‘Sabahları kahvemi içmeden uyanamıyorum’ cular için harika bir haberle karşınızdayız! Biliyoruz sabahları uyanmak, kalkıp işe gitmek çok zor, ama ya alarmınız sizin için işleri bir tık kolaylaştırırsa? Bahsettiğimiz,  The Barisieur isimli sizi taze demlenmiş bir bardak kahve ile uyandıran harika bir saat!

Hepimizin bildiği üzere uyandıktan sonra bir süre daha uyku durumu içinde yaşıyoruz,  bu nedenle gerçek anlamda uyanmamız için çay ve kahve gibi uyarıcılara ihtiyaç duyabiliyoruz. Tüm dünyadan bir çok insanın sabah erken uyanmak zorunda oldukları zaman yaşadığı bu durumdan yakarışları duyan İngiliz tasarımcı Josh Renouf, neden olmasın ki demiş ve bir çalar saat ile kahve demleyen bir aparatı bir araya getirmiş.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Endüksiyonlu ısıtma yöntemi ile kaynayan suyu paslanmaz çelik üzerinden akıtarak demleyen The Barisieur en sevdiğiniz kahvenizi başucunuzda hazır ediyor.  Böylelikle uyanma vaktiniz geldiğinde deliler gibi çalan bir alarm sesi ile değil, muhteşem kokusu eşliğinde başucunuzda bir bardak kahve ile uyanıyorsunuz. Resmen hayallerimizin çalar saati olmaya aday!

Tercihini kahveden yana yapmayanlar için, The Barisieur çay da demleyebiliyor aynı zamanda çay ya da kahvenize şeker, süt ekleyebilin diye tasarımında iki farklı çekmece bulunduruyor.

49c54d6061b1273a24a9809eedc11f69_original

Tabi sabah taze demlenmiş bir kahve bulabilmek için yatmadan önce makineye su ve kahveyi ilave etmeniz gerekiyor. Bununla beraber kahve makinanızı sadece yatağınızın yanıbaşında da kullanmanız gerekmiyor, çalışırken kahve molası vermek istediğinizde de mola vaktinize kadar taze kahvenizi makineniz yardımıyla hazırlayabilirsiniz.

Şimdilik The Barisieur herhangi bir yerde satılmıyor ancak tasarımcısı Renouf bu özel çalar saati piyasaya 250 ile 450 dolar arası bir fiyattan sürmeyi planlıyor.

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın