Hayata Yetersiz Bakiyenin Arkasından Bakan Gençlere Özel Mobil Bankacılık Uygulaması: GarantiOne 0

Mor Menekşe şiirinin son mısrasında Nazım, buruk bir ses tonuyla söyler maddi sıkıntıların burun sızlatan tınısını: “burnumun dibinden gelip geçti de yaz, ben, bir demet mor menekşe olsun getiremedim sana! ne haltedek, dostların karnı açtı kıydık menekşe parasına!”

Kolay değildir bir genç için sevdiğini alıp yemeğe götürmek. Lüks bir restoranda gelecek hesabı beklemenin verdiği kabir azabı tüm final sorularından zordur ama ödemeyi yaptıktan sonra gelen rahatlık da tüm güzelliklere bedeldir.

Birazdan izleyeceğiniz videodaki “Suyu alalım madem… Çünkü yemeği ben yemedim.” tepkisi de tıpkı Nazım’ın şiirini ve gençlik yıllarımızı hatırlattı bize; hani, hayata yetersiz bakiyenin arkasından baktığımız ancak mutluluğumuzun hiç bozulmadığı o yılları…

GarantiOne, videodaki ana karakterimizden de anlaşılacağı üzere 18-25 yaş arasındaki gençlerin yaşadıkları zorluklardan yola çıkarak onların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalışan, eğlence, alışveriş, mobil internet gibi birçok alanda indirimler ve fırsatlar sunan bir mobil bankacılık uygulaması.

Bankacılık ürünlerinden tutun, işlem setine, kampanyalara, kullanıcı deneyimine ve farklı fonksiyonlara kadar tamamen gençlerin dünyasına hizmet ediyor ve bunu yaparken de klasikleşmiş bankacılık uygulamalarının aksine, katma değer yaratan çözümler sunuyor. Örneğin hediye Gönder fonksiyonuyla üçüncü dalga kahvecilerden, aksesuar markalarından ve McDonald’s, Steam, League of Legends, Apple gibi çeşitli markalardan hediyeler gönderilebiliyor. Öte yandan gençlerin market, elektronik, eğlence-hobi gibi birçok alanda yaptıkları harcamaları kategori bazında ve karşılaştırmalı olarak sunuyor ve aylık planlarını bu verilere göre yapmalarını sağlıyor.

Tam da bu noktada fayda odaklı pazarlama kavramından biraz bahsetmek gerekiyor. Fayda odaklı pazarlama, marka mesajının ürün ile aynı bedende tüketiciye fayda sunarak, onu mutlu etmenizi sağlayan bir yöntem ve şüphesiz pazarlamanın bir sonraki büyük dalgası. Fayda odaklı pazarlama, markaların, iletişim faaliyetlerinin, kullanıcıların reklam körlüğünde kaybolup gitmesinin önündeki en büyük engel, en yeni umut, en taze metod.

Fayda odaklılık özellikle bankacılık gibi sürekli ve yoğun iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir sektörde farklılaşabilmek için son derece önemli. Bunun yolu da GarantiOne gibi kullanıcı deneyimini ön plana çıkartarak, kitlenin isteklerini karşılayan uygulamaların çoğalmasından geçiyor.

Bu arada Garanti’den aldığımız verilere göre GarantiOne, lansmandan sonra 100 bin yeni kişiye ulaşarak kullanıcı sayısını şimdiden 300 bine ulaştırmış. Öte yandan Kalben ve Doğu Demirkol’un yer aldığı lansman videosunun da 1.5 milyon izlenme rakamını ulaştığını da söylemekte fayda var.

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Garanti Bankası’ndan ‘Yetersiz Bakiye’ Derdine Son Verecek Yenilik 0

Yaşanmış Bir Hikaye

Bugün son saniyede saat başı geçen otobüsümü büyük bir heyecanla yakalamayı başardım. Usain Bolt’u kıskandıracak yüz metre koşuculuğuma şahit olan tüm yolculara keskin bir bakış atarak Kentkartımı okutmak üzere yavaşça makineye doğru uzatacak ve hayatımda yaşayacağım en karizmatik anların tadını doyasıya çıkaracağım bir otobüs yolculuğuna başlayacaktım. Bir otobüs yolcusu için bu karizmanın ne demek olduğunu size anlatmam gerçekten çok güç.Şair olmadığım için bu anların şiirini size ne yazık ki yazamam…

Ama bu karizmatik duruşum fazla uzun sürmedi, ne olduysa tam o anda oldu… Kenkartımı makineye uzattım ve hayatta en korktuğum ses bir anda kulaklarımda çınlamaya başladı. ‘’Yetersiz Bakiye’’

Yaşadığım heyecan bir anda ortadan kayboldu, keskin bakışlarım yerini boynu büküklüğe bıraktı. Dizilerdeki o yakışıklı ve karizmatik jönü oynayacaktım halbuki yolculuğum boyunca, gençtim, hayallerim vardı. O otobüs benim beyaz perdem, gençlik heyecanlarım olacaktı, yıkılan hayallerim değil.. Ama o ses birkaç saniye içinde o otobüsten yavaşça inip Kentkartımı dolduracak bir bayii aramam gerektiğini söylüyordu bana, tüm o karizmamı bir kenara bırakıp. 5 dakika önceki havalı adamdan eser yoktu artık hayatımda. Kentkartımı dolduracak bir yerler aradım, hayallerim boş sokakların içinde yavaşça gözden kayboldu, terk edildim.. Kentkartıma yükleme yaptıktan sonra gözlerden uzak bir köşede otobüsümü beklemeye başladım, işe geç kalmanın hüznü ve kaybolan hayallerimle birlikte…

Müşterilerinin bu tarz hikâyeleri yaşamasını istemeyen Garanti Bankası müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak yenilikleri hayata geçirmeye devam ediyor.

İlk olarak Çanakkale’de hayata geçen uygulamayla Garanti müşterileri Kentkartlarına Garanti İnternet, Garanti Cep ve GarantiOne uygulamaları üzerinden istedikleri anda yükleme yapabilecek.

Uygulama bu yılın sonuna doğru ise Kentkart kullanılan diğer bazı bölgelerde de hayata geçecek ve Garanti müşterileri bundan sonra tüm yolculuklarını oldukça rahat şekilde gerçekleştirebilecek.

Gelecek dönemde online olarak Kentkart yüklemesi yapılabilecek bölgeler ise şu şekilde; Antalya, Alanya, Kocaeli, Mersin, Hatay, Muğla, Sivas, Yozgat, Edirne, Bandırma, İnegöl, Niğde, Burdur ve Zonguldak Ereğli.

 Garanti’nin müşterilerine sunduğu bu yeniliği detaylı olarak incelemek için buradaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

iPhone X, Apple – Android Rekabetinde Fark Yarattı Mı? 0

KGI Securities şirketinin ünlü analisti Ming-Chi Kuo’ya göre bu sorunun cevabı “Evet”, hatta ona göre Apple, iPhone X sayesinde, Android cephesindeki rakiplerine yıllarca fark atabilir.

Her ne kadar iPhone X’in yeni TrueDepth kamera sisteminin ertelemelere sebep olduğu konuşulsa da bu özelliğin Apple ile rakipleri arasında önemli bir fark yarattığı söyleniyor. TrueDepth özetle, Apple’ın yeni Face ID biyometrik güvenlik teknolojisini, hareketli emojiler olarak tanımlayabileceğimiz animojiyi ve birkaç yeni özelliği kapsıyor.

KGI Securities’de görevli Apple analisti Kuo, iPhone X ile ilgili oldukça olumlu görüşler belirtiyor.

iPhone X’i Apple ile Android tabanlı rakipleri arasındaki yarış açısından değerlendiren Kuo, TrueDepth teknolojisine rakip bir geliştirme üretmeleri ve kullanıcı deneyimi oluşturmaları noktasında, Android cihaz üreticilerinin en az iki buçuk yıla ihtiyaç duyacağını savunuyor.

Kuo’nun, Apple’ın resmi sunumunu izlemesinin hemen ardından yaptığı bu iddialı tahminler, iPhone X’in kısa vadedeki başarısına dair görece düşük beklentiler eşliğinde geldi. Fakat, KGI Securities’in bu yıl için 40 milyondan 30-35 milyon birime çektiği iPhone X sipariş tahmininin değişme nedenleri talepten değil, aynı zamanda üretim endişelerinden de kaynaklandı. Kuo buna dayanarak iPhone X’in uzun vadede başarılı olacağını öne sürüyor.

TrueDepth, iPhone X’in getirdiği en önemli yeniliklerden biri olarak öne çıkıyor.

Kuşkusuz ki daha önce iPhone X ile çekilmiş fotoğrafları bir kenara bırakırsak, TrueDepth’in beklendiği performansı gösterip göstermeyeceğini en doğru şekilde müşterilerin deneyimleriyle anlayabileceğiz. Dahası, rekabetin gidişatını Apple tutkunlarının, iPhone X’in yüz izleme özelliklerini ve FaceID işlevlerini, tıpkı iPhone 5S ile gelen Touch ID’de olduğu gibi benimseyip benimsemeyecekleri belirleyecek. TrueDepth ve diğer iPhone X özelliklerinin olumlu etki yaratması durumunda, Apple ile Android cihazlar arasındaki yarışın iyice kızışacağını ve rakiplerin, kendi teknolojilerini geliştirerek birbirlerini yakalamak adına zorlu görevlerle yüzleşeceğini tahmin etmek zor değil.

Apple oldukça kemik bir müşteri kitlesine sahip, küresel bir marka olarak etkisini yeniden hissettirdi ve bu hamleyle “Ben buradayım” dedi. Bakalım bu keskin rekabet müşterilere ve dolayısıyla da mobil teknoloji pazarına nasıl yansıyacak? iPhone X’in bundan sonraki yolculuğunu dikkatle izleyeceğiz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link