PepsiCo’da üst düzey atama

PepsiCo’ya katılmadan önce İngiltere ve Hollanda’da farklı şirketlerde yöneticilik yapan Evrim Şen, 2012 yılında katıldığı PepsiCo’nun Türkiye organizasyonuna Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak atandı

Evrim Şen; 2014 yılında Rusya, Türkiye, Polonya gibi önemli pazarları kapsayan Doğu Avrupa Bölgesi’nde ‘PepsiCo Yiyecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü’, öncesinde İngiltere’de yiyecek bölümünde Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi. PepsiCo kariyeri öncesinde İngiltere’de Cadbury şirketinde Grup Marka Müdürü, Johnson & Johnson’da Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Müdürü, akabinde de Gelişen Global Pazarlardan Sorumlu Pazarlama Strateji Direktörü olarak görev aldı.

4 yıldan bu yana PepsiCo bünyesinde çalışan Şen, atandığı ‘PepsiCo Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü’ göreviyle, şirket bünyesindeki tüm yiyecek ve içecek markalarının pazarlama faaliyetleri ile beraber ticari pazarlama bölümünün de sorumluluğunu üstleniyor.

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Ashridge Business School’da Stratejik Pazarlama programını tamamlayan Evrim Şen, evli ve bir kız çocuğu sahibi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Doritos, Kadınlara Özel Cips Çıkartacağı Haberlerini Yalanladı

Dün sizlerle, Doritos‘un kadınlara özel bir cips çıkartacağına dair bir haber paylaşmıştık. Doritos’un sahibi olan PepsiCo’nun CEO’su Indra Nooyi’nin Freakonomics Radio ile yaptığı röportajdaki açıklamalarına dayandırılan habere göre, Doritos’un kadınlara yönelik olarak çıkarmayı planladığı bu cips, yerken daha az çıtırdama sesi çıkartacak ve cipsin pakedi de el çantasına sığabilecek boyutta olacaktı.

Ancak yeni gelen bilgilere göre bu haberler PepsiCo tarafından yalanlandı. AdAge’in yaptığı habere göre PepsiCo şirketinden bir yetkili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kadın tüketiciler için özel bir Doritos ürünü konusundaki haberler yanlış. Bizim zaten kadınlar için Doritos’umuz var. Ona Doritos deniyor ve her gün milyonlarca insan onun tadını çıkarıyor. Aynı zamanda biz, ihtiyaçların ve tercihlerin değişmeye devam ettiğini biliyoruz ve her zaman müşterilerimizin dikkatini çekmek ve onları memnun etmek için yeni yollar arıyoruz.”

PepsiCo, yaptığı bu açıklamayla bir bakıma kendi CEO’sunun yaptığı açıklamaları da yalanlamış oldu. Zira The Independent’ın yaptığı habere göre PepsiCo CEO’su Indra Nooyi röportaj sırasında yaptığı açıklamada, kadınların halka açık yerlerde cips yerken erkekler kadar rahat olmadıklarını ifade etmiş ve konuşmasının sonunda kadınlara özel bu cipsin geliştirme aşamasında olduğunu belirtmişti.

Kim bilir? Belki de PepsiCo gerçekten böyle bir ürün çıkartacak, ancak şu anda ürünün geliştirme aşamasının çok başlarında olduğu için duyulmasını istemiyor olabilir. Bununla birlikte Doritos’un kadınlara özel cips çıkartacağı haberlerinin ortaya çıkmasının ardından, sosyal medyada bu haberlere birçok olumsuz tepki yağdı. Bu durumdan dolayı Doritos’un geri adım atmış olma ihtimali de mevcut. Tabii, bunlar tamamen varsayımlardan ibaret.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

PepsiCo, UEFA Şampiyonlar Ligi Ortaklığını Uzattı

PepsiCo, prestijli UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığını üç yıl daha uzattığını bugün itibariyle duyurdu. Pepsi, 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne kadar şampiyonayı destekleyecek.

2015 yılında şampiyonanın ana sponsorluğunu üstlendiği tarihten itibaren PepsiCo, taraftarları coşturup, sporculara ve sevdikleri bu oyuna daha da yakınlaştırmak için UEFA’yla ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Leo Messi’nin rol aldığı Lay’s “United” kampanyasından, dünya genelindeki genç futbolcuların en iyi performanslarını sergileyebilmeleri için itici güç olan Gatorade 5v5 Turnuvası’na kadar, dünya çapında 100’ün üzerinde pazarda etkili çalışmalar yapılmış, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin ve PepsiCo’nun ikonlaşmış markalarının gücünden faydalanılmıştır.

Yenilenen ortaklık kapsamında PepsiCo ve UEFA, Pepsi’nin sunduğu UEFA Şampiyonlar Ligi Final Açılış Seremonisi’ne desteklerini artan şekilde sürdüreceklerini duyurdu. 2016’daki başlangıçtan bu yana Pepsi, dünyanın en çok izlenen ve her yıl düzenlenen spor etkinliğine efsanevi canlı müzik performansları getirirken her finalde  taraftarlara çeşitli eğlenceler sundu.

“Ortaklığımızı yenilemekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Yenilenen ortaklık hakkındaki yorumlarını paylaşan PepsiCo Global Başkanı Ramon Laguarta, şunları söyledi: “PepsiCo’nun futbol oyunuyla muhteşem ve efsanevi bir tarihi var ve işte bu sebeple UEFA Şampiyonlar Ligi ile ortaklığımızı yenilemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz üç yıl süresince bu ortaklık, güçlü ve heyecan verici bir platform oldu ve bu kapsamda biz de dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca taraftara futbolun en iyisini sunma noktasındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz”

Guy-Laurent Epstein, UEFA Etkinlik SA Pazarlama Direktörü; “2015 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi ortaklığı ailesine katıldığı tarihten bu yana, PepsiCo ve markaları şampiyonayı global ölçekte tanıttı. Ve bizler bu güçlü ilişkiyi 2018-21 döneminde sürdürecek olmaktan memnunuz. 100’ün üzerinde pazarda, yenilikçi dijital aktivasyonlarıyla, ürünlerin üzerinde yer alan promosyonlarıyla PepsiCo, UEFA için mükemmel bir ortak. Bu bağlamda, UEFA Şampiyonlar Ligi hakkındaki ilgi ve bilinirliğin arttırılması çalışmalarımız devam edecek. Pepsi’nin sunduğu UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Seremonisi, yeni bir izleyici kitlesini şampiyonaya taşıdı. Kiev’de bir başka heyecan verici şov gerçekleştirilmesini de heyecanla bekliyoruz” dedi.

Pepsi, önümüzdeki günlerde başlayacak olan 2018 2. Tur maçları kapsamında gerçekleştirilecek aktivitelerle ortaklık içinde yer alıyor olacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link