E-ticaretin kullanımının artması ödeme yollarında da kolaylıkların artmasına yol açıyor. 6 milyondan fazla kullanıcısı olan ve  Nisan ayında  trafiğinin yüzde 60’ının mobilden geldiğini açıklayan GittiGidiyor  tek tıkla ödeme özelliği ile ödemeleri daha kolaylaştırmayı düşünüyor . GittiGidiyor, bu konu ile ilgili Mobilexpress ile bir işbirliği geliştirdi.

Trendyol, 1V1Y, Teknosa ve Türk Telekom gibi markalarla da  çalışan Mobilexpress’in tek tıkla ödeme çözümü, e-ticaret sitelerine, müşterilerin kredi kartlarını kaydetme imkanı sunuyor. Böylece müşterilerin sonraki alışverişlerinde tekrar kart bilgisi girmelerine gerek kalmıyor ve kayıtlı kartları ile tek tıkla alışveriş yapabiliyorlar. PCI DSS Level 1 uyumlu olduğu belirtilen Mobilexpress altyapısına kaydettiğiniz bir kartı yeniden kullanabilmeniz için telefonunuza gönderilen şifreyi girmeniz gerekiyor. Ödeme için kaydettiğiniz kart bilgilerini GittiGidiyor’daki “Bana Özel” menüsünün altındaki  “Ödeme Araçları” seçeneğinden görüntüleyebiliyor;  bunlardan dilediğinizi silebiliyor ya da yeni kredi kartı ekleyebiliyorsunuz.

GittiGidiyor’un yakın zamanda mobil uygulamasında da aktive edeceğini söylediği özellik şu an web sitesi üzerinden kullanılabiliyor.

Nielsen’in araştırmasına göre, E-ticaret, giderek daha mobil hale geliyor. Teknoloji ve perakendecilik dünyası hızlı bir şekilde gelişirken ödeme yöntemleri de değişiyor. Son altı ayda online alışveriş yaptıklarını ifade eden katılımcılarla yapılarn araştırmaya göre, katılımcıların  yarısından fazlası (%53) ödeme için kredi kartlarını kullandıklarını belirtirken yaklaşık her on katılımcıdan dördü PayPal (%43), ATM kartı (%39) ya da banka hesaplarından otomatik ödeme (%38) gibi çeşitli dijital ödeme sistemlerini kullandıklarını bildirmişler.

Bir Cevap Yazın