Mor Menekşe şiirinin son mısrasında Nazım, buruk bir ses tonuyla söyler maddi sıkıntıların burun sızlatan tınısını: “burnumun dibinden gelip geçti de yaz, ben, bir demet mor menekşe olsun getiremedim sana! ne haltedek, dostların karnı açtı kıydık menekşe parasına!”

Kolay değildir bir genç için sevdiğini alıp yemeğe götürmek. Lüks bir restoranda gelecek hesabı beklemenin verdiği kabir azabı tüm final sorularından zordur ama ödemeyi yaptıktan sonra gelen rahatlık da tüm güzelliklere bedeldir.

Birazdan izleyeceğiniz videodaki “Suyu alalım madem… Çünkü yemeği ben yemedim.” tepkisi de tıpkı Nazım’ın şiirini ve gençlik yıllarımızı hatırlattı bize; hani, hayata yetersiz bakiyenin arkasından baktığımız ancak mutluluğumuzun hiç bozulmadığı o yılları…

GarantiOne, videodaki ana karakterimizden de anlaşılacağı üzere 18-25 yaş arasındaki gençlerin yaşadıkları zorluklardan yola çıkarak onların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalışan, eğlence, alışveriş, mobil internet gibi birçok alanda indirimler ve fırsatlar sunan bir mobil bankacılık uygulaması.

Bankacılık ürünlerinden tutun, işlem setine, kampanyalara, kullanıcı deneyimine ve farklı fonksiyonlara kadar tamamen gençlerin dünyasına hizmet ediyor ve bunu yaparken de klasikleşmiş bankacılık uygulamalarının aksine, katma değer yaratan çözümler sunuyor. Örneğin hediye Gönder fonksiyonuyla üçüncü dalga kahvecilerden, aksesuar markalarından ve McDonald’s, Steam, League of Legends, Apple gibi çeşitli markalardan hediyeler gönderilebiliyor. Öte yandan gençlerin market, elektronik, eğlence-hobi gibi birçok alanda yaptıkları harcamaları kategori bazında ve karşılaştırmalı olarak sunuyor ve aylık planlarını bu verilere göre yapmalarını sağlıyor.

Tam da bu noktada fayda odaklı pazarlama kavramından biraz bahsetmek gerekiyor. Fayda odaklı pazarlama, marka mesajının ürün ile aynı bedende tüketiciye fayda sunarak, onu mutlu etmenizi sağlayan bir yöntem ve şüphesiz pazarlamanın bir sonraki büyük dalgası. Fayda odaklı pazarlama, markaların, iletişim faaliyetlerinin, kullanıcıların reklam körlüğünde kaybolup gitmesinin önündeki en büyük engel, en yeni umut, en taze metod.

Fayda odaklılık özellikle bankacılık gibi sürekli ve yoğun iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir sektörde farklılaşabilmek için son derece önemli. Bunun yolu da GarantiOne gibi kullanıcı deneyimini ön plana çıkartarak, kitlenin isteklerini karşılayan uygulamaların çoğalmasından geçiyor.

Bu arada Garanti’den aldığımız verilere göre GarantiOne, lansmandan sonra 100 bin yeni kişiye ulaşarak kullanıcı sayısını şimdiden 300 bine ulaştırmış. Öte yandan Kalben ve Doğu Demirkol’un yer aldığı lansman videosunun da 1.5 milyon izlenme rakamını ulaştığını da söylemekte fayda var.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın