Hayata Yetersiz Bakiyenin Arkasından Bakan Gençlere Özel Mobil Bankacılık Uygulaması: GarantiOne

Mor Menekşe şiirinin son mısrasında Nazım, buruk bir ses tonuyla söyler maddi sıkıntıların burun sızlatan tınısını: “burnumun dibinden gelip geçti de yaz, ben, bir demet mor menekşe olsun getiremedim sana! ne haltedek, dostların karnı açtı kıydık menekşe parasına!”

Kolay değildir bir genç için sevdiğini alıp yemeğe götürmek. Lüks bir restoranda gelecek hesabı beklemenin verdiği kabir azabı tüm final sorularından zordur ama ödemeyi yaptıktan sonra gelen rahatlık da tüm güzelliklere bedeldir.

Birazdan izleyeceğiniz videodaki “Suyu alalım madem… Çünkü yemeği ben yemedim.” tepkisi de tıpkı Nazım’ın şiirini ve gençlik yıllarımızı hatırlattı bize; hani, hayata yetersiz bakiyenin arkasından baktığımız ancak mutluluğumuzun hiç bozulmadığı o yılları…

GarantiOne, videodaki ana karakterimizden de anlaşılacağı üzere 18-25 yaş arasındaki gençlerin yaşadıkları zorluklardan yola çıkarak onların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalışan, eğlence, alışveriş, mobil internet gibi birçok alanda indirimler ve fırsatlar sunan bir mobil bankacılık uygulaması.

Bankacılık ürünlerinden tutun, işlem setine, kampanyalara, kullanıcı deneyimine ve farklı fonksiyonlara kadar tamamen gençlerin dünyasına hizmet ediyor ve bunu yaparken de klasikleşmiş bankacılık uygulamalarının aksine, katma değer yaratan çözümler sunuyor. Örneğin hediye Gönder fonksiyonuyla üçüncü dalga kahvecilerden, aksesuar markalarından ve McDonald’s, Steam, League of Legends, Apple gibi çeşitli markalardan hediyeler gönderilebiliyor. Öte yandan gençlerin market, elektronik, eğlence-hobi gibi birçok alanda yaptıkları harcamaları kategori bazında ve karşılaştırmalı olarak sunuyor ve aylık planlarını bu verilere göre yapmalarını sağlıyor.

Tam da bu noktada fayda odaklı pazarlama kavramından biraz bahsetmek gerekiyor. Fayda odaklı pazarlama, marka mesajının ürün ile aynı bedende tüketiciye fayda sunarak, onu mutlu etmenizi sağlayan bir yöntem ve şüphesiz pazarlamanın bir sonraki büyük dalgası. Fayda odaklı pazarlama, markaların, iletişim faaliyetlerinin, kullanıcıların reklam körlüğünde kaybolup gitmesinin önündeki en büyük engel, en yeni umut, en taze metod.

Fayda odaklılık özellikle bankacılık gibi sürekli ve yoğun iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir sektörde farklılaşabilmek için son derece önemli. Bunun yolu da GarantiOne gibi kullanıcı deneyimini ön plana çıkartarak, kitlenin isteklerini karşılayan uygulamaların çoğalmasından geçiyor.

Bu arada Garanti’den aldığımız verilere göre GarantiOne, lansmandan sonra 100 bin yeni kişiye ulaşarak kullanıcı sayısını şimdiden 300 bine ulaştırmış. Öte yandan Kalben ve Doğu Demirkol’un yer aldığı lansman videosunun da 1.5 milyon izlenme rakamını ulaştığını da söylemekte fayda var.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Ajandanıza Aldığınız Notu Anında Telefonunuza Aktaran Akıllı Kalem: Moleksine Pen+ Ellipse

Beynimizde uzun zamandır nasıl yapsam diye düşündüğümüz şeyin nihayet cevabını bulduğumuzda kağıda ve kaleme sarılarak önce yazar çizer, sonra onu dijitale aktarabiliriz. Peki birileri aradaki o yorucu süreci azaltabileceği söylese ne derdiniz?

Ne derler bilirsiniz, söz uçar yazı kalır. Bu nedenle sanırım not defterlerini bırakamadık. Bırakmamalıyız da belki.  Ama artık kulaklıkları çıkarıp etrafı dinlemeye başladığınızda aklınıza gelen fikirleri not etmek için peçetelere ihtiyacınız yok.  Neredeyse iki yüz yıldır notlarımızı almamız için yanımızda olan Moleskine, yeni kalemi ile çizimlerinizi anında dijitale aktarmanızı sağlıyor.

‘Pen+ Ellipse’ isimli bu kalem offline yaptığınız tüm çizimleri iOS, Android ve Windows cihazlara aktarabiliyor. Markanın 2016 yılında çıkardığı, akıllı kağıt ve kalem seti “Smart Writing Set” sadece cihazınız açık ve yakınlardayken çizimleri aktarabiliyordu. Ancak ‘Pen+ Ellipse’ sizi cihazınızın yanınızda olması zorunluluğundan kurtarıyor.

Kalabalık ya da meşgul olduğunuz durumlarda, metroda ya da dışardayken oldukça kullanışlı olabilecek bu kalemin fiyatı ise $180.

Ancak sadece kalemi almakla bitmiyor, uzun yılladır kişilere analog-dijital yazma alışkanlığı edindirmeye çalışan marka, bu kalemle yazabileceğiniz kağıdı da sınırlıyor. Yani kalemi satın aldıktan sonra Moleskine Smart Writing Set serisinden Ncode akıllı kağıt özelliğine sahip ajanda kullanabiliyorsunuz ki onun da fiyatı $30. Şimdiden gelecekte dijital not alma sisteminin biraz pahalı olabileceğini öngörebiliyoruz.

Şimdiden websitesinde stokları tükenen bu akıllı kalem, Moleskine Notes uygulaması ile beraber tüm iOS ve Android cihazlarda sorunsuz çalışıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Denizlerin Kurtarıcısı “Seabin” ile Tanışın

Deniz kirliliğinin git gide arttığını ve bunu önlemek için bir adım atılmasını uzun zamandır bekliyoruz. İşte beklediğimiz o projeyi Avustralyalı iki sörfçü Andrew Turton ve Pete Ceqlinski geliştirdi. Projenin adı “Seabin”. Seabin, bizlere deniz yüzeyindeki kirlerden sorunsuz bir şekilde kurtulmayı vaat ediyor. Bizlere de bu tertemiz mavi suların tadını çıkarmak düşüyor.

Seabin Nedir?

Seabin denizdeki bütün pislikleri otomotik olarak içine hapseden bir çöp kutusudur.  Bu şekilde saatlerce durmadan çalışabilir. Ayrıca denizde, göllerde  ve limanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Peki Seabin Nasıl Çalışıyor?

Seabin geri dönüştürülmüş bir malzemeden üretilmiştir.  Çöp kutusu suyun dibine bağlanıyor ve  içine petrol, yağ  ve atıkları bir süpürge gibi çekiyor. Bu çekime sürekli olarak devam ediyor. Böylece denizi katı atıklardan ayırmış oluyor. Çöp kutusunun torbası dolduğunda ise bir görevli tarafından değiştirilip yerine yeni torba koyuluyor. Ayrıca bu projeyi başlatanlar balıkların hiçbir şekilde zarar görmemesi için 4 yıl süren testler  ve denemeler gerçekleştirmişlerdir.

Projenin Hedefleri

  • Denizi içerdiği kirlerden ve plastiklerden korumak.
  • Minimum karbon ayak izi bırakmak.
  • Dünya çapında yerel ekonomilere destek vermek.
  • Yeni seabinler üretmek.
  • Plastik kullanımında insanları bilinçlendirmek.
  • Seabinlere ihtiyaç duyulmayacak temiz okyanuslara sahip olmak.

Unutmayalım ki daha temiz bir gelecek için herkes birer adım atmalı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor.
30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor. 30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link


Teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve
verimli şekilde uygulayan markalar 
MarTech Awards ile ödüllendiriliyor.
ÖDÜLLERİ İNCELE
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link
Bu Etkinlikte Olmalıyım
close-link