Bu New Yorklu Sokak Sanatçısı Sıradan Nesneleri Muhteşem Sanat Eserlerine Dönüştürüyor

Kanalizasyon kapakları, bisiklet park noktaları, duvarlar, binalardan fırlayan borular… New York’ta yaşayan sokak sanatçısı Tom Bob, insanların her gün önünden geçip de fark etmediği kamusal alana ait tüm bu alelade şeyleri, renkli ve muzip birer sanat eserine dönüştürüyor.

Buradaki before/after fotoğrafları, kamusal alanın sanatçının enstalasyonlarıyla nasıl bir değişim geçirdiğini gözler önüne seriyor.

 

Sanatçının New York ve Massachusetts sokaklarını süsleyen işlerinde, sıkıcı şehir altyapısının gerçeküstü ve eğlenceli sanat eserleri halini aldığını görebilmek mümkün; sokak sanatçısı Tom Bob yaratıcılık ve hayal gücünün, akla gelebilecek her şeyi bir sanat eserine dönüştürebileceğini ispat ediyor.

Sanatçının işleri, kendine ait olmayan mülke zarar verdiği için teknik olarak “vandalizm” tanımına uyuyor; lakin buna zarar vermek denir mi, bu biraz tartışmalı bir konu.

 

Sanatçının işleri gün itibarıyla yaklaşık 65 bin takipçisi olan @tombobnyc hesabından takip edilebilir. Dünyayı daha renkli hale getirmek için yeteneklerini kullanan başka bir sanatçının illüstrasyonlarını daha önce  sizlerle paylaşmıştık. Modern dünyaya bakış açınızı değiştirecek illüstrasyonlara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Yangın Esnasında Size Neler Yapacağınızı Anlatan “Çok Akıllı” Yangın Söndürücü

Doğal afetlerden küçük kazalara başımıza türlü türlü şey gelebiliyor, insanız sonuçta. Felaket senaryolarından bahsediyor gibi olmak istemem elbette ama bunlara ne kadar hazırlıklıyız desem çoğunuzun benim gibi bir köşede gördüğü o kocaman kırmızı yangın söndürücüyü nasıl kullanacağını bilmediğini de biliyorum.

Peki alakasız zamanlarda başımıza gelme ihtimali olan (ev kazaları gibi) yangın gibi durumlarda kullanabileceğimiz, hatta ve hatta bize böyle stresli bir durumda nasıl davranmamız gerektiğini söyleyebilecek bir yangın söndürücünün varlığından bahsetsem?

Evde yemek yaparken ya da bir şekilde dikkatsiz davranma sonucu çıkan yangınları fazlaca duymaya başladığımız şu günlerde sizleri “oldukça akıllı” bir yangın söndürücü olan Ball tanıştırmak istiyoruz.

Ball, yangın durumunda birçok sensörü ile tehlikeyi algılayarak kullanıcısına zor durumdan kolaylıkla kurtulabilmesi için tasarlanmış. Görme engelli ve görme zorluğu çeken bireyler başta olmak üzere aslında birçok kişi için panik yapılması doğal olan bu durumdan hızlıca kurtulmak adına bir nevi destek sağlıyor.

Yangın söndürücü paketinin içinde birden fazla sensör ve takip sistemi bulunuyor. Odanın belirli köşelerine koyacağınız bu sensörler sayesinde yangının hangi noktada başladığını hızlıca anlayarak hemen müdahale etme şansına sahip oluyorsunuz.

Ayrıca söndürücü tüpün üstünde bulunan küçük hoparlör ise yangın algılandığı zaman alarm vererek, neler yapılması gerektiğine dair sade ve anlaşılır talimatlar veriyor. Böylelikle paniğe kapılmadan yangına en hızlı şekilde nasıl müdahale edeceğinizi anlayarak olası zararları minimuma indirebiliyorsunuz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link