Petrol Ofisi Selim Şiper’i CEO Olarak Atadı

Selim Şiper Petrol Ofisi A.Ş. tarafından CEO ve Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Petrol Ofisi’nin Vitol Group tarafından devralınmasını takiben ataması yapılan Şiper, Petrol Ofisi’nin iş stratejisinin yeniden yapılanmasını yönetecek ve Petrol Ofisi’nin pazar lideri pozisyonunu güçlendirecek. Şiper, şu anki CEO Gülsüm Azeri’den devralacağı göreve 16 Ekim 2017’de başlayacak. Gülsüm Azeri Petrol Ofisi’nin ana şirketi VIP Turkey Holding B.V’nin Üst Yönetim Kurulu’nda (Supervisory Board) görev alarak Vitol direktörlerine katılacak.

Selim Şiper, Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğu SHV Enerji şirketinden Petrol Ofisi’ne geçiyor. Şiper, Türkiye’de başarılı bir strateji değişikliğine ve faaliyetlerin çeşitlendirilmesine öncülük etmesinin yanı sıra, Doğu Avrupa ve Asya ülkelerindeki SHV Enerji’ye ait birçok şirketin faaliyetlerini de yönetiyordu.

Unisel Genel Müdürü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olmadan önce, geniş bir perakende deneyimi kazandığı kariyerine Unilever’de başlamış olan Selim Şiper, 1999 yılında Unilever’den SHV Energy’ye katılmıştı.

Şiper, atanmasına ilişkin “Bu eşsiz bir fırsat. Petrol Ofisi güçlü ve saygın bir marka. Çalışmalarımızın müşterilerimizin günümüzde ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Vitol Yatırımlar Bölümü Başkanı Javed Ahmed konuya ilişkin olarak; “Selim Şiper’in önümüzdeki heyecan verici dönemde Petrol Ofisi’ni yönetecek olmasından dolayı çok memnunuz. Kendimizi işe yatırım yapmaya ve Petrol Ofisi yönetim ekibiyle birlikte yeni bir enerji ile güçlenerek geleceğe yönelik bir iş kurmaya adadık. Şu ana kadarki özverili çalışmalarından ve değerli katkılarından dolayı Sayın Gülsüm Azeri’ye ayrıca teşekkür etmek isteriz. Şirketimizin, Üst Yönetim Kurulu’ndaki (Supervisory Board) rolü ile kendisinin uzmanlığından ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğinden dolayı çok memnunuz” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın

Sıcacık Bir Yuvanın ve Sokak Hayvanlarına Adanmış Kocaman Bir Kalbin Hikayesi

Türkiye’de hayvanlara işkence ve kötü muamelenin boyutları hepimizin malumu. Bunun önüne geçebilmek için yeni bir hayvanları koruma yasa tasarısı üzerinde çalışıladursun, duyarlı insanlar da kendi inisiyatifleriyle faydalı işler üretmeye çalışıyor. Bunlardan biri olan Kutay Durmuş, kullanılmış madeni yağ fıçılarını sokak hayvanları için birer yuvaya dönüştürmeye başlamış.

“Üzülmekten Fazlasını Yapabileceğimi Düşündüm”

Fikrin nasıl ortaya çıktığını sorduğumuzda, hiçbir kar hedefi gözetmeyen tamamen kişisel bir inisiyatif olduğunun altını çizerek “Hayvanlara yapılanları hepimiz görüyoruz” diyor, “Üzülmekten fazlasını yapabileceğimi düşündüm ve bu konu üzerine kafa yormaya başladım. İşim gereği bayilere gidip gelirken gördüğüm boş yağ fıçıları dikkatimi çekti, hurdacılara satılan bu fıçıların değerlendirilebileceğini düşündüm.”

Ankara’da, Petrol Ofisi’nde Bölge Müdürü olarak çalışan Kutay Durmuş, Twitter’da paylaştığı gönderinin kısa sürede yayıldığını söylüyor, “Bu kadar duyulacağını hiç düşünmemiştim, Türkiye’nin farklı şehirlerinden onlarca mesaj aldım. Bir çoğu teşvik ediciydi.Tasarımı iyileştirmek için önerilerin hepsine kulak verdim; ısı yalıtımı halletmemiz gereken bir konu, bir diğeriyse fıçıların yere sabitlenmesi”.

Çalışmasının geri dönüşüm boyutunu özellikle vurgulayarak, fıçının içerisindeki ahşap aksamın dahi fıçıların taşınmasında kullanılan paletlerden elde edildiğini belirten Durmuş, gereken desteğin sağlanabilmesi halinde Türkiye’nin dört bir yanına gönderebilmek üzere daha fazla “Fıçı Yuva” üretmek istediğini ifade ediyor.

Bu haberi paylaşarak Fıçı Yuva fikrinin duyurulmasına yardımcı olabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Apple ile Aktivist Malala Eğitim İçin İş Birliği Yapıyor

Apple CEO’su Tim Cook ile Nobel Barış Ödülü sahibi Pakistan’lı aktivist Malala Yusufzay, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir projeyi görüşmek üzere bir araya geldi. Proje, eğitim olanağından yoksun 100.000 kız çocuğunun okula gönderilmesini hedefliyor.

Türkiye Projedeki Ülkeler Arasında

Independent’ta yayınlanan habere göre proje; Lübnan, Türkiye, Afganistan, Pakistan ve Nijerya’daki 100.000 kız çocuğunun okula gönderilmesini amaçlıyor. Cook ve Yusufzay arasındaki görüşmede, kızlara ücretsiz eğitim verilmesinin yanı sıra İngiltere ve ABD gibi bazı ülkelerde eğitimde cinsiyet ayrımcılığı gibi konular ele alındı.

Geçtiğimiz Ekim ayında Malala’nın eğitim gördüğü Oxford Üniversitesi’nde tanışan ikili, proje fikrinin ilk kez bu görüşmede ortaya çıktığını ifade etti. Tim Cook, “ Konuşmaya başladık ve kısa sürede onun sağlam bir vizyona sahip olduğunu anladım. Yusufzay’ın bu vizyonu Apple’ın eğitimde eşitlik konusundaki vizyonuyla örtüşüyor. Bu sayede ortak bir proje fikrinde bir araya gelebildik.” şeklinde konuştu.

Nobel ödüllü aktivist Malala Yusufzay, hayalinin mümkün olan en fazla sayıda kız çocuğunun eğitimini sağlamak olduğunu ifade etti. Malala, “Apple’ın sahip olduğu uzmanlığı göz önünde bulundurunca birlikte çalışmayı gerçekten çok istedim. Çok kısa sürede gelişme kaydettik, ve henüz bir kaç ay olmasına rağmen şu an Lübnan’da, uzun vadeli iş birliğimizi duyuruyoruz.” ifadelerini kullandı. Kızların teknoloji, fen ve matematik gibi zorlu eğimindeki becerilerini geliştirmek istediklerinin altını çizen Yusufzay, daha fazla genç kıza ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor.
30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor. 30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link


Teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve
verimli şekilde uygulayan markalar 
MarTech Awards ile ödüllendiriliyor.
ÖDÜLLERİ İNCELE
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link
Bu Etkinlikte Olmalıyım
close-link