Çocukluğumuz belki de en unutulmaz oyuncaklarından birisiydi Game Boy’lar öyle ki ilk alındıkları andan itibaren 8 bitlik dünyaya öylesine alıştırmışlardı ki bizi şimdi üzerinden yıllar geçse de asla unutulmayacaklar arasındadır.

Şimdide dünyanın en akıllı Game Boy’u ile tanışalım. Hyperkin tarafından üretilen bu akıllı Game Boy aksesuarının hikayesi oldukça ilginç. Aslında ilk etapta 1 Nisan şakası olarak geliştirilen bu cihaz sonrasında o kadar çok destek almış ki şirkette gerçek halini üretme kararı almış haliyle. Yeni Smart Boy her türlü Android telefon ile uyum sağlayarak telefonunuzu fonksiyonel bir Game Boy’a dönüştürüyor.

Bu yılın Aralık ayında piyasa çıkması beklenen bu yeni nesil Gameboy en sevdiğimiz oyunları cep telefonumuza taşıyacak.

dsc00725

Hyperkin tarafından bir konsept olarak tasarlanan Smart Boy için 31 Mart’ta Facebook sayfasından yaptıkları açıklamada aslında Iphone 6 ile çalışacak bir Gameboy tasarlama fikri olduğundan bahsetmişti. Ancak gelen birçok soru ve olumlu tepki karşısında üretim ile ilgili karar aldıklarını açıkladılar. Aylar sonra şirket bu yıl yapılan E3-Electronic Entertainment Expo-(Electronik Eğlence Fuarı) Smart Boy’un yavaş çalışan ilk modelini görücüye çıkardı ve bu şakanın gerçek olabileceğini gösterdi.

smart_boy_02-590x590

Aslında Smart Boy bir telefon kabı olarak düşünülebilir. Ancak bu akıllı kap sayesinde telefonunuz minik bir Gameboy’a dönüşecek ve tutkunu olduğunuz tüm Retro oyunları oynayabileceksiniz. Ayrıca Smart Boy’da bulunan tüm tuşlarda Nintendo tarafından yapılan Game Boy ile aynı boyutta. Yani bu yepyeni oyuncağınızda yön tuşları, başlama ve seçim butonları ve oyun keyfinizi 5 saate kadar devam ettirmenizi sağlayacak bir batarya ile geliyor.

E3 fuarında da yukarıda yer alan görsellerde görüldüğü üzere Hyperkin Smart Boy’u  Samsung bir telefona adapte ederek Pokemon Yellow versiyonunu başarılı bir şekilde çalıştırabilmişti.

Ne dersiniz bir şakanın gerçek hali olan Smart Boy sizce orijinalinin yerini ne kadar tutar?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

1 YORUM

Bir Cevap Yazın