Hayata Yetersiz Bakiyenin Arkasından Bakan Gençlere Özel Mobil Bankacılık Uygulaması: GarantiOne

Mor Menekşe şiirinin son mısrasında Nazım, buruk bir ses tonuyla söyler maddi sıkıntıların burun sızlatan tınısını: “burnumun dibinden gelip geçti de yaz, ben, bir demet mor menekşe olsun getiremedim sana! ne haltedek, dostların karnı açtı kıydık menekşe parasına!”

Kolay değildir bir genç için sevdiğini alıp yemeğe götürmek. Lüks bir restoranda gelecek hesabı beklemenin verdiği kabir azabı tüm final sorularından zordur ama ödemeyi yaptıktan sonra gelen rahatlık da tüm güzelliklere bedeldir.

Birazdan izleyeceğiniz videodaki “Suyu alalım madem… Çünkü yemeği ben yemedim.” tepkisi de tıpkı Nazım’ın şiirini ve gençlik yıllarımızı hatırlattı bize; hani, hayata yetersiz bakiyenin arkasından baktığımız ancak mutluluğumuzun hiç bozulmadığı o yılları…

GarantiOne, videodaki ana karakterimizden de anlaşılacağı üzere 18-25 yaş arasındaki gençlerin yaşadıkları zorluklardan yola çıkarak onların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalışan, eğlence, alışveriş, mobil internet gibi birçok alanda indirimler ve fırsatlar sunan bir mobil bankacılık uygulaması.

Bankacılık ürünlerinden tutun, işlem setine, kampanyalara, kullanıcı deneyimine ve farklı fonksiyonlara kadar tamamen gençlerin dünyasına hizmet ediyor ve bunu yaparken de klasikleşmiş bankacılık uygulamalarının aksine, katma değer yaratan çözümler sunuyor. Örneğin hediye Gönder fonksiyonuyla üçüncü dalga kahvecilerden, aksesuar markalarından ve McDonald’s, Steam, League of Legends, Apple gibi çeşitli markalardan hediyeler gönderilebiliyor. Öte yandan gençlerin market, elektronik, eğlence-hobi gibi birçok alanda yaptıkları harcamaları kategori bazında ve karşılaştırmalı olarak sunuyor ve aylık planlarını bu verilere göre yapmalarını sağlıyor.

Tam da bu noktada fayda odaklı pazarlama kavramından biraz bahsetmek gerekiyor. Fayda odaklı pazarlama, marka mesajının ürün ile aynı bedende tüketiciye fayda sunarak, onu mutlu etmenizi sağlayan bir yöntem ve şüphesiz pazarlamanın bir sonraki büyük dalgası. Fayda odaklı pazarlama, markaların, iletişim faaliyetlerinin, kullanıcıların reklam körlüğünde kaybolup gitmesinin önündeki en büyük engel, en yeni umut, en taze metod.

Fayda odaklılık özellikle bankacılık gibi sürekli ve yoğun iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir sektörde farklılaşabilmek için son derece önemli. Bunun yolu da GarantiOne gibi kullanıcı deneyimini ön plana çıkartarak, kitlenin isteklerini karşılayan uygulamaların çoğalmasından geçiyor.

Bu arada Garanti’den aldığımız verilere göre GarantiOne, lansmandan sonra 100 bin yeni kişiye ulaşarak kullanıcı sayısını şimdiden 300 bine ulaştırmış. Öte yandan Kalben ve Doğu Demirkol’un yer aldığı lansman videosunun da 1.5 milyon izlenme rakamını ulaştığını da söylemekte fayda var.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

2020’de Mobil Reklamların Yüzde 63’ü Native Olacak

 

IHS’in yayınladığı rapora1 göre, 2020 yılında dünya çapındaki medya satın almacılar mobil reklama 84,5 milyar dolar harcayacak. Tüm dijital reklam harcamalarının yüzde 75,9’u ise mobil reklama harcanacak.

Mobil reklamcılığın gelişimindeki en önemli unsurun doğal reklamlar olduğuna işaret eden FreakOut Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ, “Beklentilere göre, mobil reklamların yüzde 63’ünden fazlası doğal reklamlardan oluşacak. Doğal reklamların bu kadar tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında en belirleyici faktör ise etkileşim oranları. Doğal reklamlar, banner reklamlara kıyasla yüzde 20 ila 60 arasında daha fazla etkileşim sağlıyor” dedi.

Yapılan araştırmalara göre, mobil cihazlardaki ekranlar her ne kadar küçük olsa da kullanıcıların göz hareketleri incelendiğinde banner bulunan alanların göz ardı edildiği, doğrudan içeriğe odaklanıldığı görülüyor. Doğal reklamlar tam da bu noktada internet kullanıcılarını rahatsız etmeden, keyif alabilecekleri içerikleri barındırarak kullanıcıların dikkati çekmeyi başarıyor.

Türkiye’de doğal reklam yatırımları hızla artıyor [2017 ilk 6 ay]

IAB’nin rakamlarına göre, Türkiye’de doğal reklamcılık (native) son bir yıl içerisinde yüzde 32’nin üzerinde artış göstererek 2017 yılının ilk 6 ayında 35 milyon TL’lik hacme ulaştı. Aynı dönemde mobil reklam yatırımları ise yüzde 59 oranında artarak 454 milyon TL’nin üzerine çıktı.

Display reklam yatırımları 2017’nin ilk 6 ayında yüzde 13 büyüyerek 618 milyon TL oldu. Display reklamlar kategorisinde en büyük payı 460 milyon TL ile Gösterim ya da Tıklama Bazlı Reklam Yatırımları aldı. Video reklam yatırımları yüzde 33,7’lik büyümeyle 122,7 milyon TL olarak gerçekleşti.

Ücretli Sıralama Yatırımlarını içeren Arama Motoru Reklam Yatırımlarının büyüklüğü 387 milyon TL olurken, İlan Sayfaları Reklam Yatırımları 49,8 milyon TL’ye çıktı. Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un etkisine bağlı olarak geçtiğimiz dönemlerde küçülme gözlemlenen E-posta yeniden büyüme trendine geçti ve ilk ayda 2,9 milyon TL oldu. Oyun İçi reklamlar ise 5,8 milyon TL’lik büyüklüğe erişti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Nasa Lastiği Yeniden Keşfetti; Apollo Ay Lastiği

NASA Glenn Research mühendisleri nikel titanyumdan yapılmış süper elastik bir lastik tasarladılar. Lastik gelecekte yapılacak Mars görevleri de göz önünde bulundurularak tasarlandı çünkü daha önceki gezegenler arası yolculukta uzay araçlarının lastiklerinin çabuk deforme olması büyük bir problem olmuştu. Bunun yanında Apollo Ay Lastiği’ni Dünya’da da kullanabileceğiz.

Geçtiğimiz yıllarda NASA Glenn ve Goodyear iş birliğiyle üretilen ‘yaylı lastik‘ten ilham alınarak tasarlanan yeni lastiğe ‘Apollo Ay lastiği’ adı verildi. Lastik, özel alaşımdan tellerin örülmesiyle elde edilmiş ve  herhangi bir normal lastiğe oranla deformasyona karşı daha dayanıklı ve şeklinde herhangi bir bozulma yaşandığında tekrar eski halini alabiliyor.

Glenn Araştırma Merkezi yaptığı açıklamada, “Glenn süper elastik lastik, eğilip büküldüğünde yumuşuyor. Böylece zorlu görevler esnasında araca yüklenen enerji miktarını azaltmış oluyor. Zorlu koşullara uyum sağlayabilen bu tür bir lastik, gelecekteki uzay keşifleri açısından oldukça faydalı olabilir.” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link