Soner Canko Youtube’da Yeni Bir Programa Başlıyor

Bankalararası Kart Merkezi CEO’su Soner Canko Youtube üzerinden Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri isimli yeni bir video serisine başlıyor. Soner Canko bu haberi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir tweetle bizlere duyurdu.

Soner Canko bu yeni programını kendi cümleleriyle şu şekilde anlatıyor;

Dijital dünyayı yakından takip etmeye çalışan biri olarak yeni bir maceraya atılıyorum. Dijital dünyaya inanıyorum ve sektördeki birçok insanın beni tanımladığı “Dijital CEO” kavramını siz değerli izleyicilerimle daha yakından paylaşmak istiyorum. Teknolojiye çok fazla ilgi duyan biri olarak teknoloji dünyasındaki yeni gelişmeleri, BKM dünyasını, girişimciliği ve Startup Dostu olmayı dijitalle ilgili fikri olan dostlarımla konuşmaya karar verdim. Dijital CEO serisine de ilk turuna da teknoloji habercileriyle birlikte başlayacağım. Siz değerli takipçilerim için her seferinde ilginç ve renkli konular bulmaya çalışacağım. Kendimi geliştirmek ve değişimi takip edebilmek için sizlerin yorumlarını bekliyorum. Birlikte çıkacağımız bu dijital yolculuğun keyifli ve yaratıcı olacağını umuyorum.

Dijital dünyayı aktif şekilde takip edip bu doğrulta hayata geçirdiği yeniliklerle dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Soner Canko’ya yeni programı merakla bekliyor ve başarılar diliyoruz. Soner Canko’nun kanalını buradaki linkten takip edebilirsiniz.

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın

IKEA Geleceğin “Ortak Yaşam” Biçimlerini Araştırmaya Başladı

Şehirlerde tutunmaya çalışmanın oldukça zor ve maliyetli olmaya başlaması yeni çözüm arayışlarını da beraberinde getiriyor. IKEA’da gelecek yaşam laboratuvarı SPACE 10 ile gelecekte ortak yaşamı mümkün kılma çözümleri arıyor.

2030 yılına kadar Dünya nüfusunun 1.2 milyar olması bekleniyor. Artan dünya nüfusunun ise ortak yaşam seçeneğini daha da yaygın hale getirmesi düşünülüyor. 2030’larda ortak yaşam nasıl olacak fikrini tartışan SPACE 10 laboratuvarı “One Shared House 2030” ( Tek Paylaşımlı Ev 2030) araştırma projesine de ilham kaynağı oldu.

“ONE SHARED HOUSE 2030” projesi ile New York’ta IKEA gelecek yaşam laboratuvarı tarafından yapılan araştırmada, ortak bir yaşam formunu benimseyen insanların ortak yaşamın hangi özelliklerin kendileri için uygun olduğundan yola çıkarak, çok uzak olmayan bir gelecekte ideal bir ortak yaşam fikri nasıl kurulur araştırıyorlar.

Ortak yaşamın değişik türlerini araştıran laboratuvar ortak yaşamı benimseyen kişilerden anket yoluyla veri toplayarak toplum yapısının nasıl değişeceğine dair fikir ediniyorlar.

Ikea’nın gelecek yaşam laboratuarı SPACE 10 şu sıralar ortak yaşamın değişik türlerini araştırıyor ve anket yoluyla toplumdan bu konuya dair ne düşündüklerini öğrenerek değişik düşünceler topluyor. Dünya nüfusunun 2030’da 1.2 milyarlara ulaşılacağı tahmin ediliyor ve bundan dolayı Space 10, 2030’a gelindiğinde toplumsal yaşamın nasıl olacağını ve bunun toplum yapısını ne denli değiştireceği üzerine araştırmalar yapmaya başladı.

Gerçekten de yakın zamanda paylaşımlı evleri daha fazla görmeye başlayacak mıyız dersiniz ?

Evrencan Gündüz ile Bu Toprakların Sesine Kulak Verin

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından, 2016’da hayata geçirilen ödeme yöntemi TROY, genç ve yetenekli sanatçı Evrencan Gündüz ile Türkiye’nin değerlerini yeniden keşfetmek üzere yola çıktı. Evrencan Gündüz’ün türkülere kattığı yenilikçi yorumları severek dinleniyordu.

TROY, Türkiye’nin kendine ait ödeme yöntemini tasarlarken paranın ve ticaretin doğduğu bu toprakları ilham almış.  Bu proje kapsamında Evrencan Gündüz ülkemizin çeşitli yörelerinden müzikleri yorumlamaya Beşiktaş Balık Pazarı’ndan başladı. İş birliğinin ilk çalışması ise Atatürk’ün çok sevdiği bir Selanik Türküsü olan “Çalın Davulları” oldu.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Black Friday Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link

BLACK FRIDAY

Marketing Meetup'ta Bugün Tüm Biletler 42,90 €
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
Kalan Kontenjan: 22
close-link
€42,90 Bugün Marketing Meetup'ta Tüm Biletler İndirimli
Black Friday