Aras Kargo, Alibaba Siparişlerini 5 Günde Teslim Edecek

Bildiğiniz gibi e-ticaretin gelişmesiyle, yurt dışından alışveriş de insanlar tarafından daha çok tercih edilir oldu. Bunun en temel iki nedeni ise fiyat avantajı ve bazı ürünlerin yurt içinde satışının olmaması.

Global anlamda e-ticaret diyince de Amazon ile birlikte akla ilk gelen firmalardan biri Alibaba. Çinli e-ticaret devi, Türkiye’de de birçok kişinin alışveriş yapmayı tercih ettiği e-ticaret sitelerinin başında geliyor. Ve yeni gelen bu haber, Türkiye’deki Alibaba kullanıcılarını bir hayli sevindirecek gibi görünüyor.

Aras Kargo, Çinli e-ticaret şirketi Alibaba ile bir anlaşma yaparak şirketin Türkiye’deki dağıtım işlerini aldığını açıkladı. Bu anlaşmanın Türkiye’deki Alibaba kullanıcıları için güzel yanı ise teslimat süresinin bir hayli kısalacak olması. Aras Kargo tarafından yapılan açıklamaya göre bu anlaşmayla birlikte, siparişler en geç 5 gün içerisinde kullanıcılara teslim edilecek. Şu anki düzende siparişler, en erken 15 gün içerisinde teslim ediliyor ve bu süre zaman zaman 40 günü bulabiliyor. Bu anlaşma kapsamındaki ilk teslimatların ise önümüzdeki hafta gerçekleştirileceği açıklandı.

Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk, anlaşmanın duyurulduğu basın toplantısında, ilerleyen zamanlarda Alibaba gibi başka e-ticaret şirketlerinin Türkiye’deki dağıtımlarını yapmak için yeni anlaşmalara yöneleceklerini belirtti. Bu anlamda yeni hedeflerinin Avrupa olduğunun altını çizen Aras Kargo Genel Müdürü, bununla ilgili açıklamaları da çok kısa süre içinde yapmayı umduğunu ifade etti.

Bunların yanı sıra Bulduk, bu hedeflerini gerçekleştirebilmek adına İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki dağıtım merkezlerinin altyapılarını yenilemek için 2020 yılına kadar toplamda 30 milyon euro yatırım yapacaklarını da açıkladı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Çocuk Gelin Olmasınlar Diye Göçmen Çocuklara Destek Olan Online Alışveriş Sitesi

Göçmen kızları çocuk gelinler olmaktan kurtararak, onlara farklı seçimler yapmaları için destek olan alışveriş sitesi Olivela ile tanışın.

Olivela, iyi bir “amaç” gözeterek satış yapan bir alışveriş sitesi.  Uluslararası kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olan CARE ile “ Creating Choices” girişiminde işbirliği yapan site, çocuk gelin olma riski taşıyan göçmen kızlarla irtibat kuruyor.

Onlara daha iyi bir gelecek sunmak için CARE ile beraber o çocukları bir butik düzenlemeleri için önemli influencerlar ile bir araya getiriyor. Her butik farklı bir çocuk ve influencer ile beraber o çocuğun yıllık okul masraflarını karşılamak üzere düzenleniyor ve ürünler satışa çıkıyor.

Çoğunlukla lüks moda ürünleri, aksesuarlar, makyaj ürünleri satıyor. Seçkisinde Valentino, Stella McCartney, Carolina Herrera,  Marc Jacobs, Victoria Beckham, Rochas, Prabal Gurung and Jason Wu gibi önemli marka ve tasarımcıların ürünlerini barındırıyor.

Ve Kadınlar Günü’ne özel olarak ise gerçekleşen her satışın %20’sini CARE Çocuk Evliliklerini Önleme servisine bağışlıyor. Influencerlar ise her düzenlediği alışveriş butiği için kendi takipçilerine bir göçmen kızın yıllık okul masraflarını karşılayarak ‘iyi bir şeye’ yardımcı olup olmayacaklarını sorarak yardımlaşma ağını büyütüyor.

Bu iyilik girişimine Olivela’nın CEO’su Stacey Boyd’un Ürdün’e yaptığı seyahat esnasında 13 yaşındaki Rafef ile tanışması neden olmuş denilebilir. 5 yıl önce Suriye’den Ürdün’e ailesi ile beraber, yanlarında hiçbir şey olmadan göçen Rafef’in 14 ve 17 yaşındaki ablaları ailesi tarafından zorla evlendirilmiş. Ancak Rafef CARE ile eğitim programı kapsamına alınmış durumda.

Olivela’nın websitesini ve program detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Google, Perakende Şirketlerine Amazon ile Rekabette Yardım Ediyor

Online perakende savaşında, Amazon’un rakiplerine karşı hiç şüphesiz ciddi bir üstünlüğü bulunuyor. Ancak teknoloji devi Google’ın arama motorunda online alışverişe yönelik olarak yaptığı değişiklik, ibrenin yönünü diğer online perakende şirketlerine doğru çevirebilir.

Mashable’ın yaptığı habere göre, geçtiğimiz pazartesi günü Google, “Alışveriş İşlemleri” adında yeni bir program duyurdu. Bu yeni program ile birlikte, kullanıcılar Google arama motoruna “Nereden bir (ürün ismi) satın alabilirim?” ifadesini yazdıklarında, karşılarına Walmart, Target ve Costco gibi büyük perakende şirketlerinin ürünleri çıkıyor. Tabii, sonuç alabilmek için bu ifadeyi İngilizce olarak yazmak gerekiyor ve çok büyük ihtimalle şu anda bu özellik sadece ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcılar, bu ürünleri doğrudan markaların internet sitelerinden satın alabiliyor ya da Google Express alışveriş sepetine koyabiliyorlar.

Google’da “Nereden Bir Plastik Ördek Alabilirim” Sorgulaması Yapıldığında Çıkan Sonuçlar

Peki, Google bu işten ne kazanç sağlıyor? Google, kullanıcıların Alışveriş İşlemleri aracılığıyla yaptığı her alışverişten bir pay alacak. Ancak olay bununla sınırlı değil. İngiliz haber ajansı Reuters’ın yaptığı habere göre; Google, çoğu kullanıcının alışverişe yönelik olarak yaptığı aramaların, Amazon’dan satın almayla sonuçlandığını keşfetti. Yani Google’ın bu yeni hamlesi, sadece Google’ın para kazanmasını sağlamayacak; aynı zamanda Amazon’dan yapılan alışverişlerin bir kısmının, diğer büyük perakende şirketlerine kaymasını sağlayacak.

Bunların yanı sıra, Alışveriş İşlemleri özelliğinin Google Home Assistant için de optimize edildiği ifade ediliyor. Bu sayede Google Home Assistant, -aynı Alexa’nın kullanıcıları Amazon’dan alışveriş yapmaya yönlendirdiği gibi- kullanıcıları Walmart ve Target gibi perakende şirketlerinden alışveriş yapmaya yönlendirecek.

Google, daha önce de online perakende savaşlarında Amazon ile rekabete giren Walmart ile bir iş birliği yapmıştı. Ağustos 2017’de yapılan anlaşma çerçevesinde, Walmart ürünlerinin, Google Express alışveriş sepetinde mevcut hale getirilmesi kararlaştırılmıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link