Lüks otomobil denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Bentley, dünya çapında tanınan renk otoritesi Pantone ile oldukça şık bir ortaklığa imza attı. Ortaklık kapsamında Bentley’nin son model iki Continental GT V8 Convertibles otomobili Pantone tarafından 2016 yılının renkleri olarak belirlenen Rose Quartz (pantone 13-1520) ve Serenity (pantone 15-3919) renklerini aldı.

Bentley’nin rose quartz (soluk pembe) ve serenity (bebek mavisi) ile renklendirdiği bu iki özel otomobil, şirketin Almanya Frankfurt’ta açacağı merkez bayisinin tanıtımı için özel olarak yapıldı.

Yılın renkleri olarak seçilen bu iki renk Pantone tarihinde bir ilk kez iki rengin bir arada kullanılmasından oluşuyor ve şimdiye kadar modadan dekorasyona birçok alanda hâkimiyetleri devam ediyor. Ancak Pantone renklerinden oluşan iki otomobil herkes için bir sürpriz olsa gerek.

Bentley-panatone-chickdriven-2

Pantone web sitesinde Bentley ile olan ortaklıkları ile ilgili “sıcak ve samimi bir gül tonu ile huzur veren bir mavi sayesinde iyilik ve huzurun Bentley üzerinden yansıyacağını” belirtirken küresel pazarlama yöneticisi de Bentley’nin modern ve sofistike versiyonu bu yılın kazanan renkleri için harika bir zemin oluşturdu.” İfadelerini kullandı.

Pantone bu yılın renkleri Rose Quartz (pantone 13-1520) ve Serenity (pantone 15-3919)’nin birleştikleri zaman mükemmel bir uyum yakaladığını düşünüyor.

Bentley-panatone-chickdriven-6

Bentley’nin yeni serisi ‘Continental GT V8 Convertible’ arka difüzor ve ön tarafta yer alan hava yönlendirici kanatlara da tasarımında ilk defa yer vermesi ile bir istisna oluşturuyor.  Bununla beraber kabin kısmı tüm yolculuklarda kişilerin rahatını maksimum seviyeye çıkarmak için yeniden tasarlanmış. Bu şık ve renkli ortaklığın ürünleri yeni Continental GT V8 Convertible otomobilleri beğendiniz mi?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın