Yaratıcılık her yerde farklıyı görebilmeyi gerektirir. Londra’da yaşayan bir grafiker olan Michael William Lester da kendi portfolyosunu fakrlı bir şekilde hazırlayarak, yaratıcılığın ne kadar önemli ve ses getirebilecek ufuklara ulaşabileceğini bir kez daha kanıtladı.

Hazırladığı portfolyosu, sıradan portfolyoların biraz dışında kalıyor. Bu portfolyonun farklı bir portfolyo oluşunu sağlayan nokta ise küçük olması. Yani aslında dünyanın en küçük portfolyosu oluşu da diyebiliriz. Freelance olarak çalışan Lester’ın hazırladığı bu portfolyo, sıradanın dışında olmanın yaratıcılığın doğasında oluşunu gösteriyor. Zamanında çok ses getiren ve Amerikan büyük otomobil pazarında tüm bilinenleri alt üst eden Volkswagen Beetle‘ın ‘Think small’ reklamı gibi yaratıcılık dünyasına etki edebilecek potansiyeli mevcut.

Bu portfolyosu 24 mm genişliğe ve 19 mm yüksekliğe sahip olan Lester, AdFreak ile görüşmesinde; “En iyi fikirlerin bir post-it’e sığabildiklerini söylediler, ben de bunu bir adım öteye taşıyıp en küçüğün ne kadar çok şey ifade edebileceğini görmek istedim.” demiş. Bu çalışma bir yandan düşüncelerin ve yeteneklerin ne kadar kompakt yani öz olabileceğini gösteriyor.

1

2

3

4

5

6

7

9

10

11

12

13

 

 

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın