Gün geçtikçe akıllı telefon dünyasına dair oldukça ilginç yeni ürünlerin çıktığına şahit oluyoruz. Bunlardan birisi de The Superbook. Bu cihaz Android telefonunuzu bir dizüstü bilgisayar gibi kullanmanıza olanak veriyor. Sadece bu özelliği ile bile yolculuğa çıkarken ya da normal zamanlarda dizüstü bilgisayarını kendine yük etmek istemeyenler için ideal bir seçim gibi görünüyor.

Cep telefonlarımızın fonksiyonu arttıkça hayatımız oldukça kolaylaştı, aynı anda birçok uygulamayı, mailleri ya da haberleşmeye dair tüm araçları rahatlıkla kullanmamızı sağlıyor. Bu nedenle ofis dışında da hayat kurtarıyor akıllı telefonlarımız.  Tüm bunlara rağmen cep telefonunuzda dizüstü bilgisayar fonksiyonlarının hepsini bulamamaktan şikayet edenler için geliştirilmiş yepyeni bir cihaz var: The Superbook, öyle ki bu cihaz dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde akıllı telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanmanıza imkan sağlıyor ve asla bir bilgisayarın size getireceği ekstra fiziksel yüke sahip değil ve bu cihazı mükemmel bir yol arkadaşı haline getirmek için başlı başına büyük bir sebep.

The Superbook ne gibi özelliklere sahip?

The Superbook, hafif, kullanışlı, uygun fiyatlı ve kesinlikle şık bir tasarıma sahip.

11.6 inç ekranı ile Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium uygulaması ile çalışan The Superbook, Android 5.0 ve sonraki sürümlerde kolaylıkla çalışabiliyor. Kullanırken aynı zamanda akıllı telefonunuzu da şarj edebiliyor ve sekiz saatlik bir batarya ömrü ve klavye ile geliyor.

İçince işlemci ya da ana kart bulundurmayan The Superbook HP Elite X3 ile benzer bir çalışma prensibine sahip, yani akıllı telefonunuzun chipseti kullanıyor ve Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium OS uygulamasının yardımı sayesinde size akıllı telefonunuzda bir bilgisayar başında çalışıyormuş rahatlığı sağlıyor.

Andorid’i sadece bir uygulama platformu olmaktan The Superbook sayesinde çıkaran Andromium OS uygulamasının beta versiyonu Google Play Store’da yerini şimdiden almış.

Press-Image-1920x1080-8.-Superbook-Starts-at-99-on-Kickstarter

21 Temmuz’da kitle fonlama web sitesi Kickstarter lansmanı yapılacak olan cihaza erkenden 99 dolar gibi meblağa sahip olmak isteyenler kaydını yaptırmaya başlamış bile. The Superbook için şimdiye kadar 20.000’den fazla erken sipariş kaydı alınmış.

Ne dersiniz The Superbook hayatı oldukça kolaylaştıracağa benziyor değil mi?

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

2 YORUMLAR

  1. Lütfen biraz araştıralım iyi güzelde, YA bu ürünü zaten MOTOROLA 2007 yılında piyasaya sürdü, MOTOROLA marka üst model android telefonlarını bunun gibi MOTOROLA PC ye bağlıyordunuz. Türkiyede bile 350TL gibi fiyatlara satıldı. Lütfen benzer teknolojiyi daha önce çıkmışsa belirtelim. Fikir ÇALINTI, en azından MOTOROLA’nın ürününü tüm telefonlara göre uyumlu usb kablo ile sağlıyoruz deyin.

    • Selamlar Semra Hanım, The Superbook tek bir marka değil, Android platformunda çalışması bakımından özel bir cihaz, ayrıca bir Kickstarter projesi. Fikrin çalıntı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ancak dilerseniz, bahsettiğiniz cihazı sizde yorum olarak paylaşabilirsiniz.
      Sevgiler

Bir Cevap Yazın