PayPal’a Alternatif Ödeme Sistemleri 0

odeme-sistemleri

Paypal’ın Türkiye’den çekildiğini açıklamasıyla birlikte herkes alternatif ödeme yöntemlerini araştırmaya başladı. Özellikle ebay, themeforest, shutterstock gibi platformlardan para kazananlar ve e-ticaret sistemine paypal entegre etmiş girişimciler alternatif yöntemler arıyor.

Alternatif yöntemlere girmeden önce belirtmeliyim ki halen Paypal kullanabilirsiniz. Bunun için yurtdışında açılmış bir banka hesabına ihtiyacınız var. Yani yurtdışında bir ikametgaha ihtiyaç bulunmakta. Buna da çözüm olarak Estonya’nın e-vatandaşlık hizmeti kullanılabilir. Tabii bir kereye mahsus Estonya’ya uğramanız gerekiyor. Ayrıca Entropay üzerinden VPN ile yeni bir PayPal hesabı da açabilirsiniz.

Unutmadan; paypal hesaplarımızla lösev’e bağış kampanyası

1- İyzico

Türkiye genelinde en çok kullanılan ödeme sistemlerinden birisi iyzico. Uygun komisyon oranları ve kısa kurulum işlemleri ile tercihlerde ilk sırada.

Web Sitesi: https://www.iyzico.com/

2- PayU

PayU global bir marka. Dev Rus ve Çinli markalara ortak olan Naspers’ın bir girişimi. Özellikle fraud noktasında oldukça güvenli bir sistemleri var.

Web Sitesi: https://www.payu.com.tr/

3- BKM Express

BKM’nin girişimi olan BKM Express her geçen gün Türkiye genelinde daha çok kullanılmakta. Hem güven hem de ülke genelindeki yaygınlıktan ötürü tercih edilebilir.

Web Sitesi: https://bkmexpress.com.tr

4- İninal

İnternet ve mağaza alışverişlerinde kullanabilmeniz için PTT, Migros, Teknosa ve D&R gibi mağazalarda satışa sunulan ininal kart ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.ininal.com

5- 3pay

Özellikle Steam’cilerin kullandığı wirecard özellikle ön ödemeli kart olarak tercih edilmekte. Mobil ödeme özelliği 3 cep telefonu operatörü ile de entegre çalışabilmekte. Ancak güvenlik noktasında çokça olumsuz yoruma sahip.

Web Sitesi: http://www.3pay.com/tr/

6- Payoneer

Paypal’a göre daha düşük masraflarla kullanılabilen Payoneer, webteki kazancınızı dolar olarak ATM’lerden çekebilmenizi sağlıyor.

Web Sitesi: https://www.payoneer.com

7- Skrill

Özellikle freelancerlar ve themeforest kullanıcıları için artık bir skrill hesabı açma vakti geldi. İncelediğim kadarı ile API entegrasyonları da oldukça detaylı bir şekilde dokumante edilmiş.

Web Sitesi: https://www.skrill.com/tr/

Umarız bir an önce PayPal ile olan sorun çözülür ve hızlıca bu süreci atlatırız. Yoksa memleket olarak kısa sürede BitCoin’e geçiş sağlayacağız gibi görünüyor.

Sizin alış ve satış işlemleri için önerdiğiniz ödeme sistemleri hangileri?

Cremicro Ajans Grubu'nun kurucusu. Growth Hacker | Entrepreneur | Lecturer | Blogger

Bir Cevap Yazın

Yılın En Uğurlu Kampanyasında 1 Günde 140 Milyonluk Satış 0

n11.com, dev indirimlere sahne olan 24 saatlik online alışveriş maratonu Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11’in satış istatistiklerini açıkladı. Bir günde 140 milyon TL’lik satış rakamına imza atan n11.com, kampanyanın ilk 11 saatinde geçen yılki cirosu 65 milyon TL’yi yakaladı. Günlük satış rakamıyla rekor tazeleyen, bir önceki yılın cirosunu iki katından fazla yükselten n11.com’da ilk 15 dakikada satılan 1000 adet oto lastiği ve 2500 litre motor yağı kampanyanın ilgi çeken bir başka verisi olarak ön plana çıkarken, ilk saat içinde 3000 adet akıllı telefon satışına imza atıldı. Kampanyaya öğle saatlerinde katılan kadın kullanıcıların kozmetik ürünlere ve kıyafetlere yoğun ilgisi gözlendi. Under Armour, n11.com üzerinden bir günde yaptığı ürün satışıyla açıldığı günden bu yana kendi rekorunu kırarken, n11.com’dan satılan 11 bin 500 adet parfüm ve 10 bin 600 adet şampuan kadınların kampanyaya olan yoğun ilgisini gözler önüne serdi.

“111 otomobili sadece online ödeme yöntemleriyle sattık”
n11.com Genel Müdürü Won Yong, Jo, bir gün süren alışveriş maratonunda tüketicileri gün boyu çeşitli sürprizlerle karşıladıklarını belirtirken, “Açık pazar e-ticaret platformları arasında yeniden bir ilke imza atarak 111 adet otomobilin satışını bu konuda bize destek veren önemli bir bankamızla ilk kez online gerçekleştirdik. 11 Kasım tarihinde sürpriz fiyatla satışa sunduğumuz 111 otomobil ilk yarım saat içerisinde sadece online ödeme yöntemleri kullanılarak satın alındı. Büyük ve gelişmeye müsait yapısıyla Türkiye e-ticaret sektörü, n11.com’la büyümeye devam edecek” dedi.

3 Walmart Yöneticisinin Online Satışları Artırmak İçin Girdiği 3 Ay Sürecek Yarışma 0

Bloomberg’in yaptığı habere göre üç Walmart yöneticisi, önümüzdeki tatil döneminde belirli fitness ürünlerindeki online satışları en çok artıran kişinin kazanacağı ve üç ay boyunca sürecek bir yarışın içerisine girdiler.

Üçü de e-ticaret odaklı olan bu yöneticilerden biri Walmart’ın 2016 yazında satın aldığı kurucu ortağı ve Walmart’ın ABD’deki online işlerinin başındaki kişi olan Marc Lore, diğeri Walmart ABD’nin teknolojiden sorumlu baş yöneticisi (CTO) Jeremy King, bir diğeri ise Walmart ABD’nin e-ticaret tarafındaki cirodan sorumlu baş yöneticisi (CRO) Scott Hilton. Bu üç yönetici de farklı bir ürün grubunun satışlarını artırmak için uğraşacak. Marc Lore yoga matlarının, Jeremy King abdominal tonlama makinelerinin, Scott Hilton ise egzersiz toplarının satışlarını artırmak için çalışacak.

5 Ekim’de başlayan yarışmanın, Walmart’ın en büyük rakibi Amazon ile en iyi hangi şekilde rekabet edebileceğine dair yöneticilere bir fikir edinme şansı sağlaması amaçlanıyor. Bloomberg’in belirttiğine göre perakende analizi üzerine uzmanlığı bulunan Archimedes Stuk, yarışma sonunda satışlar, mal çeşidi ve genel müşteri deneyimi gibi birtakım kriterlere göre kazananı belirleyecek.

Bununla birlikte Walmart’ın internet sitesinde yarışmaya dair herhangi bir iz bulunmuyor. Yani anasayfada fitness kategorisi öne çıkartılmamış. Bununla birlikte spor ve fitness kategorisinin içinde de yarışmaya dahil olan ürün gruplarının hiçbirine dikkat çekmek için ekstra bir çaba harcanmamış gibi görünüyor. Muhtemelen üç yönetici de sorumlu oldukları ürün gruplarının satışlarını artırmak için arka planda birtakım değişiklikler uyguluyorlar.

Sonuç olarak yarışmanın galibi kim olursa olsun, Walmart her halükarda kazanacak gibi duruyor. Böylesi bir yarışma şirket içi rekabeti artırıp satışları artırmanın yanı sıra, Walmart’ın online tarafta güç kazanmasını sağlayacak ciddi bir strateji elde etmesine de vesile olabilir.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link