Aralık ayı, şirketlerin çalışanlar için yıl sonu partileri verdiği bir dönem. Yıl sonu partilerinde çalışanlar birbiri ile daha da kaynaşırlar. Linkedin resmi blogunda; bu konuya değinmiş ve sosyal medyanın her geçen gün daha da güçlendiği bu dönemde, şirket partilerinde çalışanların yapmaları ve yapmamaları gerektiğini sıralamış. Bunlar:

1- Davet geldiyse katılın: Davete katılmak şirkete verilen değeri de gösterir aynı zamanda utangaç olmayın, “ben partide ne yapacağım?” demeyin ve parti davetlerine “evet” deyin. İnanın pişman olmayacaksınız.

Davet geldiyse katılın

2- Partiye uygun bir kıyafet giyin: Partinin resmi ve özellikle şirket partisi olduğunu unutmayın, çok göz önünde olmak istemezsiniz. Partiye uygun kıyafet giyinin ne çok gösterişli olsun ne de çok spor.

partiye uygun kıyafet giyin3- Konfor alanınızdan çıkın ve yeni insanlarla tanışın: Özellikle kurumsal bir şirkette çalışıyorsanız, şirkette tanımadığınız çok kişi olabilir. Yıl sonu partileri yeni insanlarla tanışmak için konfor alanından çıkmak adına en iyi zamanlardan biri. Bu fırsatı iyi değerlendirin.

yeni insanlarla tanışın4- İş konuşmayın: Parti eğlenmek içindir, iş için değil. Bu yüzden “work hard play hard” felsefesini uygulayın ve parti boyunca kimse ile iş konuşmayın. İnsanların sizden uzaklaşmasını engellerken daha da eğleneceğinize emin olabilirsiniz.

iş konuşmayın5- Sosyal medyada parti ile ilgili paylaşımlarınıza dikkat edin: Parti varsa paylaşım da var! Fakat ne paylaştığınıza çok dikkat edin, insanlar yemek fotoğrafı görmekten pek haz etmiyorlar artık. Neden eğlenceli fotoğraflar paylaşmayasınız ki? Ek not olarak: çok içki tüketmemeye dikkat edin ertesi gün birlikte çalışacağınızı unutmayın :)

sosyal medya paylaşımlarınıza dikkat edin

İyi eğlenceler!

Paylaş
Wanamaker'in dediği "Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor, biliyorum. Ama hangi yarısının boşa gittiğini bilmiyorum" sözüne istinaden doğru yarıyı bulmaya gönül vermiş biri.

Bir Cevap Yazın