Tatil Dönüşü Hayaller Gerçek Oluyor: Kahve Yapabilen Çalar Saat

‘Sabahları kahvemi içmeden uyanamıyorum’ cular için harika bir haberle karşınızdayız! Biliyoruz sabahları uyanmak, kalkıp işe gitmek çok zor, ama ya alarmınız sizin için işleri bir tık kolaylaştırırsa? Bahsettiğimiz,  The Barisieur isimli sizi taze demlenmiş bir bardak kahve ile uyandıran harika bir saat!

Hepimizin bildiği üzere uyandıktan sonra bir süre daha uyku durumu içinde yaşıyoruz,  bu nedenle gerçek anlamda uyanmamız için çay ve kahve gibi uyarıcılara ihtiyaç duyabiliyoruz. Tüm dünyadan bir çok insanın sabah erken uyanmak zorunda oldukları zaman yaşadığı bu durumdan yakarışları duyan İngiliz tasarımcı Josh Renouf, neden olmasın ki demiş ve bir çalar saat ile kahve demleyen bir aparatı bir araya getirmiş.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Endüksiyonlu ısıtma yöntemi ile kaynayan suyu paslanmaz çelik üzerinden akıtarak demleyen The Barisieur en sevdiğiniz kahvenizi başucunuzda hazır ediyor.  Böylelikle uyanma vaktiniz geldiğinde deliler gibi çalan bir alarm sesi ile değil, muhteşem kokusu eşliğinde başucunuzda bir bardak kahve ile uyanıyorsunuz. Resmen hayallerimizin çalar saati olmaya aday!

Tercihini kahveden yana yapmayanlar için, The Barisieur çay da demleyebiliyor aynı zamanda çay ya da kahvenize şeker, süt ekleyebilin diye tasarımında iki farklı çekmece bulunduruyor.

49c54d6061b1273a24a9809eedc11f69_original

Tabi sabah taze demlenmiş bir kahve bulabilmek için yatmadan önce makineye su ve kahveyi ilave etmeniz gerekiyor. Bununla beraber kahve makinanızı sadece yatağınızın yanıbaşında da kullanmanız gerekmiyor, çalışırken kahve molası vermek istediğinizde de mola vaktinize kadar taze kahvenizi makineniz yardımıyla hazırlayabilirsiniz.

Şimdilik The Barisieur herhangi bir yerde satılmıyor ancak tasarımcısı Renouf bu özel çalar saati piyasaya 250 ile 450 dolar arası bir fiyattan sürmeyi planlıyor.

 

https://www.kickstarter.com/projects/393281213/the-barisieur-designer-coffee-and-tea-alarm-clock

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014’te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi’nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu’nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Nasa Lastiği Yeniden Keşfetti; Apollo Ay Lastiği

NASA Glenn Research mühendisleri nikel titanyumdan yapılmış süper elastik bir lastik tasarladılar. Lastik gelecekte yapılacak Mars görevleri de göz önünde bulundurularak tasarlandı çünkü daha önceki gezegenler arası yolculukta uzay araçlarının lastiklerinin çabuk deforme olması büyük bir problem olmuştu. Bunun yanında Apollo Ay Lastiği’ni Dünya’da da kullanabileceğiz.

Geçtiğimiz yıllarda NASA Glenn ve Goodyear iş birliğiyle üretilen ‘yaylı lastik‘ten ilham alınarak tasarlanan yeni lastiğe ‘Apollo Ay lastiği’ adı verildi. Lastik, özel alaşımdan tellerin örülmesiyle elde edilmiş ve  herhangi bir normal lastiğe oranla deformasyona karşı daha dayanıklı ve şeklinde herhangi bir bozulma yaşandığında tekrar eski halini alabiliyor.

Glenn Araştırma Merkezi yaptığı açıklamada, “Glenn süper elastik lastik, eğilip büküldüğünde yumuşuyor. Böylece zorlu görevler esnasında araca yüklenen enerji miktarını azaltmış oluyor. Zorlu koşullara uyum sağlayabilen bu tür bir lastik, gelecekteki uzay keşifleri açısından oldukça faydalı olabilir.” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Alexa’nın Destiny 2 Kişisel Asistanı “Ghost Skill” İle Tanıştınız Mı?

Amazon’un akıllı ev aleti Alexa, Destiny 2 ile bağlantı kurarak yeni yeteneklerle donatılmış bir oyun şansı sunuyor. Sesli komutlarla oyunda yardımcı olarak Alexa’yı kullanabileceksiniz.

Destiny 2 oyuncuları “Hayalet Beceri “ ismi verilen özel asistan sayesinde  özel ses komutlarıyla silah değiştirme, arkadaşlarının online olup olmadığını görebilme gibi eylemleri ses komutlarıyla yaptırabilecek. PS4, Xbox One veya PC’de Destiny 2 oyunuyla etkileşime girebilen Hayalet ile daha hızlı hareket edebilecek ve üstün silah yönetimine sahip olacaksınız.

Hayalet’in ve Destiny 2’nun büyük hayranları için Amazon Aralık ayında Alexa’nın fiziksel bir sürümünü yayınlayacak. Bu bir Alexa cihazı değil, sadece bir wi-fi hoparlörü ve bir Alexa cihazının eşleştirilmesini gerektiriyor.

Bungie, Hayalet’in yeteneklerini gösteren birkaç kısa video yayınladı.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link