Bridgestone’dan Havasız Bisiklet Lastiği

Japon lastik üreticisi Bridgestone, bisiklet lastiği üreten departmanı Bridgestone Cycle ile yaptığı ortak çalışmalar sonucunda yeni nesil bir bisiklet tekerleği geliştirdiğini duyurdu. “Havasız konsept” (Air Free Concept) adlı bir teknoloji ile geliştirilen bisiklet tekerleğinin hava ile şişirilmesi gerekmiyor. Havasız konsept teknolojisi, bisiklet tekerleğinin eşsiz yapısı sayesinde, ağırlığı taşımak için hava ile şişirilmiş bir lastiğin kullanılması zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Bridgestone’un Bridgestone Cycle ile birlikte böyle bir bisiklet tekerleği geliştirmesindeki amaç ise lastik patlamalarının önüne geçmek. Şirketin bu yeni nesil bisiklet lastiğinin 2019 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bununla birlikte şirket, tekerleğin jantlarında ve kauçuk kısmında kullanılan reçinenin sağladığı yüksek esnekliğin, daha önce görülmemiş,  yeni nesil bisiklet tasarımlarını mümkün kıldığını da belirtti. Ayrıca dev lastik üreticisi, havasız konsept teknolojisini çeşitli tekerlek türlerine uygularken bir yandan da yeni bisiklet sürme yöntemleri sunmayı amaçladığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın