Geçtiğimiz günlerde aldığımız Markafoni haberinin ardından bugün Bukoli’nin de kapandığını öğrendik. Borusan Lojistik tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Bukoli.com, internetten yapılan alışverişlerin bakkal, çiçekçi gibi anlaşmalı noktalardan alınmasını sağlayan bir kargo sistemi idi.

Borusan’ın en önemli yatırımlarından biri olan Bukoli’nin, 2 yıldan daha az bir süre içerisinde kapılarını kapatması, “e-ticaret sektöründe neler oluyor?” sorularını beraberinde getireceğe benziyor. Zira Bukoli, şu ana kadar 1v1y.com, Babil.com, hızlıal.com, kitapyurdu.com, e-bebek.com, Markafoni ve evidea.com gibi eticaret siteleri aktif olarak çalışıyordu.

Bukoli’nin kapanmasında Markafoni ve diğer private shopping markalarının az da olsa bir payının olduğunu tahmin etmek çok da zor değil ancak sadece Markafoni’ye indirgemek de bizleri yanıltacaktır. Zaten şirket de yaptığı açıklamada kapanma nedenini “pazar koşulları” ile ilişkilendirmiş durumda.

2015 Nisan ayında faaliyetlerine başlayan Bukoli, kısa sürede hızlı bir şekilde büyümüştü. Şirket 5 yıl sonunda İstanbul’da 2 bin 500 teslimat noktasına ulaşmayı ve takip eden 1.5 yıl içerisinde de İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya’ya hizmet götürmeyi hedefliyordu.

Bukoli’nin konu ile ilgili olarak müşterilerine gönderdiği epostaya hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Değerli müşterimiz,

Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz.

Bukoli’yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı.

Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Bunu başarabildiysek ne mutlu bize!

Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli’yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz.

Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.

Dijital teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.

Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Bir Cevap Yazın