7. Demet Sabancı

Demet Sabancı Çetindoğan, merhum Hacı Sabancı ve Özcan Sabancı çiftinin kızı olarak 1965 yılında Adana’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini, Londra’nın seçkin eğitim kurumlarından Richmond College’da, işletme üzerine aldı, 1988 yılında eğitimini tamamlayarak yurda döndü.

Sabancı tekstil işletmelerindeki ilk durağı, 1988 yılında çalışmaya başladığı Teksa A.Ş. oldu. Bu kurumda çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra, 1995 yılında, Sabancı Grubu’nun ilk sanayi atılımı olma özelliğini taşıyan Bossa T.A.Ş.’ne geçti. Başarı ile yürüttüğü görevlerin ardından, 2003 ile 2008 yılları arasında hem Bossa T.A.Ş. hem de Yünsa A.Ş. yönetim kuruluğu üyeliğini üstlendi.

2006 yılında Mediasa Media Group’u kurdu. Şirketi medya, perakende, turizm, sağlık, denizcilik, inşaat, sanat alanlarında faaliyet göstermektedir.

2009 yılında Sabancı Holding’ten ayrılan abisi Ömer Sabancı ile Densa Holding’i kurdular. Şirket uluslararası deniz taşımacılığı yapmakta.

Twitter’da özellikle kadın derneklerindeki faaliyetleriyle ilgili paylaşımları çok etkileşim alan Demet Sabancı’nın 415.320 takipçisi bulunuyor. Bu paylaşımların yanında sektörel ve özel yaşamından paylaşımlar da yaptığını görüyoruz.

Demet Hanım ayrıca Instagram’ı da oldukça aktif kullanıyor. Yine burada da özel yaşamından ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinden paylaşımlar ön planda. Demet Hanım’ın Instagram’da 111.00 takipçisi bulunmakta.

Twitter’da takip etmek için tıkla!

Instagram’da takip etmek için tıkla!

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link