına yıkama tahtalarının yıllardır bu işi yaptığı gelmiş. Sonrasında seyahat esnasında kişilerin kıyafetlerini yıkama işini kolaylaştırmak adına bu fikri hayata geçirmiş.

ScrubbaWashBag_UserSteps2_large

Nasıl kullanılıyor?

Scrubba’nın kullanımı aslında oldukça basit. İlk etapta yıkama çantasını su ve temizleyici sıvı ile dolduruyorsunuz. (Bu miktar çantanın %40’ını geçmeyecek şekilde olacak)
Sonrasında çantanın içinde bulunan fazla havayı dışarı çıkararak çantanın sağlam bir şekilde kilitlendiğinden emin olana kadar fermuar kısmını sağlamlaştırıyorsunuz.
Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra 3 dakika kadar sanki çamaşır ovuyormuşsunuz gibi çantayı dışarıdan ovuyorsunuz.

dry_large

Yıkama çantasının klipsini açarak kirli suyu boşalttıktan sonra temiz suyu çamaşır çantasına koyup tekrardan çamaşırları içinde durulayıp sonrasında, güneşte kurumaya bırakabilirsiniz.
Seyahat şekliniz ne olursa olsun (kamp, yürüyüş, tırmanış, hatta iş seyahati) çamaşırlarınızı temizlemenin en kolay yolunu Scrubba sunuyor.
The Scrubba değer vaadine uygun bir sosyal sorumluluk hedefine de sahip. Şirket 2014 yılında Etiyopya’da temiz su, hijyen ve sağlık önlemleri için Tigray Bölge’s,ne 10.000 dolar, Bangladeş’te ki okullara temiz su desteği için se 15.000 dolarlık yardımlarda bulunmuş.
Scrubba çamaşır yıkama çantası kendi websitesinde 55 dolar gibi uygun bir fiyatla satışa sunulmuş durumda.
Detaylar için websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın