6. Burak Büyükdemir

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Burak Büyükdemir, TÜBİTAK başarı bursu ile okuduğu bölümünü 1994 yılında birincilikle bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını 1997 yılında tamamladı. 2000 yılında Columbia üniversitesinde “E-Commerce: Creating Strategic Advantage” konulu yönetici eğitimi programına katıldı. 1995 Interbank yönetici eğitim programına katılarak iş hayatına 1995 ile 1997 yılları arasında bankacılık sektöründe başladı.

1997 Yılında Ahmet Dallı Bankacılık yarışmasında “Internette Bankacılık” projesi ile ödül aldı.

1998-1999 yılları arasında Intertech firmasında “İş geliştirme Yöneticisi” olarak görev aldı.

1999 yılından 2002 yılına kadar “Vestelnet’te Veezy Go“ projesinin hayata geçirilmesinde önemli roller aldı, ayrıca şirkette  “Elektronik Ticaret ve Mevcut Müşteriler Müdürü” olarak çalıştı.

2002 -2003 yılları arasında Habertürk Televizyonunda “com.tr” adlı teknoloji programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

Eweek, Vee-mail, Bthaber ve birçok sektör dergisinde 1998’den bu yana internet, elektronik ticaret ve yeni ekonomi konularında makaleler yazmış, konferans ve seminerler verdi. Veezy aboneleri için Vee-mail dergisinin müdürlüğünü yürüttü. Radyo Kozmos 92.3 de “Yeni Ekonomi Dersleri” programını hazırlayıp sundu. İş hayatının yoğun temposunun yanında dalış, rüzgar sörfü, yüzme sporlarıyla da ilgileniyor.

Girişimcilik sektörünün önemli isimlerinden olan Büyükdemir’in Twitter’da 83.460 takipçisi bulunuyor. Buna karşılık bugüne kadar 28.232 tweet paylaşmış. Tweetleri hem Türkiye’den hem de dünyadan girişimcilik haberleri ağırlıklı. Özellikle Girişimcilik Ekosistemindeki bu haberleri kaçırmamak için kendisini mutlaka takip etmelisiniz.

Büyükdemir Twitter’ın yanında kişisel bloğunu da oldukça aktif kullanıyor. Burada da oldukça güzel yazıları var.

Aynı zamanda Linkedin’i de oldukça aktif kullanan Büyükdemir’in burada 14.756 takipçisi var. Yine burada da sektörel paylaşımlarda bulunuyor.

Twitter’da takip etmek için tıkla!

Blog için tıkla!

Linkedin’de takip etmek için tıkla!

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link