1993 yılında Apple, ilk renkli masaüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. Ancak teknoloji devinin o sıralarda üzerinde çalıştığı başka bir ürün daha vardı. Fakat, bu ürün teknolojik bir ürün değildi. Şirket, tam da ilk renkli masaüstü bilgisayarını piyasaya sürdüğü zamanlarda o zamanki renkli logosunu taşıyan bir spor ayakkabı prototipi üretti.

Bit Rebels’in yaptığı habere göre bu spor ayakkabı, 90’lı yılların ortalarında şanslı bir Apple çalışanına satıldı. Teche Blog’un hazırladığı habere göreyse Apple markalı spor ayakkabı, 2007 yılında ise sadece 79 dolar karşılığında kendine yeni bir alıcı buldu. Aradan geçen yılların ardından spor ayakkabının nerede olduğu bilinmiyordu. Ta ki Heritage Auctions isimli müzayede evinde modern sanat direktörü olarak görev yapan Leon Benrimon, San Francisco’daki bir garaj satışında onu bulana kadar…

Şimdi ise Heritage Auctions, Beverly Hills’teki mekanında Apple’ın spor ayakkabısını açık artırma ile satacak. Açık artırma için teklif verme süreci 11 Haziran’da başlayacak ve başlangıç fiyatı 15.000 dolar olacak. Leon Benrimon, Business Insider’a yaptığı açıklamada spor ayakkabının en az 30.000 dolara satılmasını beklediğini ifade etti.

Benrimon, “Bu spor ayakkabılar, gerçekten eşsiz ve nadiren görüldü ya da fotoğraflandı. Teknoloji komünitesi için gerçek bir koleksiyon ürünü.” derken emin olmamakla birlikte, ayakkabıdan sadece iki çift olduğuna inandığını söyledi.

Bir Cevap Yazın