Kafanızı kaldırıp etrafa bakın, çevrenizde birbirinden farklı onlarca renk var değil mi? Peki dünyanın tüm renklerini sadece bir kaleme sığdırabilecek olsanız nasıl olurdu? Evet eskiden güzel bir hayaldi ama şimdi Cronzy ismi verilen bir kalem ile gerçek!

Cronzy hayal ötesi bir kalem. Mekanizmasının renkleri doğru kavrabilmesi sayesinde kullanıcısına yaklaşık 16 milyon renk seçeneğinde çizim imkanı sunuyor. Yani artık tam da istediği rengi bulamayanların şikayet etmesi için hiçbir neden kalmadı.

Çevrenizdeki renklere daha da dikkatli bakmanızı sağlayacak olan Cronzy’nin kullanımı da oldukça basit.

İlk etapta bir duvarda, bir çiçekte ya da ayakkabınızda kullanılan gözünüze kestirdiğiniz o özel rengi kalemin arka kısmında yer alan mekanizma ile tarıyorsunuz. Renk kalemin içinde yer alan ‘renk tarayıcısı’ sayesinde istediğiniz renk mürekkep olmak üzere kaleminizin içinde hazır hale geliyor ve çizime başlıyorsunuz.

Screen-Shot-2016-08-04-at-7.28.09-AM

İster çizim yapın, ister toplantıya katılın, Cronzy ilgi duyan herkes için istenilen her yere götürülebilmesi adına küçük ve sade bir kalem olarak tasarlanmış.

Bununla beraber kendine has bir uygulamaya da sahip olan Cronzy, IOS, Android  ve Windows Phone telefonlarda istenilen renk ve tonun seçilmesi, sık kullanılan renkleri kaleme aktarma ve diğer kullanıcılar ile renk ve ton paylaşımı yapılabilecek bir alan sunuyor.

93a_uaysud

Gümüş ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan bu kalem artık yanınızda onlarca renkli kalem taşıma derdinizi sona erdirecek, normalde farkına varmadığınız renkleri fark etmenize yardımcı olarak çalışmalarınıza çeşitlilik katacak.

l41Yjcn3RLBOh6oGk

 

Farklı ihtiyaçlar için 5 farklı uç seçeneği, şarj kabı, kalem ve mürekkepli iki adet filtre dahil olarak sahip olunabilecek Cronzy,  kitle fonlama websitesi Indiegogo’da destek bekliyor. Beklenen desteğe ulaşıldığında 2017 Nisan ayının sonuna kadar seri üretim ve kargo işlemlerini tamamlamayı planlıyorlar.

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın