Akıllı Telefonunuzu Bilgisayara Dönüştüren Süperkahraman: The Superbook

Gün geçtikçe akıllı telefon dünyasına dair oldukça ilginç yeni ürünlerin çıktığına şahit oluyoruz. Bunlardan birisi de The Superbook. Bu cihaz Android telefonunuzu bir dizüstü bilgisayar gibi kullanmanıza olanak veriyor. Sadece bu özelliği ile bile yolculuğa çıkarken ya da normal zamanlarda dizüstü bilgisayarını kendine yük etmek istemeyenler için ideal bir seçim gibi görünüyor.

Cep telefonlarımızın fonksiyonu arttıkça hayatımız oldukça kolaylaştı, aynı anda birçok uygulamayı, mailleri ya da haberleşmeye dair tüm araçları rahatlıkla kullanmamızı sağlıyor. Bu nedenle ofis dışında da hayat kurtarıyor akıllı telefonlarımız.  Tüm bunlara rağmen cep telefonunuzda dizüstü bilgisayar fonksiyonlarının hepsini bulamamaktan şikayet edenler için geliştirilmiş yepyeni bir cihaz var: The Superbook, öyle ki bu cihaz dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde akıllı telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanmanıza imkan sağlıyor ve asla bir bilgisayarın size getireceği ekstra fiziksel yüke sahip değil ve bu cihazı mükemmel bir yol arkadaşı haline getirmek için başlı başına büyük bir sebep.

The Superbook ne gibi özelliklere sahip?

The Superbook, hafif, kullanışlı, uygun fiyatlı ve kesinlikle şık bir tasarıma sahip.

11.6 inç ekranı ile Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium uygulaması ile çalışan The Superbook, Android 5.0 ve sonraki sürümlerde kolaylıkla çalışabiliyor. Kullanırken aynı zamanda akıllı telefonunuzu da şarj edebiliyor ve sekiz saatlik bir batarya ömrü ve klavye ile geliyor.

İçince işlemci ya da ana kart bulundurmayan The Superbook HP Elite X3 ile benzer bir çalışma prensibine sahip, yani akıllı telefonunuzun chipseti kullanıyor ve Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium OS uygulamasının yardımı sayesinde size akıllı telefonunuzda bir bilgisayar başında çalışıyormuş rahatlığı sağlıyor.

Andorid’i sadece bir uygulama platformu olmaktan The Superbook sayesinde çıkaran Andromium OS uygulamasının beta versiyonu Google Play Store’da yerini şimdiden almış.

Press-Image-1920x1080-8.-Superbook-Starts-at-99-on-Kickstarter

21 Temmuz’da kitle fonlama web sitesi Kickstarter lansmanı yapılacak olan cihaza erkenden 99 dolar gibi meblağa sahip olmak isteyenler kaydını yaptırmaya başlamış bile. The Superbook için şimdiye kadar 20.000’den fazla erken sipariş kaydı alınmış.

Ne dersiniz The Superbook hayatı oldukça kolaylaştıracağa benziyor değil mi?

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

2 Comments

  1. Lütfen biraz araştıralım iyi güzelde, YA bu ürünü zaten MOTOROLA 2007 yılında piyasaya sürdü, MOTOROLA marka üst model android telefonlarını bunun gibi MOTOROLA PC ye bağlıyordunuz. Türkiyede bile 350TL gibi fiyatlara satıldı. Lütfen benzer teknolojiyi daha önce çıkmışsa belirtelim. Fikir ÇALINTI, en azından MOTOROLA’nın ürününü tüm telefonlara göre uyumlu usb kablo ile sağlıyoruz deyin.

    1. Selamlar Semra Hanım, The Superbook tek bir marka değil, Android platformunda çalışması bakımından özel bir cihaz, ayrıca bir Kickstarter projesi. Fikrin çalıntı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok ancak dilerseniz, bahsettiğiniz cihazı sizde yorum olarak paylaşabilirsiniz.
      Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Dünyanın Sakızdan Üretilen İlk Spor Ayakkabısı: Gumshoe

Son dönemde geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş birçok ürünle karşılaşıyoruz. Denizlerdeki plastik atıklardan üretilen spor ayakkabılar ve balık ağı ve şamdandan yapılan moda ürünleri, bunlardan sadece bazıları. Sosyal sorumluluk ile inovasyonun bir araya geldiği bu ürünlere bir yenisi daha eklendi.

Iamsterdam isimli şehir pazarlama organizasyonu, tasarımcı Explicit Wear ve sürdürülebilirlik şirketi Gumdrop, geri dönüştürülmüş sakızdan yapılmış bir ayakkabı tasarlamak için iş birliği yaptı ve sonuç olarak ortaya Gumshoe (Sakız Ayakkabı) adı verilen bu ayakkabı ortaya çıktı. The Verge’ün paylaştığı habere göre, Gumshoe isimli bu ayakkabının tabanı, Gumdrop tarafından üretilen geri dönüştürülebilir bileşimlerden meydana geliyor ve bu bileşimlerin %20’si sakızdan oluşuyor.

Gumdrop’ta idari müdür ve tasarımcı olarak görev yapan Anna Bullus, projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sakızın sentetik kauçuktan yapıldığını keşfettik. Ve bu özellikleri yıkarak yeni bir tür kauçuk üretebildik.” dedi. Belirtilene göre, her yıl yaklaşık olarak 1.500 ton sakız Amsterdam sokaklarına atılıyor ve bunları temizlemek milyonlarca dolara mal oluyor. Bu proje kapsamında, her dört çift ayakkabının üretimi için ise yaklaşık olarak 1 kg sakız kullanılıyor. Üstelik ayakkabıların üretiminde kullanılan bu geri dönüştürülmüş sakızlar, Amsterdam sokaklarından kazınıyor.

İfade edilene göre Gumshoe, dünyanın sakızdan yapılan ilk spor ayakkabısı. Tabanı haricinde, ayakkabının geri kalanı deriden yapılıyor. Müşteriler ihtiyaç duyduklarında, belli bir ücret karşılığında ayakkabı tabanını değiştirebiliyorlar. Bu durumda eski ayakkabı tabanı ise tekrar geri dönüşüme kazandırılıyor. Haziran ayında satışa sunulması planlanan ayakkabının satış fiyatı ise 190 euro olacak. Ayrıca ayakkabının balonlu sakız pembesi, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunacak.

Projede görev alan Jonathan Van Loon proje ile ilgili olarak The Verge’e e-posta üzerinden yaptığı açıklamada, ayakkabının tabanında kullanılan bileşimlerin normal kauçuk kadar güçlü olduğunu, hatta sakız gibi koktuğunu ifade etti. Proje ortakları, bu projeyi diğer büyük şehirlere de yaymak ve bu şekilde insanların sakız atıklarından kurtulabilmeleri için daha kolay ve sürdürülebilir bir yol sunmak istiyorlar.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Adidas Okyanus Atıklarını Sürdürülebilir Bir Yoga Koleksiyonuna Dönüştürdü

İçinde yaşadığımız dünyaya karşı sorumlu olmak gibi bir yükümlülüğümüz var. Hem kısıtlı kaynakları gelecek nesiller için geri dönüşü olmayacak bir biçimde tüketmemeli, hem de verdiğimiz hasarları minimize etmek ya da düzeltmek için de elimizden geleni yapmalıyız.

Tam da bu nedenlerle sürdürülebilir moda artık birçok markanın gündeminde. Bu bağlamda geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan ürünlerin yer aldığı birçok koleksiyonu da görmeye  de yavaş yavaş alışıyoruz. Tabi bu anlamda ilklerden olan, 2015 yılında adidas x Parley For The Oceans işbirliği ile okyanus atıkları ve balıkçı ağlarının geri dönüşümü ile yapılan ayakkabı koleksiyonunu da unutmamak lazım. Çünkü bu girişimin tek seferlik olmadığını biliyoruz. Adidas sürdürülebilir moda işbirliğine bu kez de yeni yoga koleksiyonunda yer veriyor.

“Sorunu çözüme, atığı ipliğe” dönüştürme misyonu ile hareket eden marka, yoga yaşam biçimi markası Wanderlust ve bir kez daha Parley for the Oceans ile işbirliği yapan Adidas, 42 parçalık bir yoga koleksiyonunu görücüye çıkardı. adidas x Wanderlust koleksiyonunda rahatlık ve stil bir arada düşünülmüş. Koleksiyonu oluşturan parçaların hepsi Parley Ocean Plastic™  okyanuslarda yer alan plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle yaratılmış.

Bu konuda sorumlu davranan bir marka olarak Adidas, ürünlerinde saf plastik kullanımını sonlandırarak, plastik atıkların okyanusa ulaşmadan toplanması için çaba sarf ediyor. Ayrıca var olan plastiğin kaderini de onları yüksek performanslı ürünlere dönüştürerek değiştiriyor.

Okyanus ruhuna ve sakinleştiriciliğine uygun bir renk paleti seçilen koleksiyondaki parçalar, mavi, krem, gri, mercan ve lacivertlerden oluşuyor.

Fiyatları 10 dolar ve 90 dolar arası değişen koleksiyon seçili Adidas mağazaları ve online kanallarda bulunabiliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link