Mağaza, kafe, restoran gibi insanlara hizmet sunan mekanlar söz konusu olduğunda farklı konseptler genelde ilgi çeker, ancak bu haberimize konu olan kafenin konseptinin ilgi çekmekten uzak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. San Francisco’da turistlerin ilgi odağı olan “San Francisco Dungeon” isimli gösteri merkezi, şimdiye kadar görülmemiş bir konseptte bir kafe açacağını duyurdu.

San Francisco Dungeon, izleyicilerin de bir parçası olduğu çeşitli interaktif gösteriler hazırlıyor. Gösteri merkezinin yeni hamlesi ise bir hayli ilginç oldu. San Francisco Dungeon, “Fare Kafe” isimli bir kafe açacağını duyurdu. Bu kafeye gelen ziyaretçiler, etraflarında fareler cirit atarken kahvelerini yudumlayabilecekler.

İşin daha da ilginci fareleri kurtaran, onları rehabilite eden ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Rattie Ratz isimli organizasyon aracılığıyla bu fareler sahiplenilebileceği ifade ediliyor. Yani ziyaretçiler, istedikleri takdirde farelerden birini sahiplenip yanlarında götürebilecekler.

Fare Kafe, önümüzdeki temmuz ayında sadece iki gün boyunca hizmet verecek. Ziyaretçiler, 50 dolar ödeyerek bu kafeyi ziyaret edebilecek ve San Francisco Dungeon’da bulunan diğer gösterilere katılabilecekler.

Bir Cevap Yazın