Experiences

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

Snickers, 14 Şubat’ı Unutan Çiftlerin İmdadına Yetişti

Snickers

Bir klişe hâline gelse de gerçek şu ki sevginin, aşkın belli bir günü olamaz. Sevginizi her gün gösterebilir, âşık olduğunuz insanı mutlu etmek için her günü yeni bir sürpriz için değerlendirebilirsiniz. Yine de iki gün önce kutlanan Sevgililer Günü, bazı çiftler için tüketim çılgınlığı üzerine temellenmiş piyasa ekonomisinin bir dayatmasıyken, bazıları içinse sevgilisiyle özel ve baş başa zaman geçirmek için güzel bir fırsat olarak görüldü. Peki, ya 14 Şubat’ta gideceği mekân için rezervasyon yapmayı ya da günün kendisini unutanlar? Ünlü atıştırmalık markası Snickers, bu özel günkü planı için yer ayırmayı unutanların yardımına, Sevgililer Günü kamyonetiyle koştu.

Snickers’ın Sevgililer Günü’nü unutan sevgililerin imdadına yetişen kamyoneti.

Kamyonette ağırlanan çiftlere, Londra’nın en iyi şeflerinden birinin ellerinden çıkan ve üç çeşit yemekten oluşan menü servis edildi. Çalışma en çok da romantik bir atmosferde yemek yemek için rezervasyon yapmayı unutan veya bunun için çok geç kalan çiftler için güzel bir telafi oldu.

Snickers ve birlikte çalıştığı ajans AMV BBDO’nun ortaklaşa projesi olan çalışma, Sevgililer Günü kamyonetinin 14 Şubat’ta, Londra’daki Shoreditch High Street caddesine park etmesiyle başladı. Üzerinde “Bu gece için bir masaya ihtiyacınız var mı?” sorusu yazılı kamyonet, yoldan geçenlerin dikkatini çekti. Kamyonetin üzerindeki kartlara gözü ilişenler, bunların iki kişilik restoran rezervasyonu olduğunu fark etti.

Oublié, Sevgililer Günü için tam da istenen atmosferi yansıtan bir mekân olarak hazırlandı.

Kartlar, Oublié (Fransızcada “unutmak” anlamındaki sözcük) adlı, bu proje için dekore edilmiş geçici bir restorandaki Sevgililer Günü yemeğine davet ediyordu. Oublié, Sevgililer Günü boyunca hizmet verdi ve Londra’nın oldukça tanınan bir aşçısı tarafından yapılan üç çeşit yemekten oluşan ücretsiz menüsünün yanında, gürültüden uzak atmosferiyle de çiftler için mükemmel bir ortam sundu.

Snickers, kamyonetin diğer tarafına ise “Açken unutursun.” ifadesini taşıyarak hem geçen yılki Sevgililer Günü’nde 14 Şubat mesajlarının yazılı olduğu küçük kutlama kartlarından oluşan billboard reklamını hem de hepimizin bildiği o ünlü “Açken sen, sen değilsin.” mottosunu hatırlatmış oldu.

Üç çeşit yemekten oluşan menünün sunulduğu restoranda, yemekler usta bir şefin ellerinden çıktı.

Sevgililer Günü sizin için gerçekten bir tüketim çılgınlığı mı, yoksa sevdiklerimize sevgimizi farklı şekillerde ifade etmemize bir bahane mi bilemiyoruz. Fakat Snickers markasının güzel düşünülmüş, dikkat çeken ve işe yarar bir içgörüye dayanan bu çalışmasını, uygulanabilirlik ve tüketicileirn gönlüne girme açısından da oldukça başarılı bulduğumu söylemeliyim.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Kullandığı Her Malzemeyi Takip Etmenizi Sağlayan Finli Tasarım Markası: Lovia

Eğer kıyafet konusunda çok meraklı değilseniz, aldığınız bir ürünün kumaşını, materyalini bilemezsiniz. O ürünün nerede üretildiğini etiketinden görebilir ama hangi çalışma şartlarında kimler tarafından üretildi bilmezsiniz ki zaten merak da etmezsiniz.

Sürdürülebilirlik kavramı artık eskisinden çok daha bilinmeye başlandıkça tüketici olarak bizler de giydiğimiz kıyafetlerin ne şartlarda üretildiğini ya da materyallerin nerelerden geldiğini sorgulamaya başlıyoruz.

Sorgulamaya önce çalıştığı büyük mağazacılık markasından başlayan Finli tasarımcı Outi Korpilaakso, çalıştığı işte piyasanın etik olmayan standartlarını görmeye başladıkça yanlış bir şeyler yaptığı izlenimine kapılarak işinden istifa etmiş. Kullanılan her materyali müşterilerin de takip edebileceği, etik ve sürdürülebilir bir moda markası yaratma fikri ona Lovia markasını yaratma gücünü vermiş.

Lovia tüm üretim süreçlerinin, materyallerin şeffaf bir şekilde takip edilebileceği, sürdürülebilir ve özgün tasarımlara sahip olan bir marka. Outi Korpilaakso ise Lovia’yı piyasanın etik olmayan standartlarını düzeltmek için bir kıvılcım olarak görüyor.

İdeolojisi şeffaflık olan bu markanın her bir ürünün materyali olabildiğince yerel kaynaklardan elde edilmeye çalışılıyor. Normalde tasarımcılar koleksiyon oluşturduktan sonra materyal ararken Lovia’da bu süreç tam tersine işliyor. Dünya’da birçok değerli materyal boşa tüketilirken Lovia bunları sektöre kazandırmayı amaçlıyor.

Bu nedenle kendilerini “moda markası” olarak değil, “tasarım markası” olarak tanımlıyorlar. Hiçbir kategoriye uymadıklarını belirten Korpilaakso’ya göre markanın temel amacı müşterilerine zarif ürünler sunarken bunların üretim sürecine dair müşterilerinden hiçbir detayı saklamamak. Ayrıca websitelerinin “Product DNA” kısmından üretimde kullanılan her materyalin kaynağı ve nasıl işlendiği ile ilgili tüm detaylara da ulaşılabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında kurulan marka uluslararası pazara açılmayı hedefliyor. Şimdilerde ise üç uluslararası online mağazada bulunabiliyorlar.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link