Sabah 5’te Uyanmak Bize Neler Kazandırır?

Dahilerle az uyumanın ilişkilendirildiğini hepimiz biliriz. Eğer daha fazla şey yapacak vaktin yoksa bu vakti kendin yaratmalısın fikrinin hüküm sürdüğü insanlar günde 8 saat uyumanın çok gerekli olmadığı konusunda birleşirler.  Peki erken kalkarak hayatımıza neler katabiliriz? Gelin yakından bakalım;

Sadece erken uyanarak neler kazanabileceğinize bakın!

Başlarda sabahın 5’ine ayarladığınız alarmınızı kapatmak isteyeceksiniz, ilk etapta bu vakitte uyanmayı başaramayacaksınız bile ama sonrasında alışacaksınız. Tıpkı Ariana Huffington, Richard Branson ve Mark Zuckerberg’in alıştığı gibi.. Erken uyanmakla kazanacağınız en büyük şey size iş, okul gibi günlük zorunluluklarınıza başlamadan önce kalacak zaman. Sakin ve günün en değerli bu zamanlarını geçirmeye başladıkça gününüzün kontrolünü elinize aldığınızı hissedeceksiniz.

Önceliklerinizi kendiniz belirleyeceksiniz.

Sabah işe gitmeden hemen önce kalkanlardan bir farkınız var artık size ait bir zaman dilimi yakaladınız. Ne e-mail ne arama ne de başka uyaranların olmadığı. Artık ne yapmak isterseniz bu zaman diliminde yapabileceksiniz. Kitap okuyun, müzik dinlerken sporunuzu yapın, haberlere göz atın. Artık siz güne nasıl başlamak isterseniz..

Size ait olan sessiz sabah saatlerinde istediğiniz, sevdiğiniz her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahip olmanız lüksün tanımı gibi değil mi? Sabah iyi başladığınız gün zaten iyi devam edecektir.

 

Kendinizi her şey için disipline sokabilirsiniz

Eğer sabahın köründe kalkmayı başarıyorsanız artık her şeyi yapmak için iradenizi güçlendirebilirsiniz değil mi? Zaten zor olanı yaptınız sıcacık yatağınız ve uykunun kollarından güçlü bir irade örneği sergileyerek uzaklaştınız neden bu disiplini hayatınızı istediğiniz ama ertelediğiniz düzene sokmak için uğraşmayasınız ki?

Evet erken kalkmak zor, hatta bazılarımız için işkence bile olabilir ancak bu alışkanlığı kazandığınızda elinizde diğer insanlara göre ne isterseniz yapabileceğiniz bir zaman avantajınız olacak. Güne uykulu değil tamamen uyanık ve iyi başlayacaksınız çünkü artık istediğiniz şekilde yönetebileceğiniz bir sabah rutinine sahip olacaksınız. Zor olanı yapıp erken kalkarken gösterdiğiniz disiplini hayatınızın her alanına uygulayabilir ve bir süre sonra kazanımlarınızı görerek aslında ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu’nda Mısır ile Uruguay’ın karşılaştığı mücadelede ‘maçın oyuncusu’ seçilen Mısırlı kaleci Mohamed El Shenawy bu ödülü reddetti.

Başarılı futbolcunun ödülü kabul etmeme sebebi ödülü veren Budweiser markasının alkol markası olması olarak gösterildi. Alkollü içecek ve bira üreten Budweiser firması 2018 Rusya Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından ve FIFA’nın da resmi alkol tedarikçisi konumunda bulunuyor.

29 yaşındaki Mısırlı oyuncu El Shenawy, maç boyunca Barcelona’da top koşturan Luis Suarez ve Paris Saint Germain’in bu seneki en golcü oyuncusu Edinson Cavani‘nin ataklarını başarıyla durdurmuş ve performansıyla büyük beğeni topladı. Kırmızı bir kadeh şeklinde olan ödül oyuncuya maç sonunda koridorda verilmek istenmişti ancak oyuncu ödülü reddetti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Audi CEO’su Stadler Gözaltına Alındı

Dünya Gazetesi’nin haberine göre VW Grubu bünyesindeki Audi’nin CEO’su Stadler, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındı.

Alman otomobil üreticisi Audi’nin Üst Yöneticisi (CEO) Rupert Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle Almanya’da gözaltına alındığı öne sürüldü.

Stadler’in, dizel skandalı nedeniyle gözaltına alındığı belirtilirken, şirketten konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Bu arada, geçen hafta evlerine baskın yapılan Stadler ve şirketin bir yönetim kurulu üyesinin, “dolandırıcılık” ve “belgede sahtecilik” yapmakla suçlandıkları belirtilmişti.

Skandal 3 yıl önce ortaya çıktı

ABD Çevre Koruma Ajansı, Eylül 2015’te, Volkswagen’in, emisyon testlerini manipüle ettiğini ve şirketin dizel araçlarının normal seviyenin 40 kat üzerinde çevreyi kirlettiğini duyurmuştu.

Dünya genelinde yaklaşık 11 milyon dizel motorlu aracın emisyon testlerinde yanıltıcı yazılım kullanıldığını kabul eden ‘e, ABD’deki mahkemece yüksek miktarda para cezası verilmişti. Braunschweig Savcılığı, konuyla ilgili olarak şirket hakkında soruşturma başlatmıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link