Çocukların, Diğer Çocukların Hayallerini Gerçekleştirdiği Yardım Platformu: Daymaker

Son zamanlarda hep günümüz çocuklarının teknoloji ile iç içe büyüdüğünden, zorluklar ya da hayatın gerçeklerinden pek haberleri olmadığından yakınıyoruz.  Oysa çocuklarımızın içinde paylaşma güdüsü hali hazırda var. Peki bunu tetiklemek, paylaşmanın, yardımlaşmanın başka çocukları mutlu etmenin neşesini onlara nasıl yaşatabiliriz? Kuruluş amacı çocukların, yardıma ihtiyacı olan çocuklara bağış yapmasını sağlayan bir platform olan Daymaker ile tanışın.

Daymaker aslında çocukları merkeze alan bir bağış platformu. Geleceğin bilinçli ve yardımsever ebeveynlerinin çocukken bu hissi yaşayarak büyüyen kişilerden oluştuğuna inanan platform olarak, yardım dernekleri ve okullara beraber çalışarak çanta, okul malzemesi, kıyafet, oyuncak ya da farklı ihtiyaçları olan çocukları belirliyor, yardım etmek isteyen aileler ile iletişime geçerek dezavantajlı çocukların yüzlerinde gülümsemeye sebeb oluyorlar.

Çocuklarına yardımlaşmanın, paylaşmanın ve iyiliğin muhteşem gücünü göstermek, bu bilinçle çocuklarını yetiştirmek isteyen aileler içinde mükemmel bir platform olan Daymaker, belki de yeni bir oyuncak almak için harçlık biriktiren çocuklara, gerçekten ihtiyacı olan hiç tanımadığı bir akranına yardım etme imkanı sunuyor.

Yardımlaşma süreci ise olukça basit; 

Yeni yıl ya da bayram, okul ihtiyaçları ya da doğum günü gibi yardım etmek ya da hediye vermek istediğiniz bir konuyu seçiyorsunuz. Sonrasında sistem kendi işbirliğinde olduğu yardım derneklerinde ihtiyacı olan çocukları ve hikayelerini görebileceğiniz bir sayfaya sizi yönlendiriyor. O sayfada karşınıza çıkan çocukların hikayelerini okuyup, neleri sevdiğini, şuanda ne gibi ihtiyaçları olduğunu görebiliyorsunuz. Seçtiğiniz çocuğun istek listesinde yer alan ürünlerden birisini sepetinize ekliyor ve sanki online alışveriş yapıyormuş gibi ödemesini yapıyorsunuz.

Satın aldığınız ürünü kendi deposundan, o çocuğa yardımcı olan derneğe kargolayan Daymaker, hediyenizin zamanında ulaşmasını sağlıyor. Hediyeniz kargolandığı anda o ürüne ait faturanız size gönderiliyor. Sistemde kendi hesabınızda yardım ettiğiniz ürünleri görebiliyor, size verilen kargo takip numarası ile yardımın ulaştığından emin olabiliyorsunuz.

Aslında ülkemizde de ihtiyaç sahibi ve yardımcı olmak isteyenleri buluşturan bir platform var: İhtiyaç Haritası. Ailecek kocaman kalbinizi gösterebilmek adına İhtiyaç Haritasına göz atabilirsiniz.

 

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Karl Marx’ın 200. Doğum Günü İçin ‘0 Euro’luk Banknot Basıldı

Marksizm’in kurucusu Karl Marx‘ın 5 Mayıs’ta 200. doğum günü olması nedeniyle 0 Euro’luk banknotlar üretildi.

Karl Marx’ın Almanya’da doğduğu Trier kenti ile aynı adı taşıyan bir turizm ajansı tarafından hazırlanıp ‘hediyelik’ olarak 3 Euro’dan satışa sunulan banknotların üzerinde, hayatı boyunca kapitalizm eleştirisinde bulunan Marx’ın ünlü sakallı portresi yer alıyor.

T24’ün haberine göre; sıfır Euro’luk banknotların yaratıcısı Richard Faille’nin, Avrupa Merkez Bankası’nın resmi banknot üreticileriyle birlikte hazırladığı bu ‘hediyelik’ paralar, hafta başından beri çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu.

Para koleksiyoncularının iştahını kabartacak bu banknotların ayrıca farklı tarihi kişiler için de üretilmesi planlanıyor. Üç Euro’ya satılan bu banknotlar, Trier şirketine göre Marx’ın kapitalizm eleştirilerine göndermede bulunuyor!

Sıfır euroluk banknotların yaratıcısı Richard Faille’nin, Avrupa Merkez Bankası’nın resmi banknot üreticileriyle beraber hazırladığı bu hediyelik eşya paralar hafta başından beri çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu. Para koleksiyoncularının iştahını kabartacak bu banknotların ayrıca farklı tarihi şahsiyetler için de üretilmesi planlanıyor. Üç euroya satılan bu banknotlar Trier şirketine göre Marx’ın kapitalizm eleştirilerine göndermede bulunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Starbucks, California’da Kahve Ürünlerine ‘Kanser Uyarısı’ Koyacak

BBC Türkçe’nin haberine göre; ABD’nin Los Angeles kentinde bir mahkeme, kahve zinciri Starbucks ile üç kahve şirketinin daha, ürünlerine kanser uyarısı koyması gerektiği hükmünü verdi.

Kararla ilgili konuşan Yüksek Mahkeme hakimi Elihu Berle, bu firmaların, kahvenin kavrulması aşamasında oluşan kimyasal bileşiklerin insan sağlığına tehdit oluşturmadığını kanıtlayamadıklarını söyledi.

Starbucks ve diğer firmaların 10 Nisan tarihine kadar temyize başvurma şansı bulunuyor. Mahkemenin kararı California eyaleti sınırları içinde geçerli olacak.

Mahkemede savunma veren firma yetkilileri, kararla ilgili henüz yorum yapmadı.

Yüksek Miktarda Akrilamid Bulunduruyor

Dava California merkezli, Toksik Maddeler Eğitim ve Araştırma Konseyi’nin girişimi ile açıldı.

Konsey, Starbucks ve diğer şirketlerin, tüketicileri, kullandıkları kahvede yüksek miktarda akrilamid bulunduğu yönünde uyarmaları gerektiğini savunuyor.

Gıdalara yüksek ısı uygulanması sonucu ortaya çıkan Akrilamid, toksik ve kanserojenik bir bileşik.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link