Sıkıcı Pop-up Reklamlar, Eğlenceli Bir Video Klibe Dönüşürse…

Konusu, kurgusu ve yapısı itibariyle standartların dışına çıkan bir çok video klip izlemişizdir bugüne kadar.  Ama Portland merkezli müzik grubu Portugal. The Man’in , Rich Friends adlı şarkısının klibi gibisini gördüğümüzü pek sanmıyorum. Grubun Woodstock albümünde yer alan şarkının klibi için hepimizin çok yakından tanıdığı ve bir hayli can sıkıcı olan pop-uplar kullanılarak bugüne kadar muhtemelen denk gelmediğimiz bir formatta ve ilginçlikte bir video klip hazırlandı.

Sürekli bir yerlerde karşımıza çıkarak dikkatimizi dağıtan pop-up reklamlar ile alışkın olmadığımız bir interaktif deneyim hedefleyen Portugal. The Man, bu süreçte Wieden & Kennedy yaratıcı yönetmenleri Max Stinson ve Erik Fahrenkopf ile beraber çalışmış. Ve ortaya çıkan sonuç oldukça eğlenceli, özenli ve etkileyici olmuş tabi.

Lüks bir marka reklamı edasında ilk reklam penceresi ile başlayan video klibin sadece kurgusu değil, konusu da bir hayli ilginç. Genç bir çiftin tanışma hikâyesini anlatmaya başlayan pop-up reklamlarda esas oğlandan sonra esas kız ile tanışıyoruz. Tanışmalarına, aşık olmalarına, mutlulukları ve evlenmelerine birbiri ardına patlayan pencerelerde şahit oluyoruz.

Reklam içerikleri de tam da “zengin arkadaşların” hayat tarzları ile benzerlik gösteriyor aslında. Başarılı bir iş adamı, pahalı parfümler ve saatler, tanışılan genç, güzel bir kadın… Aslında gelen “uyarı pop-up’ına kadar her şey yolunda gidiyor gibi görünse de sonrasında genç çiftimizin, alkol ve uyuşturucu bağımlılıklarına, şiddetli kavgalarına, kafada kırılan şarap şişelerine, bağrışmalarına, şiddet görüntülerine, hatta cinayete bile şahit oluyoruz. Hikayenin değişen boyutu, önümüze çıkan ürün reklamlarının da içeriğini değiştiriyor haliyle. İlk etapta gördüğümüz o parfüm reklamları yerini boğaz pastiline, çamaşır suyuna ve diş macununa bırakıyor.

Klibi hem Youtube’dan izleyebilir, hem de özel hazırlanan web sitesine girip, gelen pop-upların üzerine tıklayarak hikaye de yerinizi alabilirsiniz. Ancak böylesi bir klipte sadece seyirci olmak anlattığımız heyecanı tam olarak hissedememenize neden olabilir. Bu nedenle interaktif  versiyonunu denemenizi tavsiye ederiz.

Peki siz, bu yaratıcı video klip çalışmasını beğendiniz mi?

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu’nda Mısır ile Uruguay’ın karşılaştığı mücadelede ‘maçın oyuncusu’ seçilen Mısırlı kaleci Mohamed El Shenawy bu ödülü reddetti.

Başarılı futbolcunun ödülü kabul etmeme sebebi ödülü veren Budweiser markasının alkol markası olması olarak gösterildi. Alkollü içecek ve bira üreten Budweiser firması 2018 Rusya Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından ve FIFA’nın da resmi alkol tedarikçisi konumunda bulunuyor.

29 yaşındaki Mısırlı oyuncu El Shenawy, maç boyunca Barcelona’da top koşturan Luis Suarez ve Paris Saint Germain’in bu seneki en golcü oyuncusu Edinson Cavani‘nin ataklarını başarıyla durdurmuş ve performansıyla büyük beğeni topladı. Kırmızı bir kadeh şeklinde olan ödül oyuncuya maç sonunda koridorda verilmek istenmişti ancak oyuncu ödülü reddetti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Audi CEO’su Stadler Gözaltına Alındı

Dünya Gazetesi’nin haberine göre VW Grubu bünyesindeki Audi’nin CEO’su Stadler, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındı.

Alman otomobil üreticisi Audi’nin Üst Yöneticisi (CEO) Rupert Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındığı öne sürüldü.

Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle gözaltına alındığı belirtilirken, şirketten konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Bu arada, geçen hafta evlerine baskın yapılan Stadler ve şirketin bir yönetim kurulu üyesinin, “dolandırıcılık” ve “belgede sahtecilik” yapmakla suçlandıkları belirtilmişti.

Skandal 3 yıl önce ortaya çıktı

ABD Çevre Koruma Ajansı, Eylül 2015’te, Volkswagen’in, emisyon testlerini manipüle ettiğini ve şirketin dizel araçlarının normal seviyenin 40 kat üzerinde çevreyi kirlettiğini duyurmuştu.

Dünya genelinde yaklaşık 11 milyon dizel motorlu aracın emisyon testlerinde yanıltıcı yazılım kullanıldığını kabul eden ‘e, ABD’deki mahkemece yüksek miktarda para cezası verilmişti. Braunschweig Savcılığı, konuyla ilgili olarak şirket hakkında soruşturma başlatmıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link