Akıllı Telefonunuzu Bilgisayara Dönüştüren Süperkahraman: The Superbook 2

Gün geçtikçe akıllı telefon dünyasına dair oldukça ilginç yeni ürünlerin çıktığına şahit oluyoruz. Bunlardan birisi de The Superbook. Bu cihaz Android telefonunuzu bir dizüstü bilgisayar gibi kullanmanıza olanak veriyor. Sadece bu özelliği ile bile yolculuğa çıkarken ya da normal zamanlarda dizüstü bilgisayarını kendine yük etmek istemeyenler için ideal bir seçim gibi görünüyor.

Cep telefonlarımızın fonksiyonu arttıkça hayatımız oldukça kolaylaştı, aynı anda birçok uygulamayı, mailleri ya da haberleşmeye dair tüm araçları rahatlıkla kullanmamızı sağlıyor. Bu nedenle ofis dışında da hayat kurtarıyor akıllı telefonlarımız.  Tüm bunlara rağmen cep telefonunuzda dizüstü bilgisayar fonksiyonlarının hepsini bulamamaktan şikayet edenler için geliştirilmiş yepyeni bir cihaz var: The Superbook, öyle ki bu cihaz dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde akıllı telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanmanıza imkan sağlıyor ve asla bir bilgisayarın size getireceği ekstra fiziksel yüke sahip değil ve bu cihazı mükemmel bir yol arkadaşı haline getirmek için başlı başına büyük bir sebep.

The Superbook ne gibi özelliklere sahip?

The Superbook, hafif, kullanışlı, uygun fiyatlı ve kesinlikle şık bir tasarıma sahip.

11.6 inç ekranı ile Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium uygulaması ile çalışan The Superbook, Android 5.0 ve sonraki sürümlerde kolaylıkla çalışabiliyor. Kullanırken aynı zamanda akıllı telefonunuzu da şarj edebiliyor ve sekiz saatlik bir batarya ömrü ve klavye ile geliyor.

İçince işlemci ya da ana kart bulundurmayan The Superbook HP Elite X3 ile benzer bir çalışma prensibine sahip, yani akıllı telefonunuzun chipseti kullanıyor ve Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium OS uygulamasının yardımı sayesinde size akıllı telefonunuzda bir bilgisayar başında çalışıyormuş rahatlığı sağlıyor.

Andorid’i sadece bir uygulama platformu olmaktan The Superbook sayesinde çıkaran Andromium OS uygulamasının beta versiyonu Google Play Store’da yerini şimdiden almış.

Press-Image-1920x1080-8.-Superbook-Starts-at-99-on-Kickstarter

21 Temmuz’da kitle fonlama web sitesi Kickstarter lansmanı yapılacak olan cihaza erkenden 99 dolar gibi meblağa sahip olmak isteyenler kaydını yaptırmaya başlamış bile. The Superbook için şimdiye kadar 20.000’den fazla erken sipariş kaydı alınmış.

Ne dersiniz The Superbook hayatı oldukça kolaylaştıracağa benziyor değil mi?

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

2 Comments

  1. Lütfen biraz araştıralım iyi güzelde, YA bu ürünü zaten MOTOROLA 2007 yılında piyasaya sürdü, MOTOROLA marka üst model android telefonlarını bunun gibi MOTOROLA PC ye bağlıyordunuz. Türkiyede bile 350TL gibi fiyatlara satıldı. Lütfen benzer teknolojiyi daha önce çıkmışsa belirtelim. Fikir ÇALINTI, en azından MOTOROLA’nın ürününü tüm telefonlara göre uyumlu usb kablo ile sağlıyoruz deyin.

    1. Selamlar Semra Hanım, The Superbook tek bir marka değil, Android platformunda çalışması bakımından özel bir cihaz, ayrıca bir Kickstarter projesi. Fikrin çalıntı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ancak dilerseniz, bahsettiğiniz cihazı sizde yorum olarak paylaşabilirsiniz.
      Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Pepsi’den İçecek Siparişi Vermeye Yarayan Chatbot 0

Yoğun ilginin olduğu herhangi bir etkinliğe katıldıysanız özellikle içecek ikram edilen yerlerin önünde uzun kuyruklar olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Bu durum, zaman zaman kişiyi içecek almaktan vazgeçirebiliyor ya da içecek almak için kuyrukta geçen süre ciddi anlam can sıkıcı olabiliyor.

Dünyaca ünlü içecek markası Pepsi ise bu sorunun üstesinden gelmek için son dönemde sıkça kullanılmaya başlanan chatbot teknolojisinden faydalandı. Alivenow isimli dijital pazarlama ajansı, Pepsi adına Dubai’de gerçekleştirilen Fashion Forward konferansına özel olarak Pepsi Bot-tler isminde bir chatbot geliştirdi. Etkinlikteki katılımcılar, etkinlik alanında yer alan Pepsi afişlerinin üzerindeki Pepsi Messenger kodu aracılığıyla ya da Facebook Messenger uygulamasında arayarak bu chatbot’a ulaşabiliyorlardı. Daha sonra ise katılımcılar, chatbot ile bir sohbet başlatarak içeceklerini sipariş edebiliyorlardı. İçecekler hazır olduğundaysa içeceklerini gidip almaları için chatbot katılımcıları bilgilendiriyordu.

Her ne kadar bu chatbot Fashion Forward etkinliğine özel olsa da, ilerleyen zamanlarda bu gibi etkinliklerde bu tarz chatbot’ların kullanıldığını görebiliriz. Hatta self servis konseptini barındıran restoran ve kafelerde de böyle bir chatbot oldukça kullanışlı olabilir. Popüler kahve dükkanınıza yoğun olduğu bir vakitte gittiğinizde, o uzun kuyrukta beklemek yerine akıllı telefonunuzdan siparişinizi verseniz ve siparişiniz hazır olduğunda da telefonunuza gönderilen bir bildirimle haberdar edilseniz, sizce de daha güzel bir deneyim olmaz mıydı?

Bu arada Alivenow, Pepsi için geliştirdiği Pepsi Bot-tler ismindeki Facebook Messenger chatbot’u ile ilgili olarak bir de video hazırladı. Bu özel chatbot’un işleyiş mantığının gösterildiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Walmart, Mağazalarında Raf Tarama Robotları Kullanıyor 0

Robotlar, yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı ve bunun etkilerini her geçen gün daha fazla görüyoruz. Bunun en dikkat çeken örneği ise geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’da yaşandı. Suudi Arabistan’da dünya tarihinde ilk defa bir insansı robot vatandaşlığa kabul edildi. Bu, robotların hayatımıza girmesiyle ilgili olarak verilebilecek en ekstrem örneklerden biriyken iş dünyasında kullanılan ve belirli görevleri yapmak üzere tasarlanan robotların sayısı da hızla artıyor.

Birkaç ay önce sizlere Tally By Simbe adındaki raf denetleme robotundan söz etmiştik. Şimdi ise perakende devi Walmart’ın mağazalarında benzer tarzda robotları test ettiği bilgisi ortaya çıktı. Walmart, kullandığı bu robotlarla raflardaki ürün stoklarının durumundan sürekli olarak haberdar oluyor. Bu robotlar, raflardaki ürün stokları azaldığında bunları tespit etmek ve bu ürünlerin stoğunu tamamlamak üzere programlanmış. Robotlar, gün boyunca market reyonlarında dolaşıyor ve bütün rafları tarıyorlar. Bu robotların tek görevi, ürün stoklarını kontrol etmek değil. Robotlar, yanlış yerleştirilmiş ve yanlış fiyatlandırılmış ürünleri de tespit edebiliyorlar. Daha sonra ise bu bilgi çalışanlardan birine gönderilerek hatanın düzeltilmesi sağlanıyor.

Walmart’ın bildirdiğine göre robotlar, bu işi market çalışanlarından %50 oranında daha iyi yapıyorlar. Bununla birlikte, robotlar bu işi yaptığı için çalışanlar da müşterilere yardım olmak gibi daha önemli işlerle ilgilenebiliyorlar. Walmart, şu anda bu stoklama robotlarını Arkansas, Pennsylvania ve California’da yer alan belirli mağazalarında test ediyor.

Bunların yanı sıra Walmart CEO’su Jeremy King, İngiliz haber ajansı Reuters’a yaptığı açıklamada, şirket olarak insan çalışanların yerine robotları almak gibi bir düşünceleri olmadığını ve mağazalardaki çalışan sayısının aynı kalacağını belirtti. Bildiğiniz gibi robotların ve yapay zekanın, insanların işlerini ellerinden alıp almayacağı son zamanların en çok tartışılan konularından biri. Microsoft CEO’su Natya Sadella gibi birçok kişi yapay zekanın yok ettiğinden daha çok iş kolunu ortaya çıkartacağını düşünse de neler olacağını zaman gösterecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link