Ramazan Bayramı Alışverişinde Öncelikli Sektör “Giyim ve Aksesuar”

Sahibinden.com 2013 yılının Ramazan Bayramı’na ilişkin alışveriş verilerini açıkladı. Verilere göre, 15 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında bayram hareketliliğinin yaşandığı dönemde en çok ‘Giyim ve Aksesuar’ kategorisinde ilan verildi. Giyim ve aksesuarın ardından sahibinden.com kullanıcılarının en çok ilgi gösterdikleri ürünler ise cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik cihazlar oldu.
Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com’un 2013 yılı Ramazan Bayramı’na ilişkin verileri internet kullanıcılarının bayram alışverişine ilişkin tercihlerini gözler önüne serdi.

sahibinden.com’un verilerine göre, Ramazan Bayramı alışverişinde 15 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında tüm alışveriş kategorileri içinde en çok ilan “Giyim ve Aksesuar’ kategorisinde verildi. Bu kategorideki ilan sayısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 76’lık büyük bir sıçrama gözlendi. sahibinden.com kullanıcılarının bayram alışverişinde ikinci tercihleri ‘Bilgisayar’ olurken, ‘Cep Telefonu’ ve ‘Hobi Oyuncak’ en çok ilan verilen diğer kategoriler oldu. Ayrıca ‘Aksesuar & Tuning” de yoğun olarak tercih edilen diğer kategoriler arasında yer aldı.

Ramazan Bayramı’nda sahibinden.com’un ‘Giyim ve Aksesuar’ ana kategorisinde en çok ilgi gören ürünler erkek ürünleri oldu. Erkek ürünlerinde en çok ilan verilen ürün ayakkabı olurken, bu üründe geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre verilen ilan sayısı yüzde 76 oranında artış gösterdi. Onu, ‘Hobi & Oyuncak’ kategorisinde Diecast model araba, ‘Bilgisayar’ kategorisinde ise dizüstü bilgisayar, yedek parça, masaüstü bilgisayar ve donanım izledi. Geçtiğimiz yıla oranla ilan sayısında gözlenen en büyük artış ise yüzde 82 ile ‘Bilgisayar’ kategorisinden masaüstü bilgisayar ve donanım ile ‘Aksesuar & Tuning’ kategorisinden Otomobil & Arazi Aracı ve Dış Aksesuar oldu.

Alışverişi en çok seven şehir İstanbul
2013 yılının Ramazan Bayramı alışverişlerinde sahibinden.com’da en çok ilan veren şehir İstanbul oldu. İstanbul’dan verilen ilan sayısının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 64 daha fazla olduğu gözlendi. İstanbul’u sırasıyla Ankara, Antalya, İzmir, Bursa takip ederken geçtiğimiz yıla oranla ilan sayısında en büyük sıçramayı yüzde 71 ile Antalya yaptı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon.com Editörü

Bir Cevap Yazın

Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu’nda Mısır ile Uruguay’ın karşılaştığı mücadelede ‘maçın oyuncusu’ seçilen Mısırlı kaleci Mohamed El Shenawy bu ödülü reddetti.

Başarılı futbolcunun ödülü kabul etmeme sebebi ödülü veren Budweiser markasının alkol markası olması olarak gösterildi. Alkollü içecek ve bira üreten Budweiser firması 2018 Rusya Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından ve FIFA’nın da resmi alkol tedarikçisi konumunda bulunuyor.

29 yaşındaki Mısırlı oyuncu El Shenawy, maç boyunca Barcelona’da top koşturan Luis Suarez ve Paris Saint Germain’in bu seneki en golcü oyuncusu Edinson Cavani‘nin ataklarını başarıyla durdurmuş ve performansıyla büyük beğeni topladı. Kırmızı bir kadeh şeklinde olan ödül oyuncuya maç sonunda koridorda verilmek istenmişti ancak oyuncu ödülü reddetti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link