Alibaba her geçen gün alışveriş deneyimini bir üst noktaya çıkartıyor. Müşterilerinin daha kolay alışveriş yapabilmeleri için akıllı teknolojileri en efektif şekilde kullanan Alibaba şimdi de akıllı telefonlara bağlı otomatlarla müşterilerinin sadece birkaç dakika içinde lüks bir araca sahip olmalarını sağlayabilecek.

Otomatın olduğu bölgeye gelen müşteriler akıllı telefonlarından aracı tüm detaylarıyla inceleyebilecek ve bu incelemeden sonra satın alma tuşuna basarak aracı otomattan aşağı indirebilecekler.

Otomatın ödeme biçimi hakkındaki detaylar ise şu şekilde. Alibaba’nın kredi puanlama sistemi Susam kredisinden gerekli puana sahip olan müşteriler yüzde 10’luk bir ön ödemeyle aracı o an alabilecek ve geri kalan ücreti Alipay üzerinden aylık şekilde taksitlendirerek ödemelerine devam edecekler.

Alibaba’nın Tmall e-ticaret platformumdaki otomotiv bölümünün Genel Müdürü Yu Wei yaptığı açıklamada, online otomobil alışverişi döneminin çoktan geldiğini ve artık otomobil almanın bir kola almak kadar kolay olacağını söyledi.

Alibaba geçtiğimiz günlerde de açtığı bir kafede müşterilerine kasa sırası beklemeden akıllı telefonlarıyla ödeme yapma imkânı sunmuştu. Bu kafenin detaylarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın