Bu New Yorklu Sokak Sanatçısı Sıradan Nesneleri Muhteşem Sanat Eserlerine Dönüştürüyor

Kanalizasyon kapakları, bisiklet park noktaları, duvarlar, binalardan fırlayan borular… New York’ta yaşayan sokak sanatçısı Tom Bob, insanların her gün önünden geçip de fark etmediği kamusal alana ait tüm bu alelade şeyleri, renkli ve muzip birer sanat eserine dönüştürüyor.

Buradaki before/after fotoğrafları, kamusal alanın sanatçının enstalasyonlarıyla nasıl bir değişim geçirdiğini gözler önüne seriyor.

 

Sanatçının New York ve Massachusetts sokaklarını süsleyen işlerinde, sıkıcı şehir altyapısının gerçeküstü ve eğlenceli sanat eserleri halini aldığını görebilmek mümkün; sokak sanatçısı Tom Bob yaratıcılık ve hayal gücünün, akla gelebilecek her şeyi bir sanat eserine dönüştürebileceğini ispat ediyor.

Sanatçının işleri, kendine ait olmayan mülke zarar verdiği için teknik olarak “vandalizm” tanımına uyuyor; lakin buna zarar vermek denir mi, bu biraz tartışmalı bir konu.

 

Sanatçının işleri gün itibarıyla yaklaşık 65 bin takipçisi olan @tombobnyc hesabından takip edilebilir. Dünyayı daha renkli hale getirmek için yeteneklerini kullanan başka bir sanatçının illüstrasyonlarını daha önce  sizlerle paylaşmıştık. Modern dünyaya bakış açınızı değiştirecek illüstrasyonlara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link