Amsterdam Schiphol Havaalanı Güvenlik Kontrolünden Geçiş için Rezervasyon Almaya Başladı

Yurtdışına çıkmanın heyecanı, havalimanlarında uzun süren güvenlik kontrolleri sırasında bazen küçük bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu duruma çözüm ise Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan geliyor.

Schiphol Havalimanı’nda güvenlik kontrolünü geçmek için artık uzun sıralar beklemek yerine rezervasyon yaptırabileceksiniz. Havalimanı’nın “Security Pass” ismini verdiği bu pilot proje yolculara havalimanına daha varmadan güvenlik kontrolü için belirledikleri bir zamana rezervasyon yaptırma imkanı sağlıyor.

Güvenlik kontrolüne gidecekleri vakte göre rezervasyon yaptırmak isteyen yolcular Schiphol Havalimanı telefon uygulaması ya da websitesini kullanabiliyor. Uçuştan dört gün öncesinden son 1 saat 15 dakika kalana kadar sürede uygun olan güvenlik kanalları görülerek seçim yapılabiliyor.

Rezervasyon sonrası yolcunun e-mail adresine gönderilen QR kod, havalimanında güvenlik tarafından okutuluyor. Eğer rezervasyon bilgileri doğru ise yolcu uçak biletini de güvenlik görevlisinin kontrol etmesi için sunuyor. Sonrasında onun için belirlenmiş güvenlik alanına geçip hızlıca kontrolden geçebiliyor.

Pilot proje kapsamında her gün yaklaşık 400 güvenlik kanalından her 14 dakikada bir 30 yolcu geçişi sağlanacak.  Havalimanı yetkilileri bu sistemle yolcuların belirlenen vakitlerde gerçekten geçiş yapıp yapmadığını görerek, güvenlik kontrol alanlarına olan yığılmanın bir nebze azaltılıp azaltılamayacağını test etmiş olacak.

Yetkililer eğer proje başarılı olursa genel kullanımda hayata geçireceğini ifade ediyor. Yolculuk esnasında zaman kazanmak, uzun kuyruklarda beklemek yerine rezervasyon ile hızlı geçiş sağlama fikri oldukça mantıklı ancak fikrin ne kadar elverişli olacağı uçakların olası rötar durumlarında ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Ne dersiniz, siz sevdiniz mi?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Karl Marx’ın 200. Doğum Günü İçin ‘0 Euro’luk Banknot Basıldı

Marksizm’in kurucusu Karl Marx‘ın 5 Mayıs’ta 200. doğum günü olması nedeniyle 0 Euro’luk banknotlar üretildi.

Karl Marx’ın Almanya’da doğduğu Trier kenti ile aynı adı taşıyan bir turizm ajansı tarafından hazırlanıp ‘hediyelik’ olarak 3 Euro’dan satışa sunulan banknotların üzerinde, hayatı boyunca kapitalizm eleştirisinde bulunan Marx’ın ünlü sakallı portresi yer alıyor.

T24’ün haberine göre; sıfır Euro’luk banknotların yaratıcısı Richard Faille’nin, Avrupa Merkez Bankası’nın resmi banknot üreticileriyle birlikte hazırladığı bu ‘hediyelik’ paralar, hafta başından beri çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu.

Para koleksiyoncularının iştahını kabartacak bu banknotların ayrıca farklı tarihi kişiler için de üretilmesi planlanıyor. Üç Euro’ya satılan bu banknotlar, Trier şirketine göre Marx’ın kapitalizm eleştirilerine göndermede bulunuyor!

Sıfır euroluk banknotların yaratıcısı Richard Faille’nin, Avrupa Merkez Bankası’nın resmi banknot üreticileriyle beraber hazırladığı bu hediyelik eşya paralar hafta başından beri çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunuldu. Para koleksiyoncularının iştahını kabartacak bu banknotların ayrıca farklı tarihi şahsiyetler için de üretilmesi planlanıyor. Üç euroya satılan bu banknotlar Trier şirketine göre Marx’ın kapitalizm eleştirilerine göndermede bulunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Starbucks, California’da Kahve Ürünlerine ‘Kanser Uyarısı’ Koyacak

BBC Türkçe’nin haberine göre; ABD’nin Los Angeles kentinde bir mahkeme, kahve zinciri Starbucks ile üç kahve şirketinin daha, ürünlerine kanser uyarısı koyması gerektiği hükmünü verdi.

Kararla ilgili konuşan Yüksek Mahkeme hakimi Elihu Berle, bu firmaların, kahvenin kavrulması aşamasında oluşan kimyasal bileşiklerin insan sağlığına tehdit oluşturmadığını kanıtlayamadıklarını söyledi.

Starbucks ve diğer firmaların 10 Nisan tarihine kadar temyize başvurma şansı bulunuyor. Mahkemenin kararı California eyaleti sınırları içinde geçerli olacak.

Mahkemede savunma veren firma yetkilileri, kararla ilgili henüz yorum yapmadı.

Yüksek Miktarda Akrilamid Bulunduruyor

Dava California merkezli, Toksik Maddeler Eğitim ve Araştırma Konseyi’nin girişimi ile açıldı.

Konsey, Starbucks ve diğer şirketlerin, tüketicileri, kullandıkları kahvede yüksek miktarda akrilamid bulunduğu yönünde uyarmaları gerektiğini savunuyor.

Gıdalara yüksek ısı uygulanması sonucu ortaya çıkan Akrilamid, toksik ve kanserojenik bir bileşik.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link