Eğer telefonunu bir an olsun elinde düşüremeyen ve espresso seven biriyseniz bu yazımıza konu olan ürün çok hoşunuza gidebilir. İtalyan’ın Napoli şehrinde bulunan Luigi Carfora ve Clemente Biondo isimli iki girişimci, “Mokase” adını verdikleri çok amaçlı bir telefon kılıfı üretti. Bu çok amaçlı telefon kılıfı, telefonunuzu korumakla kalmıyor, aynı zamanda espresso makinesi olarak da kullanılabiliyor.

Mokase, tek kullanımlık torbalarda kahveyi sıvı olarak muhafaza edebiliyor. Espresso içmek istediğinizde Mokase’nin mobil uygulaması aracılığıyla espressoyu ısıtabiliyorsunuz ve sadece 5 ile 8 saniye arasında bir sürede içmeye hazır hale geliyor. Tabii bu durum, Mokase’nin telefonunuzu aşırı derecede ısıtacağı düşüncesini aklınıza getirebilir. Bu konu hakkında endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü Mokase, zararlı toksinleri dışarı yaymadan yüksek sıcaklıklara karşı koymak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede telefonunuz normal sıcaklığını korurken kahveniz ise sıcacık olur.

Şu anda kullanıcılara farklı tatlara sahip üç espresso çeşidi sunuluyor. Bu espresso çeşitleri klasik, kızarmış ve Arap olarak adlandırılmış. Tabii, şirket bu espresso çeşitlerini artırmayı planlıyor. Bununla birlikte espressolar üç ay boyunca telefon kılıfının içinde sorunsuz olarak muhafaza edilebiliyor. Mokase isimli bu çok amaçlı telefon kılıfı, belirli iPhone, Samsung, Huawei ve LG modelleriyle uyumlu.

Kickstarter üzerinde bağış toplayan bu ilginç ürünün Kickstarter sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın