İnsanın aklına olmadık yerlerde çok güzel fikirler gelebilir ve o an, o fikri bir yere not etmezseniz o şahane fikir bir daha aklınıza uğramayabilir. İşte AquaNotes isimli su geçirmez not defteri de bu düşünceden yola çıkarak üretildi. “Daha Fazla Boşa Giden Harika Fikre Hayır” sloganıyla tanıtılan AquaNotes, fikir babasının duş alırken aklına gelen fikirleri sürekli olarak unutmaktan bıkmasının ardından ortaya çıktı.

AquaNotes’un geri dönüştürülebilir kağıttan üretilen bu kendine has not defteri, su geçirmez olduğu için haliyle, su herhangi su geçirmez bir yüzeyde olduğu gibi akıp gidiyor. Ve kağıt parçaları, kolay çıkarılabilmeleri için delikli bir yapıya sahipler. AquaNotes’un ürettiği tek şey su geçirmez not defteri değil elbette. Zira not almak için kullanılan kalemin de su geçirmez olması gerekiyor. Bu kalem de tütsülenmiş sedir ağacından üretiliyor. Hem not defteri hem de kalem vantuz kullanılarak fayansa yapıştırılabiliyor. AquaNotes’un su geçirmez not defterinin satış fiyatı ise 7 dolar.

Günümüzde özellikle akıllı telefonlar ve bilgisayarların varlığı nedeniyle, pek çok kişi kağıt-kalem kullanmayı tercih etmese de yanında sürekli olarak bir not defteri ve kalem bulundurarak aklına gelen güzel fikirleri ya da yapılması gereken işleri not edenler için AquaNotes’un bu ürünü biçilmiş kaftan olabilir.

Bu tarz inovatif ürünler ilginizi çekiyorsa geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Smartduvet Breeze isimli yorganı klimalı hale getiren yaratıcı ürüne de göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın