Bisiklet sahibi olmanın verdiği muhteşem his her zaman çalınma endişesi ile beraber gelmiştir. Teknolojik gelişmelere paralel olarak tam da bu soruna çözüm olabilecek yeni bir bisiklet geliştirildi. VanMoof tarafından tasarlanan bu akıllı bisiklet, özel güvenlik sistemi ile tam bir hırsız-savar!

VanMoof tarafından dizayn edilen akıllı bisikletlerin normal bisikletten farkı, bu bisikletlerin akıllı güvenlik özelliklerine sahip olması.

Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmasa da, bisikleti günlük ulaşım aracı olarak tercih eden kişiler için bu akıllı bisiklet sadece sunduğu üstün güvenlik özellikleri ile değil şık ve düz bir yapıya sahip olması ile de alan tasarrufu sağlıyor.

smart_straight_gps

Bisiklet hırsızlığını engelleme özelliği hem eşsiz hem de tam kullanıcıların kalbini fethedecek cinsten.Bisikletin bu “hırsızlığı önleme” özelliği ise aslında bisiklette bulunan GSM ile takip mekanizması tarafından sağlanmakta. Yani GSM takibi ile bisikletin yeri bulunabiliyor. Eğer bisiklet çalınır ise, bu GSM takip sistemi kullanılarak bisikletin yerinin bulunmasının yanında bir de VanMoff tarafından “bisiklet kurtarma ekibi” alarma geçiriliyor.  İşte bu eşi benzeri görülmemiş bisiklet hırsızlığını önleme süreci sayesinde çalınan bisikletler 2 hafta içerisinde sahiplerine teslim ediliyor.

Bu akıllı bisikletin özellikleri sadece hırsızlığı önlemesi ile bitmiyor elbette. Bütün bunlara ek olarak bisikletin güvenlik özelliklerinde şifresiz kilitleme sistemi bulunuyor. Böylelikle bisiklet sahiplerinin akıllı telefonlarına indirdikleri bir uygulama sayesinde bisiklet kontrol edilebiliyor.  Bisiklet sahiplerini bu akıllı kilitleme uygulaması sayesinde telefonlarına ya da bisikletlerine dokunduklarında bisikletin kilidini açabiliyorlar.  Hatta bisikletlerdeki bu uygulama sayesinde kullanıcılara kişiselleştirilmiş hava raporları da sunuluyor ve böylelikle kullanıcılar birden bastırma olasılığı olan “yağmur korkusundan”  da kurtulabiliyor.

smart_straight_app

VanMoof bisikletlerinde ki bu hırsızlığı önlemek için kullandıkları takip sistemine o kadar güveniyor ki, eğer bir hırsız bu takip sistemi ve diğer güvenlik aşamalarından geçerse, Van Moof tarafından çalınan bisikletin aynısı ya da benzeri, bisiklet sahibine 2 hafta içerisinde sağlanıyor.

Görünen o ki işe giderken her gün bisiklet kullanan insanlar artık bisikletlerinin çalınıp çalınmadığı konusunda endişelenmeyecekler. Çünkü VanMoof, insanların bisikletlerinin çalınması konusundaki streslerini yok etmek için kullanıcılarına bu benzersiz bisiklet ile beraber benzersiz bir garanti seçeneği de sunuyor.

Ne dersiniz, siz bu bisikleti sevdiniz mi?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın