Silikon Vadisi’nde Arıtılmamış Su Trendi; 2.5 Galonu 60 Dolar

Silikon Vadisi’nde tehlikeli bir trend gelişmeye başladı: Saf su. Bussines Insider’ın haberine göre San Francisco’da “filtrelenmemiş, işlenmemiş, sterilize edilmemiş” kaynak suyunun 2.5 galonu 60,99 dolara satılıyor. Üstelik suların raflardan adeta uçarcasına satılacak kadar alıcısı var. İşlenmemiş su için oldukça yüksek meblağlar ödüyorlar.

İnsanların evlerinin yakınındaki atmosferden su toplamasına izin veren Zero Mass Water, 24 milyon dolarlık girişim sermayesine ulaştı.

Juicero’s Doug Evans da saf suyun fanlarından biri. İnsanlar – Juicero’nun kurucusu Doug Evans da dahil olmak üzere – doğal yollarla arıtılmamış su galonları topluyor, su almak için geceleri özel mülklere giriyorlar. Evans, Times’a kendisinin ve arkadaşlarının Burning Man’e 50 galonluk saf su getirdiklerini söyledi.

Evans, “Sağlığın üstesinden geliyorum, biliyorum, ama yalnız değilim” dedi. “Bunu benimle yapan bir sürü insan var, ilkbaharda neler olacağını bilemezsin.”

juicero doug evans

The Times’ın yayınladığı makaleden bu yana 2,5 galon sürahi bedeli 36,99 dolardan 60,99 dolara yükseldi. The Times’a göre cam şişe için dahi, bir dolumun maliyeti sadece 14,99 dolar.

Saf suyun ne kadar hayranı olsa da sağlığa zararlı olduğu biliniyor ancak bazı kişiler saf suyun daha sağlıklı olduğunu iddia ediyorlar. Örneğin Live Water isimli küçük saf su şirketinin kurucusu Mukhande Singh, The Times gazetesine yaptığı konuşmada, başlangıçta ellerinde olan ​​suyunun birkaç aydan sonra tükendiğini söyledi. Ve bunun “Gerçek su” için normal olduğunu söyledi. Yani saf suyu gerçek su olarak nitelendiriyor. 

Bununla birlikte, gıda uzmanları, işlenmemiş suyun sizin için daha iyi olduğunu gösteren hiçbir kanıt olmadığını söyledi. Aslında, arıtılmamış suyun içilmesinin son derece tehlikeli olabileceğini söylüyorlar.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Karl Marx’ın 200. Doğum Günü İçin ‘0 Euro’luk Banknot Basıldı

Marksizm’in kurucusu Karl Marx‘ın 5 Mayıs’ta 200. doğum günü olması nedeniyle 0 Euro’luk banknotlar üretildi.

Karl Marx’ın Almanya’da doğduğu Trier kenti ile aynı adı taşıyan bir turizm ajansı tarafından hazırlanıp ‘hediyelik’ olarak 3 Euro’dan satışa sunulan banknotların üzerinde, hayatı boyunca kapitalizm eleştirisinde bulunan Marx’ın ünlü sakallı portresi yer alıyor.

T24’ün haberine göre; sıfır Euro’luk banknotların yaratıcısı Richard Faille’nin, Avrupa Merkez Bankası’nın resmi banknot üreticileriyle birlikte hazırladığı bu ‘hediyelik’ paralar, hafta başından beri çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu.

Para koleksiyoncularının iştahını kabartacak bu banknotların ayrıca farklı tarihi kişiler için de üretilmesi planlanıyor. Üç Euro’ya satılan bu banknotlar, Trier şirketine göre Marx’ın kapitalizm eleştirilerine göndermede bulunuyor!

Sıfır euroluk banknotların yaratıcısı Richard Faille’nin, Avrupa Merkez Bankası’nın resmi banknot üreticileriyle beraber hazırladığı bu hediyelik eşya paralar hafta başından beri çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu. Para koleksiyoncularının iştahını kabartacak bu banknotların ayrıca farklı tarihi şahsiyetler için de üretilmesi planlanıyor. Üç euroya satılan bu banknotlar Trier şirketine göre Marx’ın kapitalizm eleştirilerine göndermede bulunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Starbucks, California’da Kahve Ürünlerine ‘Kanser Uyarısı’ Koyacak

BBC Türkçe’nin haberine göre; ABD’nin Los Angeles kentinde bir mahkeme, kahve zinciri Starbucks ile üç kahve şirketinin daha, ürünlerine kanser uyarısı koyması gerektiği hükmünü verdi.

Kararla ilgili konuşan Yüksek Mahkeme hakimi Elihu Berle, bu firmaların, kahvenin kavrulması aşamasında oluşan kimyasal bileşiklerin insan sağlığına tehdit oluşturmadığını kanıtlayamadıklarını söyledi.

Starbucks ve diğer firmaların 10 Nisan tarihine kadar temyize başvurma şansı bulunuyor. Mahkemenin kararı California eyaleti sınırları içinde geçerli olacak.

Mahkemede savunma veren firma yetkilileri, kararla ilgili henüz yorum yapmadı.

Yüksek Miktarda Akrilamid Bulunduruyor

Dava California merkezli, Toksik Maddeler Eğitim ve Araştırma Konseyi’nin girişimi ile açıldı.

Konsey, Starbucks ve diğer şirketlerin, tüketicileri, kullandıkları kahvede yüksek miktarda akrilamid bulunduğu yönünde uyarmaları gerektiğini savunuyor.

Gıdalara yüksek ısı uygulanması sonucu ortaya çıkan Akrilamid, toksik ve kanserojenik bir bileşik.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link