6. Deniz Devrim Cengiz

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Deniz Devrim Cengiz, profesyonel iş hayatına 1996’da Nicholson International’da başladı. Ardından Garanti Bankası’nda Teftiş Kurulu ile CRM ve Pazarlama birimlerinde görev aldı. 2005’te BNP Paribas ile yaptığı ortaklığın hemen ardından TEB’e katılan Cengiz, sırasıyla Bireysel Pazarlama, CRM ve Segmentasyon ve Alternatif Dağıtım Kanalları bölümlerini kurup yönetti.

2010 yılından bu yana TEB’de Dijital Bankacılık Direktörlüğü görevini sürdüren Cengiz, TEB’in dijital dönüşümüne liderlik yaparak hem yurt içi hem de yurt dışında örnek gösterilen dijital bankacılık uygulamalarından biri olmasında büyük rol aldı. Halen dijital bankacılık uygulamaları ve mobil finansal servislerin tasarlanıp geliştirilmesinden, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetiminden ve ATM Bankacılığı’ndan sorumludur.

Kariyeri pek çok saygın ödülle dolu olan Cengiz, TEB’in direkt bankacılık platformu CEPTETEB’i fikir aşamasından lansmanına kadar ekibiyle birlikte hayata geçirip ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen dijital bankacılık platformu haline getirdi.

Pek çok yerli ve yabancı konferansta dijital dönüşüm vizyonunu ve tecrübesini aktardı. MediaCat Felis Ödülleri, Altın Örümcek, WebAwards, Webby, TEB İcat Çıkar gibi yurt içi ve yurt dışındaki saygın yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Halen TÜSİAD – Dijital Bankacılık Çalışma Grubu üyeliği • Türkiye Bankalar Birliği – Dijital Bankacılık Komitesi üyeliği • BKM – ATM Komitesi üyeliği, • BNP Paribas – Dijital Bankacılık ile İnovatif Ödemeler Komitesi üyeliği • EFMA (Avrupa Finansal Pazarlama Birliği) – Mobil Bankacılık Konseyi Üyeliği ve Dijital Dönüşüm Danışma Kurulu üyeliği, görevlerini de aktif olarak sürdürmektedir.

Twitter’da bugüne kadar 3.856 tweet paylaşmış olan Cengiz’in buna karşılık 9.192 takipçisi bulunuyor. Ağırlık olarak sektörel paylaşımlarda bulunan Cengiz yine iş dünyasıyla ilgili ilham verici sözler de paylaşıyor. Cengiz’i özellikle Dijital Bankacılık konusuna ilgi duyanlar mutlaka takip etmeli.

Bunun yanında Linkedin’de de 5.352 takipçisi bulunuyor. Burada da yine mecra ruhuna uygun olarak sektörel paylaşımlar yaptığını görüyoruz.

Twitter’da takip etmek için tıkla!

Linkedin’de takip etmek için tıkla!

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link